Nowa fundacja.

Obrazek użytkownika edward
Kraj

Na niezalezna.pl pojawiła się ogólnikowa, krótka informacja, że została powołana Fundacja Klubów Gazety Polskiej. Jej prezesem została Ewa Wójcik. Podstawowym celem Fundacji będzie wspieranie i promowanie Klubów Gazety Polskiej.

Fundatorami Fundacji są redaktor naczelny „Gazety Polskiej” – Tomasz Sakiewicz, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” - Katarzyna Gójska-Hejke oraz prezes Klubów „Gazety Polskiej” – Ryszard Kapuściński.

"Prosimy o wsparcie budowy Społeczeństwa Obywatelskiego!

Prezes Fundacji
Ewa Wójcik"

………………………………………………………………………………………………………………..
Aby było jasne i logiczne.
Od dawna, od lat kupuję także Gazetę Polską, GPC i Nowe Państwo w odpowiedzi na wezwania i prośby Tomasza Sakiewicza, by kupować te pisma ratując wolne słowo w Polsce.
Nierzadko nie mam czasu, by większość z nich całościowo czytać, ale wspomagam co tydzień i GPC codziennie finansowo nabywając te gazety. Po to, by mogły istnieć.

Numery konta fundacji zostały podane, ale ja nie wiem na co będą przeznaczane pieniądze. Przydałoby się parę słów na temat statutowej działalności fundacji i osoby pani prezes.
Dziwi mnie bardzo fakt, iż wpłaty na fundację należy uiszczać w Alior Banku.

Alior Bank jest własnością Grupy Carlo Tessara International, założony przez Francuza pochodzenia, nazwijmy to polskiego. Siedzibą grupy jest jakżeby inaczej, Luksemburg, czyli raj podatkowy. Dlatego na naszych wpłatach będzie zarabiał kapitał francuski, nie Polska.

Brak konta fundacji w SKOKU zmartwił i zaskoczył mnie bardzo. Tym bardziej, że SKOK płaci za swoje reklamy GP i jest promowany w GP!

Sercem i ciałem jestem za prawdziwą Polską, w tym też za Gazetą Polską, ale widzę że ostatnio Pan Tomasz Sakiewicz dystansuje sie od innych patriotów - między innymi od MW i ONR i to jest bardzo niepokojące, przypomina mi to wybiórcze podejście do odnowy Polski w myśl zasady „ ja wiem jak najlepiej to zrobić”.

Czyżby to akcja na powstały i rosnący Ruch Narodowy 11 XI 2012?
Jeśli tak, to nie wiem, po co ta konkurencja, jeśli wspólnie walczymy o suwerenną i niepodległą Polskę?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

[quote]Rozdział II. Cele i zasady działania Fundacji

§ 9
Celami Fundacji są:
1. wspieranie rozwoju przedsięwzięć komunikacji społecznej, w tym: prasy, telewizji, radia, internetu, dzieł filmowych, koncertów, wszelkich przedsięwzięć teatralnych i estradowych oraz innych przedsięwzięć społecznie użytecznych,
2. wspieranie osób indywidualnych, w zakresie doskonalenia zawodowego, w tym: dziennikarzy, aktorów, muzyków, tancerzy, filmowców, reżyserów, scenografów, operatorów kamer, choreografów, grafików i rysowników,
3. prowadzenie działań polegających na szeroko pojętej edukacji ekonomicznej społeczeństwa, szczególnie w zakresie gospodarki własnymi środkami finansowymi,
4. wspieranie inicjatyw społecznych ogólnopolskich, lokalnych i samoorganizujących się mających na celu szerzenie: patriotyzmu, orientacji politycznej, kultury, historii, sportu, rekreacji oraz samorządności lokalnej,
5. prowadzenie działań polegających na przedstawieniu opinii lub stanowisk poszczególnych grup społecznych w danych dziedzinach: społecznych, politycznych, kulturalnych,
6. wydawanie i promocja książek oraz edycja filmów,
7. prowadzenie działań mających na celu przedstawienie opinii lub stanowisk poszczególnych grup społecznych w sprawach społecznych, politycznych i kulturalnych,
8. prowadzenie nieodpłatnej działalności polegającej na wspieraniu badań naukowych, w zakresie nauk społecznych, politycznych i kulturalnych.[/quote]

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#307444

Dziękuję za informację. Jakoś nie potrafię dojrzeć tam dofinansowania klubów gazety?

Pozdrawiam.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#307644

Tak Edwardzie, to prawda. Za biedni jesteśmy, abyśmy dorabiali Francuzów.
I nie jest to - nazwijmy - po patriotycznemu. 
SKOK? Oczywiście, że tak. To byłoby najlepsze wyjście. Ale nie od nas to zależy. Zatem może na tym portalu lub na łamach GP i GPC Pan Sakiewicz uzasadni swoją decyzję? 

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307571

Większość komentarzy jest w tym samym tonie - Sakiewicz coś z tym powinien zrobić.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#307618

Czekamy zatem na wypowiedź Pana Sakiewicza w tej sprawie.
Pozdrawiam.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#307646

....nie uwzględnia Gazety Polskiej. Zastanawia mnie - dlaczego? GP kupuję codziennie, pana Sakiewicza bardzo cenię. To pytanie nie daje mi spokoju...czy jest coś, o czym nie wiem?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307662

Tego też do końca nie wiem, ale rezygnacja Pana Sakiewicza z obecności w komitecie honorowym Marszu Niepodległości z powodu Pana Jana Kobylańskiego (sponsora Radia Maryja) daje dużo do myślenia.

Pozdrawiam.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#307700

Trochę czasu mi to zajęło, ale sięgając do swojego potężnego archiwum audio-video, znalazłem materiał dźwiękowy nagrany z Radia Maryja w dniu 29 stycznia 2012 r., który wyjaśni Ci Markowa, o co chodzi na linii Radio Maryja – Gazeta Polska.  

Otóż w dniu tym, a w zasadzie już nocą około godz. 22:50 podczas trwania cyklicznej audycji „Minął miesiąc”, w której jak co miesiąc gościem był prof. J.R. Nowak, do rozmowy włączył się o. T. Rydzyk. Nawiązał się dialog, w którym profesor zasygnalizował, że jeździ po Polsce ze swoimi patriotycznymi prelekcjami, a część z nich wygłasza właśnie na spotkaniach klubów „Gazety Polskiej”. Wówczas o. T. Rydzyk powiedział, że wśród zwolenników Gazety Polskiej są porządni ludzie (choć nie wszyscy), którym bardzo dziękuje za organizowanie tych spotkań. Ale zaznaczył, że nie może tego powiedzieć o ludziach z redakcji tej gazety. A miał na myśli oszczerstwa i kłamstwa, jakich dopuścili się red. Piotr Lisiewicz i Eliza Michalik na łamach Gazety Polskiej 4 grudnia 2002 r. Nr 49 (490) pisząc, jakoby Radio Maryja było rusofilskie i sprzyjało linii politycznej, jaką obrał Kreml, a o. T. Rydzyk według tych redaktorów miał być sowieckim agentem.

Jak wyglądała prawda, napisałem 23 września br. w artykule „Czy Radio Maryja jest prorosyjskie?” tutaj:
http://niepoprawni.pl/blog/6583/czy-radio-maryja-jest-prorosyjskie

Powracając do słów o. T. Rydzyka, dalej wyjaśnił prof. J.R. Nowakowi oraz słuchaczom, że to właśnie dlatego do toruńskiej rozgłośni nie zaprasza się dziennikarzy „Gazety Polskiej”, która – wydawać by się mogło – jest nam bardzo bliska w sferze kultywowania i szerzenia patriotyzmu. Dalej ojciec Dyrektor powiedział, że GP przyłączyła się do nagonki i zniszczenia dobrego imienia arcybiskupa Stanisława Wielgusa, że dokłada Kościołowi i krytykuje Radio Maryja. Jakby tego było mało, GP nie protestuje przeciwko decyzji KRRiT o odmowie koncesji na multipleks dla TV Trwam. – Oni kiwnęli palcem w bucie, żeby nas wesprzeć w tej walce o miejsce na multipleksie? – kontynuował wypowiedź o. T. Rydzyk. – Nic z tego! – A co dalej ... Następna sprawa – rocznica nasza, to wystarczy taka mała rzecz – ani słowa, że coś takiego było! – Także ja myślę, że „Gazeta Polska” ma jakąś szczególną niechęć do Kościoła katolickiego generalnie. Jeżeli przyłożyć, to gdzieś tam nieraz na ostatniej stronie, przyłożyć biskupom, Kościołowi, itd. Takie odnoszę wrażenie, obym się mylił. – Czyżby to oznaczało, że „Gazeta Polska” to nie polski, tylko „polskojęzyczny” tytuł? Także ja jestem stąd taki ostrożny. Oni odegrali fatalną rolę niszczenia! – I co? – Ja mam tak przejść, jakby nic się nie było? – Napraw to, jeżeli jesteś taki! – Przeprosili za to? – A skąd! – Nawet nigdy nie sprostowali!

Tyle słowa o. T. Rydzyka, zarejestrowane w tej audycji w kwestii Gazety Polskiej. Tomasz Sakiewicz w roku 2002 był pracownikiem GP i o ile sobie przypominam, – prowadził dział ekonomiczny. Dopiero od roku 2005 został Redaktorem Naczelnym. Oczywiście w roku 2002 nie miał wpływu na to, co wyszło spod pióra red. Piotra Lisiewicza i Elizy Michalik i zostało opublikowane. Ta kłamliwa „laurka” poszła w świat i narobiła wiele złego, bo czytelnicy GP – to przecież w znaczącej większości ludzie o poglądach narodowych, patriotycznych, no i… katolicy.
Ale od roku 2005, kiedy Tomasz Sakiewicz jest Redaktorem Naczelnym GP – miał mnóstwo czasu, aby zdementować kłamliwe informacje, jakie ukazały się w jego gazecie, a także nie „pojeżdżać” się na Radiu Maryja i na ojcu Dyrektorze.
Powiem więcej: Redaktor Sakiewicz walcząc o wolną Polskę, mając w ręku oręż, jakim jest poczytna gazeta, – powinien wspierać każde inicjatywy innych ośrodków narodowych, patriotycznych i katolickich, które przybliżają nas do osiągnięcia wspólnego celu, a nie je „dołować” tak, jak niewygodną konkurencję.

Chciałoby się rzec: – to nie po polsku i chrześcijańsku, Panie Sakiewicz!

Przepraszam Cię Markowa za obszerność odpowiedzi, ale uważałem, że prawda nie lubi niedomówień.  

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307785

Dziękuję za wyjaśnienie. Przyznam, że zasmuciła mnie ta rozbieżność - chętnie podrążyłabym powody, które legły u podstaw niechęci GP do wspaniałej działalności Ojca Tadeusza Rydzyka. Czyżby były nie do pokonania? Czy cel, jakim jest dążenie do zbudowania suwerennej, wielkiej, silnej Ojczyzny nie jest wart wysiłku zjednoczenia i przyjęcia wspólnego frontu? Co może zrobić zwykły śmiertelnik w tej sprawie? Czy nie przydałaby się uczciwa debata? Połączone siły dałyby Polsce wielką szansę.

Czy obie te siły nie powinny bardziej zaangażować się dając wsparcie Ewie Stankiewicz i jej walce?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307819

Bracia i Siostry! (można by rzec)

Stosunki obu Panów są odzwierciedleniem stosunków Pana Prezesa z Panem Ojcem. Z różnych powodów obaj Panowie nie przepadają za sobą, a ich demonstrowane wzajemne poparcie opiera się wyłącznie na kalkulacji spodziewanej "wartości dodanej".

Z kolei Pan Sakiewicz reprezentuje - siłą rzeczy - interesy Pana Prezesa. "Siła" wynika z faktu finansowego nabycia wpływów Pana Prezesa w GPC.

Poza tym Pan Ojciec i Pan Sakiewicz to konkurenci na rynku - że tak powiem - dziennikarskim. Cały czas mówimy o prawej stronie polityki, a tu konkurencja jest pojmowana ŚMIERTELNIE poważnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>ιlιι </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p>________VV_i_l_i_s____</p>

#307831

Miałem ciebie* zignorować lemingu. Ale jeśli w powyższym wpisie obrażasz osoby, których nie znasz, to nie mogę milczeć. Jeśli nie masz szacunku dla ojca dr Tadeusza Rydzyka - uważając Go za biznesmena, dla którego są ważne tylko pieniądze i nazywając go także panem, to nie spodziewaj się, że ja będę cię szanował. Nic z tego.

Jeśli ktoś kalkuluje, to tylko ty. Badasz, jaka jest granica naszej wytrzymałości, aby tolerować takich „bezmózgowców” jak ty. Nie mam tyle czasu, aby się z tobą tu użerać. Wykaż, że określenie „bezmózgowiec”, jakim ciebie określiłem - jest fałszywe. Możesz to zrobić poprzez… odrobienie pracy domowej. Zatem zadaję ci ją i radzę się do niej przyłożyć. Jeśli napiszesz ją rzetelnie i uczciwie, zmienię o tobie zdanie i publicznie przeproszę.  

Odpowiedz więc na pytania:
1) Co masz osobiście do o. T. Rydzyka jako osoby duchownej?
2) Co złego uczynił tobie osobiście lub innym osobom w Polsce lub za granicą?
3) Jakie według ciebie są negatywne skutki działalności o. T. Rydzyka jako zakonnika i twórcy dzieł w służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie? 
4) Wymień i opisz negatywne skutki działalności:
a) rozgłośni Radio Maryja,
b) TV Trwam,
c) Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu,
d) kampusu dla studentów studiujących w WSKSiM,
e) Toruńskiej Geotermii,
f) budowy świątyni na terenie kampusu WSKSiM.

Uwaga!  
 Wszystkie odpowiedzi obowiązkowo opieraj na faktach rzeczywistych, nie zaś na tzw. prasowych, pochodzących z libertyńskich i polskojęzycznych mediów. Fakty prasowe mnie nie interesują, jako że są kłamliwe, oszczercze, antypolskie i antykatolickie. Jeśli w odpowiedziach zauważę choćby jeden przypadek, że posiłkowałeś się informacją nieprawdziwą, bądź wyssaną z libertyńskiego, lemingowego palca, – nie zaliczę zadania, a tym samym… zmieszam cię z błotem publicznie.  

*zwroty osobowe napisałem małą literą z uwagi na brak szacunku do adresata.

Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307857

SKOKI nie prowadzą rachunków Stowarzyszeń i Fundacji,
sprawdziłem to trzy miesiące temu.

Jeśli miałbym bronić Alior Banku z jakichś powodów, to powiem tylko że ma najmniejsze ze wszystkich innych propozycji, prowizje (czy procenty) od środków z zagranicy. Wystarczy że zostanie założone konto w Euro czy $ by te środki podlegały jedynie zagranicznym opłatom międzybankowym za przelew.

Temat rozpoznawałem dosyć uważnie w tamtym czasie. Nie sądzę by cos się zmieniło.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307666

Nie jestem Sakiewiczem ;)

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307667

Rozumiem, Panie Tomku :)))

Pozdrawiam.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#307698

Szkoda.

Ciekaw jestem jednej rzeczy - nie prowadzą tych rachunków bo prawo na to SKOKom nie pozwala ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#307767