Wizja Państwa: Używki (2)

Obrazek użytkownika StefanDetko
Kraj

 

Stała obecność dilerów narkotykowych w prawie każdej szkole, gdzie „pod czujnym okiem” policji nabyć można wszelkie, zakazane Używki.

 

Najwięcej, na procederze reglamentacji zyskuje zawsze państwo, czerpiące dochody z Monopolu spirytusowego i tytoniowego, a jak duża może być to skala finansowa - i to bez względu na panujący ustrój polityczny, - najlepiej obrazuje sytuacja w Cesarstwie Rosyjskim, gdzie – w XVIII i XIX wieku – 80%, do 90% wpływów gotówkowych Skarbu, pochodziło z akcyzy na alkohol.
 
 
Państwu prawa doskonale znane są te źródła dochodu, które eksploatuje zwalczając prywatną konkurencję domorosłych entuzjastów Księżycówki oraz drobny przemyt alkoholu i papierosów, stanowiący częstokroć – w Regionach przygranicznych, - jedyne źródło utrzymania Obywateli.
 
Jest tajemnicą Poliszynela, że prawdziwy Przemyt, Produkcja i Dystrybucja wszelkiego rodzaju nielegalnych Używek, Broni oraz skradzionych albo wyłudzonych Towarów, etc., etc., włącznie z haniebnym handlem Żywym towarem, który odbywa się nagminnie na ziemiach Rzeczypospolitej, znajduje się w rękach różnorodnych mafii, które mogą bezkarnie funkcjonować, kreując ogromne zyski (głównie dzięki nielegalności towaru, którym obracają), tylko i wyłącznie dzięki opiece rozlicznych - dublujących się w istocie – Służb (każda Opcja polityczna, lub biznesowa posiada swoją), będących na usługach satelitów „gwarantujących” istnienie systemu przywiślańskiego.
 
 
Wszystkie zaś sukcesy, w zwalczaniu przemytu i przestępczości, a czasami nawet liczne i spektakularne aresztowania, dotyczą jedynie drobnej inicjatywy prywatnej, którą system wyłapuje (w slangu przestępczym: pobiera) dla poprawienia statystyk i uspokojenia opinii publicznej, a cała reszta przypadków bywa wynikiem zwykłych nieporozumień biznesowych konkurencyjnych Gangów z frakcjizielonych lub niebieskich, bijących się o jakiś sektor „żerowiska”, jakie urządził sobie na organizmie Rzeczypospolitej system przywiślański.
 
Zresztą,  kwestię Kto - w rozsiadłym na ziemiach Rzeczypospolitej demokratycznym państwie prawa - stoi za domniemanym przestępstwem, wyjaśniają zwykleniezawisłe prokuratury, wypuszczając natychmiast na wolną stopę, wszystkichkoncesjonowanych  systemowo, a więc nietykalnych Systemowców, kierując za to - bezwarunkowo - do aresztów śledczych, całą przestępczą Amatorszczyznę.
 
 
Powyższe patologie, można przezwyciężyć – zdaniem Myśli konserwatywnej – jedynie poprzez zlikwidowanie systemu monopoli państwowych oraz zakazów konsumowania czegokolwiek Osobom dorosłym.
 
Używka, dostępna dla przykładu w Aptece, jako lekarstwo np. na choroby nowotworowe, lub zaburzenia psychiczne, a na dodatek po cenach nieatrakcyjnych dla podziemia gospodarczego, przestanie nie tylko być źródłem interesów mafii, ale takżetowarem modnym i przez to pożądanym kulturowo na zasadzie łamania zakazów i nakazów, które są domeną i przejawem Młodości, od prawieków sprzeciwiającej się regulacjom starszego od niej Pokolenia, na co utyskiwał już  - i to grubo ponad dwa tysiące lat temu - Sokrates, bardzo współcześnie stwierdzając:
 
            "Dzisiejsza młodzież kocha luksus, miewa manie, gardzi autorytetami. Odpowiada rodzicom, zakłada nogę na nogę i tyranizuje nauczycieli".
 
Jednocześnie z uwolnieniem dostępu do Używek, odpadnie pretekst do utrzymywania - z grabieży podatkowej - całych armii funkcjonariuszy publicznych oraz wyposażania ich w najnowocześniejszy sprzęt (Kto zarabia na ich produkcji i dostawie?), czego jedynym, a najbardziej widocznym efektem jest stała obecność dilerów narkotykowych w prawie każdej szkole i na imprezach rozrywkowych oraz w innych, doskonale znanych wszystkim imprezowiczom, rozlicznych miejscach, gdzie pod czujnym okiem policji nabyć można wszelkie, zakazane Używki.
 
 
Artykuł został usunięty? Na czyj rozkaz?
Ale ślad pozostał... a za publikację tej ilustracji zaraz otrzymam 1*, lub burę...
Od Kogo?
:-)
Tak więc, Konserwatyzm etyczny sugerować będzie Posłom wyłanianym na Sejm Wielki, takie rozwiązania prawne, aby zlikwidowany został Monopol państwowy oraz uwolniony dostęp do wszelkich Używek, a przez to spróbuje zmniejszyć ich – kreującą popyt – atrakcyjność, a zarazem poważnie zredukować zakres działania Przestępstwa oraz liczebność Służb zwalczających nielegalny obrót, co może dodatnio – zdaniem Myśli konserwatywnej -  wpłynąć na Bezpieczeństwo, w tym i finansowe Rodziny.
 

 

Brak głosów