Polsko-żydowskie "braterstwo" broni

Obrazek użytkownika StefanDetko
Kraj

Odpowiedź na wpis http://niepoprawni.pl/blog/5990/polsko-zydowskie-braterstwo-broni

Szanowny Panie Blogerze p.e.1984

skoro już poprawił Pan pisownię Mojej Godności (jeszcze w "tagach" jest niewłaściwie), to odpowiadam Panu, następująco: Bardzo jestem zadowolony, że posiada Pan Swoje własne zdanie w temacie Pana interesującym.

Państwo etyki Cywilizacji Łacińskiej, do którego zmierzam, czerpie swoją siłę cywilizacyjną z różnorodności przekonań, gdyż nie ma - Moim zdaniem - nic gorszego, niż Utopia Jednomyślności, do której dążą -często krwawo - systemy totalitarne. Tak więc, popieram pluralizm poglądów Pana i szacownych Komentatorów tekst Mój krytykujących,przyjmując do wiadomości stanowisko w nich zawarte.

Nie będę Panu wytykał, iż dopuścił się przerysowania w komentowaniu cytatów i źródeł zawartych w Moim tekście, które zamieściłem dla przeciwwagi takim własnie (a ogólnie znanym) argumentom, jakich użył Pan w Swojej krytyce.

Akurat w czasie, gdy Pan pisał swój komentarz byłem zajęty szkicem pt."Gnostycyzm polityczny: Przekleństwo Manicheizmu", w którym omawiam anty-cywilizacyjne skutki dualizmu My-Dobrzy/Oni-Źli, a który - Moim zdaniem - doskonale pasuje do Pańskiego stanowiska, które Pan propaguje: My-Dobrzy-Polacy/Oni-Źli-Żydzi

Jest to - Moim zdaniem - podział dość jednostronny i monotematyczny, zwłaszcza w obliczu okupacji Polski przez inne siły (wywiady państw ościennych). Kwestię, czy Pan "tak ma" i żyje spiskami Żydowskimi przeciwko Prawdziwym Polakom, czy celowo odwraca Pan uwagę od właściwego zagrożenia - pozostawiam Pańskim Czytelnikom. 

Napisałem powyżej, że Pański podział jest monotematyczny, bo przecież nic nie wspomina Pan ni słowemspiskach masońskich, lub - co pewnie będzie najsmaczniejsze - o spiskach Żydo-masońskich! Poważne uchybienie!, na dodatek wyraźnie kryjące te ostatnie, a najstraszliwsze :-)

Dodatkowo, przypominam Panu, iż rolą publicystyki w zrzeszeniach kierujących się etyką Cywilizacji Łacińskiej, nie jest - wzorem bolszewickim - indoktrynacja Czytelników, na zasadzie Ja mam rację!, tylko przedstawienie opinii własneAutora, celem pobudzenia Czytelnika do wyciągnięcia Jego własnych wniosków, w poruszanym temacie.

Jak widać, udało Mi się Pana pobudzić do przedstawienia własnych Opinii, do posiadania których nie mam zastrzeżeń, lecz tylko uważam, iż źródła ich są dość jednostronne, co nie sprzyja Obiektywizmowi.

pozdrawiam serdecznie

także wszystkich Komentatorów,

MStS

PS. ponieważ w komentarzach padło Imię: Sokrates, a 1984 jest rokiem urodzenia Mojego Syna, dedykuję Państwu następujący cytat:

"“Dzisiejsza młodzież lubi luksus, ma złe maniery, nie uznaje żadnych autorytetów i nie ma szacunku dla starszych. W naszych czasach dzieci stały się tyranami. Nie są posłuszne swoim rodzicom, zbyt szybko jedzą i tyranizują nauczycieli.”

/Sokrates, ok. 400 r. p.n.e./

Quod erat demonstrandum :-)

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Pański artykuł na naszeblogi, w mojej skromnej opinii, jest jednostronny, kreuje wrażenie sielanki polsko-żydowskiej na przestrzeni wieków. Artykuł Pana pe1984 uzupełnił go o fakty, które Pan (świadomie lub nie) pominął. W ten sposób powstał obraz pełniejszy i prawdziwszy.

Nie widzę w krytycznym artykule Pana pe1984 dualizmu, który Pan sugeruje: dobrzy Polacy/źli Żydzi. Widzę nieuszminkowany realizm, który Pan próbuje zakwestionować uciekając się do innuendo. Bowiem skąd np to:
“Kwestię, czy Pan "tak ma" i żyje spiskami Żydowskimi przeciwko Prawdziwym Polakom...”
lub to:
“Napisałem powyżej, że Pański podział jest monotematyczny, bo przecież nic nie wspomina Pan ni słowem o spiskach masońskich, lub - co pewnie będzie najsmaczniejsze - o spiskach Żydo-masońskich! Poważne uchybienie!, na dodatek wyraźnie kryjące te ostatnie, a najstraszliwsze :-)”

Wedłg mnie są to próby ośmieszenia interlokutora, podważenia jego opinii w sposób nie-merytoryczny, których fatalną proweniencję wszyscy znamy, lub powinniśmy znać. Tym bardziej to przykre w świetle nieustającej nagonki w mediach na Polaków i ich “haniebny” stosunek do Żydów. Z pewnością nie wszyscy Polacy byli aniołami, ale nie przesadzajmy twierdząc, że byli nimi wszyscy Żydzi. Przykładów współdziałania, tak na niwie kultury jak mi w walce, jest mnóstwo, podobnie jak przykładów zwykłej zdrady.

Tak więc korekta Pańskiego artykułu przez Pana pe1984 była jak najbardziej słuszna i potrzebna, a przypisał mu Pan (projekcja?) jednostronność:

“Jak widać, udało Mi się Pana pobudzić do przedstawienia własnych Opinii, do posiadania których nie mam zastrzeżeń, lecz tylko uważam, iż źródła ich są dość jednostronne, co nie sprzyja Obiektywizmowi.”

Na koniec, chciałbym Pana prosić, aby wypowiadał się Pan w swoim własnym imieniu (myślę tu o Pana wpisie na naszeblogi), a nie w imieniu milionów Katolików i innych Polaków.

A już zupełnie na marginesie – po co te wytłuszczenia? Maniera taka? Raczej irytująca.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#313228

Rozumiem, że to Pan przemawia tutaj "w imieniu milionów Katolików i innych Polaków" - serdeczne gratulacje Panie... Premierze, Prezydencie, Kardynale, Nadredaktorze?
Proszę się objawić, bez obaw :-)

Z Pańskiego komentarza wynika wyraźnie, że nie udziela Mi Pan prawa do posiadania Mojego, własnego zdania i oceny historycznej.

Prawo do posiadania jedynej Prawdy posiada Pan, reprezentant "milionów" - to czysty bolszewizm, Mój Panie :-)
__________________________________________
Marek Stefan Szmidt - Konserwatysta i Monarchista. Katolik, uczestnik Konfederacji Spiskiej. Mandatariusz PPN - Polskiej Partii Niepodległościowej. http://ekotrendy.com/nowaonline

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________________________________
Marek Stefan Szmidt - Konserwatysta i Monarchista. Katolik, uczestnik Konfederacji Spiskiej. Mandatariusz PPN - Polskiej Partii Niepodległościowej. http://ekotrendy.com/nowaonline

#313313

jw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________________________________
Marek Stefan Szmidt - Konserwatysta i Monarchista. Katolik, uczestnik Konfederacji Spiskiej. Mandatariusz PPN - Polskiej Partii Niepodległościowej. http://ekotrendy.com/nowaonline

#313314