Zbrodnicza koalicja 13 grudnia szykuje zamach na TK. Bochenek: Trudno z piromanem rozmawiać o gaszeniu pożarów

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Nazwa serwisu: 
niezalezna.pl
Cytat: 

[zbrodnicza] Koalicja 13 grudnia szykuje zamach na TK. Bochenek: Trudno z piromanem rozmawiać o gaszeniu pożarów

- Zaprezentowane zmiany w TK to nie jest propozycja poważna, a jedynie mająca na celu upolitycznienie i zawłaszczenie kolejnej instytucji Państwa przez koalicję 13 grudnia - napisał na portalu X Rafał Bochenek, poseł PiS.

W poniedziałek minister sprawiedliwości Adam Bodnar  [realizujący przestępcze działania mafiozów z PO-PSL-Polska 2050] zaprezentował założenia planu rzekomej "naprawy" Trybunału Konstytucyjnego. Jedną z jego części jest projekt uchwały Sejmu. Jak wynika z podanych przez prorządowy portal TVN24 informacji, w projekcie uchwały ws. TK zawarto apel do wszystkich sędziów TK o rezygnację, a do organów władzy publicznej, by nie uznawały rozstrzygnięć Trybunału w obecnym składzie. W projekcie jest też zapowiedź zmian w konstytucji. (...)

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)

Komentarze

  • Uchwała ws. TK - "aktem gwałcącym praworządność". Morawiecki zapowiada: PiS tych zmian nie uzna

Mateusz Morawiecki (PiS) ocenił, że jeżeli dojdzie do przyjęcia projektu uchwały ws. Trybunału Konstytucyjnego będzie to zamach na TK i "najwyższej rangi akt gwałcący podstawy praworządności w Polsce". Żaden poważny rząd w przyszłości nie uzna takich działań - ocenił. "To jest postawienie na głowie całego porządku konstytucyjnego państwa" - dodał. (...)

Wcześniej w poniedziałek, podczas konferencji prasowej, do zapowiadanego projektu uchwały odniósł się były premier, wiceprezes PiS Mateusz Morawiecki. "Jeśli ona zostanie przyjęta - choć nie chce mi się wierzyć, że zostanie przyjęta - to oznaczałoby , że akt znacznie niższej rangi niż konstytucja czy ustawa, miałby działać w poprzek i bez zgody z aktami wyższej rangi" - powiedział.

Za: ]]>https://niezalezna.pl/polityka/uchwala-ws-tk-bylaby-aktem-gwalcacym-praworzadnosc-morawiecki-zapowiada-pis-tych-zmian-nie-uzna/512702]]>

Vote up!
3
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1659275