Wojciech Korkuć rusza z akcją plakatową o Powstaniu Warszawskim

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Nazwa serwisu: 
niezalezna.pl/
Cytat: 

Wojciech Korkuć rusza ponownie z akcją plakatową dotyczącą Powstania Warszawskiego

Do 14 sierpnia w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie zobaczyć jeszcze można wystawę projektu Wojciecha Korkucia pt. "Pierwszy transport" (w czwartki wstęp wolny). W zamyśle artysty ma on pomóc przywrócić pamięć o pierwszym transporcie Polaków do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Warto wybrać się do Centrum i zapoznać się z projektem.

Tymczasem Wojciech Korkuć rusza ponownie z akcją plakatową dotyczącą Powstania Warszawskiego. Wzorem minionych lat na ulicach Warszawy pojawią się plakaty przypominające o bohaterskim zrywie stolicy w 1944 roku. Za koloryzację czarno-białych zdjęć odpowiada jak poprzednio Mikołaj Kaczmarek, twórca strony "Kolor Historii".

Na części plakatów widzimy powstańców trzymających swoje własne zdjęcia z wojennych czasów.

To prezent dla żyjących powstańców. Zauważyłem jakiś czas temu, że jest im bardzo miło, jak są tak wyróżnieni. To daje do myślenia. Dla lepszego wyobrażenia załączam na plakacie zdjęcie, jak mniej więcej wyglądali w czasie powstania. Nie jestem w stanie wszystkich pokazać, bo to robię sukcesywnie, rok po roku. W tym roku dodatkowe cztery osoby i tak myślę, że trzeba się spieszyć oddać szacunek powstańcom, bo bardzo szybko odchodzą. Jak odejdą, to ogarnie nas taka pustka, dostrzeżemy, ile można było mieć pomysłów, żeby ich uhonorować

- opowiada naszej redakcji Wojciech Korkuć.

To ostatni prawdziwi bohaterowie, którzy jako młodzi ludzie wykazali się bohaterstwem. Możemy ich pokazać jako wzór do naśladowania młodemu pokoleniu. Potem mamy wielką dziurę w tym temacie i będzie nam trudno pokazać młodzieży patriotyczną postawę w kolejnych pokoleniach. Znajdujmy takich bohaterów, póki są

- apeluje. (...)

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)

Komentarze

Powstańcy warszawscy na nowych plakatach Wojciecha Korkucia

Vote up!
3
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1645967