Referendum 2023. Donald Tusk: Uroczyście unieważniam to referendum. PiS robi sobie kampanię za państwowe pieniądze

Obrazek użytkownika contessa
Nazwa serwisu: 
gazetaprawna.pl
Cytat: 

"Uroczyście, przed wami, unieważniam referendum. To referendum jest nieważne w najgłębszym i najszerszym tego słowa znaczeniu. Niektórzy udają, że jest to gra polityczna, a PiS robi sobie kampanię za państwowe pieniądze" - D.Tusk, Warszawa, 16.08.2023. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk na posiedzeniu Rady Krajowej PO RP.

Premier Morawiecki odpowiedział mu w jego stylu:

"Panie Tusk! Pan to sobie może unieważnić referendum w Niemczech, jak przyjaciele z Berlina  pozwolą. W Polsce majdą decydować Polacy"!

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

... "'Chcieć, to ty sobie możesz"  (premier Tusk do Prezydenta Lecha Kaczyńskiego  Bruksela,2008) wraca salwą armatnią....

Ewka Kopacz - marsz po łopatę i sita by ratować bossa! Aaaaaaa - ty zajęta lokowaniem gniazdka w Brukselce na następny mandat euroosły? No, szkoda! Każdy orze jak może...

Pozdrawam. 

Vote up!
3
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1653824

Nienawidzący polskiego patriotyzmu łgarz Tusk - jako wierny przydupas sowieckiej agentki Merkel - łącznie ze zbolszewizowanym narcyzem Trzaskowskim i ich postbolszewicką, mafijną PO-PSL, które latami rabowały i Polskę i Polaków - wykonują wszystkie antypolskie działania dyktowane im przez mafijną UE i rosyjską agenturę w UE i w Niemczech.

  • Mafiozi z PO, mafie w UE i ruska agentura opłacające antypolską propagandę chcą „żeby było jak było” - czyli ponownej możliwości bezkarnego rabowania Polaków.

Dlatego "führer" Tusk z jego „für Deutschland” został skierowany przez rosyjsko-niemiecką agenturę do Polski z nominacją na premiera od załganej lewackiej małpy von der Leyen z UE -- m.in.po to żeby podporządkować i zniszczyć Polskę razem z niemiecko-rosyjską agenturą oraz w interesie Niemiec wprowadzić Polskę do strefy euro, co byłoby dla Polski bardzo kosztowne i prowadziłoby do recesji.

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1653825

uroczyście

 

rozkołysane morze

brunatnych flag

z drzewców swastyki wyrastają

jak wiosenne liście

na białym rumaku do Polski

wkracza furerek

uroczyście

Vote up!
1
Vote down!
0

jan patmo

#1653831