Kryminał Europejski? Niemal co czwarty europoseł był lub jest zamieszany w skandal lub łamanie prawa

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Nazwa serwisu: 
niezalezna.pl
Cytat: 

[bolszewicko-przestępczy] Kryminał Europejski? Niemal co czwarty europoseł był lub jest zamieszany w skandal lub łamanie prawa

Z badań przeprowadzonych przez dziennikarzy śledczych i agencje zajmujące się transparentnością, blisko jedna czwarta posłów do Parlamentu Europejskiej była lub jest zamieszana w skandal lub złamanie prawa. Według ich szacunków, problemy dotyczą ponad 160 deputowanych.

Ustalenia te pojawiły się w trakcie debaty na temat etyki i uczciwości w urzędach, która toczy się w Parlamencie Europejskim i wokół niego od czasu wybuchu skandalu Katargate w grudniu 2022 roku. Zdaniem Aiossy, wśród europosłów "istnieje szeroki problem z uczciwością", a w PE panuje "problematyczna kultura", która radzi odwrócić wzrok od problemów.

FTM współpracowała z dziennikarzami z całej Europy w celu zebrania danych na temat przypadków, w których posłowie do PE zostali wymienieni z nazwiska i, wykorzystując te dane, opracowała wskaźnik "uczciwości politycznej" w celu ilościowego określenia takich kwestii. Uwzględniono przypadki, w których wyciągnięto konkretne konsekwencje lub "gdy istniały zeznania lub wiarygodne źródła".

Warto zwrócić uwagę, że redakcja "Brussels Signal" zilustrowała tekst m.in. tweetem dotyczącym sprawy Zbigniewa Karpińskiego, podejrzanego o korupcję polityka PO, który objął niedawno mandat europarlamentarzysty,

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)