komunistyczne zbrodnie, Nieznany raport agenta CIA z komunistycznej Polski. Rosjanie rozstrzelali pod Gdynią 10 tys. swoich rodaków

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Nazwa serwisu: 
niezalezna.pl
Cytat: 

Nieznany raport agenta CIA z komunistycznej Polski. Rosjanie rozstrzelali pod Gdynią 10 tys. swoich rodaków

W odtajnionym raporcie szpiega CIA pojawiła się nieznana dotąd informacja o masowym ludobójstwie dokonanym przez sowietów w Polsce. Raport agenta datowany na 10 października 1952 r.

W odtajnionym raporcie szpiega CIA pojawiła się nieznana dotąd informacja o masowym ludobójstwie dokonanym przez sowietów w Polsce. Raport agenta datowany na 10 października 1952 r. opisuje bieżącą sytuację militarną, społeczną i gospodarczą na polskim Wybrzeżu. Wśród wielu niezwykle ciekawych obserwacji szpiegowskich kilka jest szczególnie szokujących - informuje Reporters.pl.

Z raportu CIA wynika, że armia sowiecka wymordowała w lesie pod Witominem, który jest dzielnicą Gdyni 10 tys. Rosjan. Wrócili oni po wojnie z robót przymusowych w Niemczech.

Fragment raportu:

„W Witominie w Gdyni stacjonuje artyleria przeciwlotnicza i reflektory. Polscy świadkowie powiedzieli mi, że w lesie pod Witominem w masowych grobach zakopanych jest ponad 10 tys. Sowietów. Zostali zastrzeleni przez samych Sowietów tuż po zakończeniu II wojny światowej. To byli sowieccy robotnicy, którzy repatriowali się z Niemiec”.

Kolejne zdanie w raporcie zostało utajnione. Agent CIA nie wraca już do tego wątku, koncentrując się głównie na miejscach stacjonowania wojsk rosyjskich na Wybrzeżu. Tu jednak pojawia się informacja o kolejnych zbrodniach sowieckich żołnierzy:

„Sowiecka piechota, broń pancerna i działa przeciwlotnicze stacjonują w lesie niedaleko Kołobrzegu. Łącznie jest to około jednej dywizji. Morale i dyscyplina tych oddziałów znacznie się pogorszyła. Przypadki atakowania przez sowieckich żołnierzy polskich dziewcząt są coraz częstsze. W niektórych przypadkach kobiety zostały zamordowane, aby zatrzeć ślady. O tych przypadkach nigdy, oczywiście, nie informuje się publicznie” (...)

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)