Antykaczyzm czyli atrofia rozumu politycznego oraz postępujący triumf chama

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Kraj
Michnik_badz_nowoczesny_Myśl jak chcą bolszewicy

 

 

 

 

 

 

 

 

Antykaczyzm czyli atrofia rozumu politycznego oraz postępujący triumf chama

 

 

“Antykaczyzm jest najbardziej odmóżdżająca postawą polityczną ostatnich dwóch dekad w Polsce. Nienawiść do Prawa i Sprawiedliwości, w tym do Lecha i Jarosława Kaczyńskich przekroczyła wszystko z czym mieliśmy do czynienia w dziedzinie politycznych zachowań i emocji” — napisał prof. Ryszard Legutko w 2013 roku.1

 

Użycie słowa “kaczyzm” przez autora jest celowe, bo postawa jaka je zrodziła nie ma analogi w przeszłości, lecz wynika z pogardliwej ksywy z nazwiska — wyrażającej stan ducha osoby osób mówiących, “stan będący mieszaniną drwiny, pogardy, nienawiści i innych emocji”2. Zdaniem prof. Legutki ważne jest odkrycie przyczyn aż tak silnych emocji antykaczyzmu mogących się “uzewnętrznić tylko wówczas, gdy wyrastają z potężnych źródeł wewnętrznych”.

Niestety antykaczyzm, czyli postawa dowodząca ewidentnego odmóżdżenia oraz używanie antykaczyzmu jako politycznej broni przez postbolszewickie mass media, lewackich degeneratów oraz skorumpowaną, postbolszewicką i mafijną PO ciągle się nasila.

Komuniści mieli komunizm jako swoją religię upraszczającą rozumienie świata i ułatwiającą im życie. Dla odmóżdżonych antykaczystów ich religią jest antykaczym mający przede wszystkim uderzać w polski patriotyzm, a więc określone grupy społeczne, wartości, zachowania i idee. Antykaczyzm niszczy zdolność człowieka do racjonalnego myślenia, czyli jego wolność wyboru. W ten sposób niszczy także tradycje oraz kulturę opartą na relacjach dających społeczeństwu poczucie bezpieczeństwa oraz podmiotowość, a każdemu człowiekowi wolność.

Ks. prof. Michaał Heller3 stwierdza, że myślenie stworzyło człowieka z całą jego kulturą i cywilizacją. A ponieważ do myślenia należy wolność, czyli możliwość kierowania własnymi myślami i działaniami - dlatego myślenie jest ściśle związane z moralnością. Z tego wynika, że antykaczyzm niszczący zdolność człowieka do racjonalnego myślenia, czyli jego wolność wyboru, jest wręcz diabelską siłą niszczącą takżę tradycje i kulturę.

W taką antypolską narrację zdeterminowaną przez antykaczyzm wspisują się także te wszystkie postbolszewickie mass media, dla których hasło “Bóg, Honor i Ojczyzna” jest hasłem “faszystowskim”. Taką odrażającą antypolską postawę nazwaną “michnikowszczyzną” od powstania tej gazety rozpowszechniają politrucy z bolszewickiej “Gazety Wyborczej”. Usiłują oni wmówić Polakom odpowiedzialność za wszelkie możliwe, lecz niepopełnione winy oraz panegiryzują komunizm i bolszewicko-rosyjski nacjonalizm Putina.

Niszcząca siła zjawiska antykaczyzmu przyczyniła się do obalenia podstawowych standardów życia politycznego w Polsce. Więc prof. Legutko przedstawia przejawy oraz skutki stosowania przez antypolskich propagandystów podwójnych standardów w debacie publicznej. A także wynikający z antykaczyzmu zanik racjonalności w podejmowaniu decyzji politycznych wśród licznej grupy wyborców, czyli “atrofia rozumu politycznego”. Dlatego antykaczyzm wymuszający na swoich wyznawcach: upadek dobrych obyczajów, granic przyzwoitości, dobrego smaku czy języka — przez autora jest określany mianem “postępującego triumfu chama”.

Powody występowania zjawiska antykaczyzmu

Prof. Legutko chce znaleźć powody występowania zjawiska antykaczyzmu. Dlatego napisał: “Moja hipoteza, w największym skrócie, brzmi następująco. Prawo i Sprawiedliwość reprezentuje ten nurt myślenia o polityce i o Polsce, który stoi w opozycji do mocno utrwalonych przekonań, jakie żywią dzisiejsi Polacy: z jednej strony, partia ta próbuje odwrócić niedobre skłonności zakorzenione w naszej tradycji, z drugiej przeciwstawia się błędom popełnionym w aktach założycielskich III Rzeczpospolitej, w trzeciej reprezentuje ten rodzaj myślenia, który w istotnych punktach zaprzecza ortodoksji politycznej, jaka zapanowała w dzisiejszym świecie.

Mówiąc inaczej, polityka Prawa i Sprawiedliwości, niezależnie od popełnianych błędów i koniunkturalnych ustępstw, jest dlatego tak wściekle atakowana, że narusza zbyt wiele z uprzedzeń uznanych dzisiaj za święte.”

W swoich rozważaniach prof. Legutko zajmuje się także wciąż zbyt mało opisywaną tradycją polskiej myśli antyniepodległościowej: “Jest coś takiego jak długie ramię historii i ono tłumaczy wiele z tego, co dzieje się we współczesnej Polsce.” Wynika z tego, że znajomość historii pozwala nam na rozpoznanie m.in. i tego, że antykaczyzm jest religią wyznawaną także przez rosyjską czy niemiecką agenturę wpływu w Polsce oraz używaną w jej antypolskiej propagandzie.

Jednym z problemów analizowanych przez autora jest także wojna wytoczona prawicy przez opanowane przez lewacką elitę w Unii Europejskiej (UE), dla której patriotyzm jest ściśle związany z populistycznym nacjonalismem. “Polityka europejska przesunęła się mocno na lewo, co było bezpośrednim następstwem zwycięstwa rewolucjonistów z roku 1968, a po drugie, wyraźnie zmniejszyła się odległość między lewicą a prawicą” — pisze prof. Legutko. Taka sytuacja w lewackiej UE jest dla bolszewików oraz lewactwa w Polsce dodatkowym argumentem mającym wspierać ich antykaczyzm.

W tej wydanej kilka lat temu książce prof. Legutko napisał: ”Dzisiejsza Polska AD 2013 — jest tego przygnębiającym dowodem. Nie ma standardu, którego by przez ostatnie lata antykaczystowskiej krucjaty nie złamano, nie ma takiej obrzydliwości, której by osoby publiczne nie wypowiedziały, a których media by masowo nie nagłośniły, nie ma takiego kłamstwa i takiej obelgi rzucanych na Prawo i Sprawiedliwość i sympatyków tej partii, których by nie usprawiedliwiano. Nie ma takiego świństwa, szkodnictwa, manipulacji, oszustwa popełnionego przez Platformę Obywatelską, które nie spotkałoby się z przychylnością lub obojętnością najważniejszych środowisk oraz mediów głównego nurtu.”

Bolszewicy oraz postbolszewicka opozycja chcą zdobyć Polskę

Dzisiaj się przekonujemy, że antykaczyzm doprowadził do kolejnej ekplozji nienawiści do polskiego patriotyzmu i Kościoła katolickiego. Ostatni atak bolszewickiego politruka z lewackiej “Liberté” na kapłanów Kościoła katolickiego w Polsce wprost nawiązywał do wystąpień sowieckiego zbrodniarza Lenina czy Anatolija W. Łunaczarskiego, bolszewickiego komisarza oświaty, sowieckiego filozofa i teoretyka kultury i estetyki marksistowskiej. Łunaczarski twierdził, że: “Wszystkie religie są trucizną, przede wszystkim zaś chrześcijaństwo, bo chrześcijaństwo naucza miłości bliźniego i miłosierdzia, a jedno i drugie przeczy naszym zasadom”, a także iż: “precz z miłością bliźniego my potrzebujemy nienawiści, musimy umieć nienawidzić. Tylko za tę cenę zdobędziemy świat.”4

O wzroście tej wręcz bolszewickiej nienawiści świadczą także profanacje obrazu Matki Boskiej, bandyckie ataki na księży czy też niszczenie krzyży w kościołach...

Czyli, odwołując się do tych zbrodniczych komunistycznych tradycji nienawiści do religii — bolszewicy oraz postbolszewicka opozycja w Polsce chcą zdobyć Polskę. Zaś antykaczyzm jest tylko wygodnym narzędziem wykorzystywanym do ogłupiania i odmóżdżania społeczeństwa w celu zdobycia władzy przez postbolszewików uważających się za “elitę”...

Dlatego — jak pisze Paweł Paliwoda5 — że ich własnym zdaniem jest to: “nadludzka bohema intelektulno-artystyczna. A tę cechuje - jak napisała Agnieszka Kołakowska - ‘bolszewickie poczucie wyższości moralnej.”

-----------------------------------------------------------------------------------------------

1  Zob. Ryszard Legutko “Antykaczyzm”, Wydawnictwo M, Kraków 2013.

2  R. Legutko, op. cit., s. 7.

3  Zob. Michał Heller “Moralność myślenia”, Copernicus Center Press, wyd. V, 2015.

4  Zob. notkę: “Neobolszewizm rodem z Sowieckiego Instytutu Czerwonej Profesury nakazującego komunistom nienawiść do religii”.

5  Zob. Paweł Paliwoda, "Zbiór pism wybranych 'Kambei Shimada'", Teologia Polityczna, Warszawa 2015.

Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (29 głosów)

Komentarze

Stare kacapskie kawały w coraz to nowym opakowaniu.  Z nieodległych czasów warto przypomnieć zmianę opakowania lustra "Prawdy", czyli  "Trybuny Ludu" na Wybiórcze Gówno".

Pozdrawiam 

Vote up!
15
Vote down!
-7

jan patmo

#1589771

Michalkiewicz: Odebranie emerytur ubekom jest niegodziwe

– Broniłem tych emerytur z podstawowego powodu – państwo nie powinno stosować środków niegodziwych – wyjaśnił publicysta Stanisław Michalkiewicz. – Nie z tego powodu, że mam jakąś sympatię do ubeków, bo nie mam żadnej sympatii do ubeków, do sowieckich kolaborantów, tak samo jak nie miałbym do volksdeutschów – zapewnił były prezes Unii Polityki Realnej.

– Wiem, że to budziło zastrzeżenia, niektórzy mnie nawet zdemaskowali jako zakamuflowanego stronnika ubeków – przyznał Michalkiewicz w rozmowie z telewizją wsensie.tv. Wyjaśnił przy tym, że „jeżeli państwo chce, by obywatele się zachowywali przyzwoicie, samo musi się zachowywać przyzwoicie”. (...)

Całość TU
 

Vote up!
9
Vote down!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1589872

Człowiek honoru musi bronić człowieków honoru!

Vote up!
7
Vote down!
-3

jan patmo

#1589889

Vote up!
2
Vote down!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1591175

Vote up!
3
Vote down!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1591268

Tzw. liberalna elita, żyje w aberracyjnej nienawiści do "państwa PiS" i w aberracyjnej podejrzliwości do wszystkiego co jest w sferze oficjalnej - uważa Rafał Ziemkiewicz.

Na antenie internetowej telewizji wSensie.tv Rafał Ziemkiewicz odniósł się do ostatnich działań Rzecznika Prawa Obywatelskich i związanej z nimi krytyki. Chodzi o obronę Jakuba A., mężczyzny podejrzanego o brutalne morderstwo 10-letniej dziewczynki z miejscowości Mrowiny. Adam Bodnar wyraził swoje zastrzeżenia wobec sposóbu jego zatrzymania, uznając m.im. że nie powinno się wobec mężczyzny kajdanek zespolonych.

Publicysta tygodnika "Do Rzeczy" ocenił, że RPO jest "zaangażowany politycznie jak jasna cholera". – Jest zaangażowany plemiennie – mówił Ziemkiewicz i przedstawił mechanizm w jaki osoby zaangażowane w ten sposób reagują: "Jeżeli go zaaresztowała policja Ziobry, to na pewno on jest nie winny". Przypomniał teorię Marii Nurowskiej, w myśl której Jakub A. przyznał się do morderstwa dziecka po torturach. – Tu jest ten cały proces myślowy z którym mamy do czynienia: zarżnięcie nożem 10-latki, upozorowanie w sposób bardzo okrutny gwałtu, to wszystko dokonane z premedytacją w ramach jakiegoś perfidnego planu studenta psychologii (...). Degeneracja potworna.

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1595653

Elyta po bolszewicki nazywa sama siebie - "kastą wybraną", która ma same prawa i zero odpowiedzialności...

Vote up!
15
Vote down!
-2

Yagon 12

#1589778

Cześć

 

Antykaczyzm...

Jest to ciekawe zjawisko, że tak powiem - wieloaspektowe.

Wściekłe wycie jest głośniejsze dzisiaj niż było wczoraj, bo wreszcie sobie uzmysłowili, że przegrali, że żadna przepowiednia się nie sprawdziła, PIS ma się świetnie, a nawet coraz lepiej i ratunku już nie widać.

A tu już za zlecenie Targowicy zapłacono. I z prawa i z lewa. I ze wschodu i zachodu. I z Moskwy, jaki Berlina i Brukseli.

Przyjeżdża Rudy i nic nie wskórał, bo durny chłystek wszystko mu popieprzył. Przyjeżdża komunista zachodni Timmermans i znowu wtopa, bo lansuje sowieckiego Katona, który właśnie zdezolowanym samochodem przejechał starszą kobietę na pasach i uciekł z pomocą starego ubeka. Bosaki, Brauny i Korwiny w nieustannych kontaktach z kremlowską centralą.

 

W internecie ci którym za robotę już srebrnikami zapłacono, dwoją się i troją.

Popatrzmy na takiego Ruszkiewicza, który też tutaj usiłował mącić,aż dorobił się wieczystego bana, jakiego zresztą ma na wszystkich prawdziwych, nie fałszywych, portalach patriotycznych i pro-polskich. Zawsze ten neonowy guru, który od półwieku onuc nie zdjął z nóg, w orszaku bywających też tutaj akolitów Petry i Trybeusa i czasem innej lichoty, nawołuje dzisiaj tak:

 

"[...]
Tylko zdrajca, zaprzaniec albo ciężki idiota może głosować na żydo bolszewicki PO-PiS.

nadużycie link skomentuj

Jarek Ruszkiewicz SL 12.05.2019 12:48:43"

Ostrze ataków jego i jego ferajny skierowanie w dwa punkty:

  1. Święty Jan Paweł II   - bo był jednym z najważniejszych, który rozwalił im ten wspaniały, dochodowy komunizm i przy okazji matiuszkę Sowiety.
  2. Jarosław Kaczyński - bo odebrał im osobiście, a także żonom, ojcom, matkom i dziadkom, godziwe emerytury, które gwarantowały pogodną starość. Jak sami mówią - jak można żyć,jak zwykły polski staruch.

 

No i teraz Ruszkiewicz i jego funkcjonariusze czują na karku śmiertelny oddech i już wiedzą, że nie będzie tak, jak było.

Najmłodsi załapią się może na Ubera. Ruszkiewicze przeglądają oferty pracy dla nocnych stróży, a ich niewiasty, co dotychczas liczyły kasę w portfelu za zlecenia, teraz szykują się na kasę w Biedronce, czy innym Lidlu.

Dla tych ludzi żyć normalnie jest nie do wyobrażenia. To masakra.

Ale cóż... Dopóty dzban wodę nosi ...

 

Vote up!
14
Vote down!
-8

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1589796

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1589805

Widząc do czego zdolna jest rosyjska agentura m.in. z filorosyjskiego Neon24 oraz współpracujący z tą agenturą osobnicy z Konfedracji wychwalający w rosyjskich mediach propagandowych rosyjskiego zbrodniarza płk. KGB Putina i jego zbrodniczą politykę...

-Mikke wielokrotnie podkreślał tradycje Stronnictwa Polityki Realnej - czyli środowisk które były za kontynuacją sytuacji rozbiorowej Polski i wspieraniem rosyjskich wpływów w naszym kraju. A to nie ma nic wspólnego z polską racją stanu.

Vote up!
14
Vote down!
-7

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1589844

Mógłby JKM oszczędzić sporo czasu i pracy historykom, gdyby od razu podał z czyjego polecenia i gdzie tak naprawdę została zawiązana Konfederacja, która wyjątkowo niezdarnie usiłuje udawać polską i patriotyczną. 

Vote up!
10
Vote down!
-8

jan patmo

#1589850

Niska punktacja jest dziełem naszych wrogów; im miej punktów przy takim wpisie, tym bardziej oznacza to że jest jest "trafiony".

Szacunek dla Autora. Ja tez tak myślę.

Pozdrawiam

Honic

Vote up!
7
Vote down!
-5
#1589839

Vote up!
9
Vote down!
-6

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1589845

Niezła kolekcja się tam uzbierała.

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1589866

Przeglądając mapę antypolskiej kampanii trwających już kilkaset lat widzę, że zawsze jakiś śpiewak albo inny sowiecki, niemiecki albo francuski spec od marketingu politycznego, jakiś "ekspert" od goebbelsowskiej czarnej propagandy ma przed sobą "CZARNY ŚPIEWNIK" zawierający zbiór kantat o "divide et impera". A w tym śpiewniku jest bogaty magazyn narzędzi "Młodego dywersanta Hitlerjugend". Jeśli tam czegoś nie znajdzie, śpiewak zawsze może pogrzebać w archiwum Wieczorowego Uniwersytetu Marksizmu Leninizmu (WUML) albo w podręczniku dla agitatorów Komsomołu.

To jest cholernie produktywna metoda bolszewickiej dywersji, ponieważ w ten sposób można w każdej, dosłownie w każdej świętej księdze, w każdej politycznej wypowiedzi i w każdym programie i przesłaniu znaleźć słowa, do których można przyłożyć łom totalitarnego dywersanta.

I dlatego zwracam uwagę na to, co analizujemy i czy przypadkiem nie oddziałuje na nas skutek działań tego dywersanta.

  • Dla przykładu - przyjrzyjmy się trwającej już prawie pół wieku działalności Janusza Korwin-Mikkego. Ten facet na ogół trwa w letargu, ale zawsze aktywizuje się w kolejnych kampaniach przedwyborczych inspirując i budując rozłamowe "konfederacje", eksploatując wszelkie dostępne punkty zapalne, nieistotne a nawet fałszywe konflikty jako miejsca zaczepienia narzędzi politycznej dywersji, zawsze i w każdym bez wyjątku przypadku w tym celu, by odebrać kilka procent najpoważniejszemu polskiemu ugrupowaniu patriotycznemu. Zawsze, uaktywnia się w każdej kampanii wyborczej, od 30 lat. Zawsze dywersja w decydującym momencie.
  • On nawet nie pretenduje do faktycznej roli politycznego języczka u wagi, jak na przykład robi to PSL. Jemu chodzi wyłącznie o skrzywienia wyniku. Dlatego, tylko na wyborczą chwilę zbiera kilku ludzi, którzy w normalnych warunkach nigdy nie mogliby działać razem, ludzi o sprzecznych poglądach. Widać gołym okiem, że ukrytym zamiarem jest to, by w rozstrzygającej chwili wykorzystać dowolny pretekst i urwać chociaż cokolwiek najpoważniejszemu patriotycznemu środowisku. Na przykład teraz taka "konfederacja" istnieje tylko po to, aby odebrać pisowi kilka procent wyborców. [link]

Wystarczy urwać tych kilka punktów i niech później wszystko szlag trafi, niech Braun porzuci Winnickiego, Bosak sprzeda się ruskim, niech Michalkiewicz pisze swoje felietony - co konia obchodzi, że wóz się przewraca. JKM zawsze wykorzystuje takie punkty zapalne, gra nimi, a wszystko w rzekomo patriotycznym zamiarze.

Vote up!
10
Vote down!
-4

michael

#1589865

JKM nie tylko chodzi o skrzywienie wyniku, ale, sądzę, przede wszystkim o te 20 milionów rocznie subwencji od państwa, dla partii, które przekroczyły 3% w wyborach.

W ten właśnie sposób spryciarz Korwin jest człowiekiem, który na polityce zarobił najwięcej w kraju. Przez 30 lat 600 milionów.

Ładną machinę skonstruował. Podziwiam go.

Vote up!
8
Vote down!
-3

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1589939

W gruncie rzeczy cała propagandowa robota wszelkich bolszewików polega na antyintelektualnym prymitywie, który żeruje na najniższych ludzkich instynktach - nienawiść, pogarda, pycha.
Im mniej rozumu, tym więcej prymitywnej złości. Ordynarny, zachłanny prymityw - oto ich program, oto ich antyintelektualny wzór. Żadnych cnót, żadnych świętości. 

Uważna analiza wszelkiej narracji totalitarnej opozycji, wszelkich zjawisk antykaczyzmu, antypisizmu a nawet antypolonizmu potwierdza, że haniebne prostactwo jest świadomym zamiarem, że jest systematycznie stosowaną metodą wszelkiego totalitaryzmu. Celem jest wyłączenie rozumu, wyzwalające niekontrolowane emocje.

Rozmyślnie sformułowałem to prostactwo bezosobowo, ponieważ dotyczy ono całej ich kasty, całego antypolskiego obozu globalnej lewicy. Cała ich "cywilizacja", wszystkie ich ugrupowania polityczne skażone są prymitywnym sposobem myślenia.
Można by przypuszczać, że oni są prymitywni do szpiku kości, wszystko widzą osobno i nie dostrzegają żadnych kolorów ani odcieni szarości, żadnych półcieni ani splotów rzeczywistości. Po prostu prymityw. Antyintelektualny, prymityw, aż do bólu.
To jednak jest ściśle zaprojektowany, preferowany i celowo wszczepiony sposób myślenia, wyłączający rozum.

Posłużę się przykładem:
Pan Donald Tusk porównał tęczę LGBT do widocznego symbolicznego łuku w obrazie Hansa Memlinga "Sąd Ostateczny". Zasugerował, że kolorowanka pani Elżbiety Podleśnej to "wizja artystyczna", że jest taka sama jak znana z tego tryptyku. Jeżeli pan Donald Tusk zna wizję artystyczną Hansa Memlinga, to powinien wiedzieć, że obie tęcze nie są podobne do siebie,  pasują do siebie jak pięść do nosa, ale nie z powodu swojego wyglądu, lecz swojej wartości symbolicznej.
Bolszewicy zniszczyli w swojej cywilizacji zdolność do rozumnej analizy wielu aspektów tej samej rzeczywistości, po prostu nie są w stanie czegoś takiego ogarnąć rozumem. Działają jak roboty zaprogramowane aktualnie obowiązującą narracją.
Ludzie sterowani esemesami. Współcześni esesmani.

Wszystko co stanowi abstrakcyjną albo symboliczną wartość pojęć po prostu w ich prymitywnych łbach nie istnieje. I taki jest cel totalitarnych wychowawców. To jest świadoma i celowa polityka totalitarnej edukacji, polegająca na systematycznym przesuwaniu społecznie akceptowanej odporności na zło.

Chodzi o to, by strzelający w Katyniu mordercy nie widzieli związku pomiędzy strzałem w potylicę a morderstwem. Ot, kazali strzelać, to strzelali...

Podobnie pani Elżbieta P. nie widzi związku złotej aureoli na świętym obrazie ze świętością, ani swojego czynu -  ze świętokradztwem. Nie widzi w tym nic złego i ma czyste sumienie. Nawet jest szczerze oburzona, gdy ktoś widzi w tym coś niedobrego. Jest jak małpa z brzytwą. Małpa w kąpieli. 

Vote up!
11
Vote down!
-3

michael

#1589876

To ich cel edukacji. Kultura, nauka, historia, tradycja i wszystkie nasze świętości idą do pieca. Pozostaje kultura jak u szczura.

Vote up!
9
Vote down!
-3

michael

#1589877

Jeśli w tym tempie będzie postępowała ta odwrócona ewolucja, to może się okazać, że używane dotąd określenia takie jak homo sovieticus czy stalinowskie małpy nie będą wkrótce adekwatne do poziomu regresji bolszewickiego czy neobolszewickiego tworu. A kto wie, czy wkrótce nie zdezaktualizuje się również nazwa -  trafnie oddająca wiele zachowań tego tworu - kultura szczura.

Nie należy więc oczekiwać od czegoś takiego, co nie należy już do kręgu kultury wywodzącej się z tradycji śródziemnomorskiej, aby rozpoznawało to najbardziej podstawowe znaki czy symbole tejże kultury - nie mówiąc o czymś więcej, o choćby repertuarze podstawowych znaków i symboli ikonografii chrześcijańskiej.

Pozdrawiam  

Vote up!
9
Vote down!
-3

jan patmo

#1589887

"Czyli, odwołując się do tych zbrodniczych komunistycznych tradycji nienawiści do religii — bolszewicy oraz postbolszewicka opozycja w Polsce chcą zdobyć Polskę. Zaś antykaczyzm jest tylko wygodnym narzędziem wykorzystywanym do ogłupiania i odmóżdżania społeczeństwa"

Też mam wrażenie, że tzw. antykaczyzm jest tylko nośnikiem i pretekstem do znacznie poważniejszej operacji - oswajania i szerzenia nienawiści do Polski, patriotyzmu i Kościoła. Cel tego również jest oczywisty, przygotowanie warunków do bolszewickiego i diabelskiego przewrotu jaki już dokonał się w innych krajach, a w Polsce jakoś nie chce.

Ale jest też i druga strona medalu. Otóż takie pranie mózgów i programowanie na dużą skalę nie byłoby możliwe bez nieskrępowanego dostępu do mediów, finansowego pompowania z zagranicy i bezkarności.

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1589883

Krwawy dyktator oraz kanibal , smaży i zjada politycznych przeciwników .

Vote up!
10
Vote down!
-4
#1589894

29 lat temu powstało Porozumienie Centrum, pierwsza partia Prezesa Jarosława Kaczyńskiego o profilu chrześcijańsko-demokratycznym, , bez której nie byłoby nas tu, gdzie teraz jesteśmy

Vote up!
8
Vote down!
-4
#1589901

Lempart ogłasza polowanie na Kościół: "Nienawidzę Was potwory. Zgnijecie w pierdlu, a Wasze pomniki spadną". Przerażające!

W sobotę na oficjalnym profilu Tomasza Sekielskiego na kanale YouTube premierę miał dokument pt. „Tylko nie mów nikomu”, w którym przedstawione zostały przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne. Film pokazuje tylko w wyłącznie zło, wręcz nim epatuje. To nie jest prawda o Kościele.

Jednak Ci, którzy Kościoła nienawidzą, w swojej nienawiści się utwierdzili. Tak stało się z wojującą feministka i liderką Strajku Kobiet Martą Lampart. Pokazała czym jest mowa nienawiści w czystej postaci.

     "Chyba uruchomię licznik osób mądrych inaczej, nabierających się po filmie Sekielskiego na akcję Episkopatu pt. „Cosa Nostra minimalizuje straty”. Przestępcy, którzy od lat ukrywają sprawców gwałtów na dzieciach - panowie Gądecki i Polak wydają z siebie dzisiaj waniliowy budyń podziękowań i niby - przeprosin, bredzą o 'jeszcze lepszym działaniu', 'jeszcze dokładniejszym'" — napisała na Facebooku Marta Lempart.

I kto tu posługuje się mową nienawiści? (...)

Całość na portalu wPolityce

Vote up!
8
Vote down!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1589929

"Nienawidzę Was potwory. Zgnijecie w pierdlu, a Wasze pomniki spadną" - Lempart.

 

Potwory?

I kto to mówi?

Vote up!
4
Vote down!
0
#1590207

Vote up!
9
Vote down!
-1
#1590028

od wewnątrz

 

po to ich esbecy

na pedofilów szkolili

by polski Kościół 

od wewnątrz rozbili! 

Vote up!
8
Vote down!
-1

jan patmo

#1590030

Pastowany Murzyn z GW-na, Nurowska ze szpilkami voodoo, dziki, korniki, obsrana Krystyna Janda i pseudonarodowcy atakujący cały świat z wyjątkiem Putina, Chin i Platformy Obywatelskiej.
Chu*nia okrutna, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo.

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1590258

"Za Sokiem z Buraka stoi agencja marketingowa powiązana z dużą partią opozycyjną"

"Sok z buraka" - współpracująca z "Gazetą Wyborczą" społeczność internetowa będąca zawsze po "słusznej stronie". Teoretycznie założona przez dwóch "anonimowych" internautów. Kto naprawdę za nią stoi?

Fakt ten prawdopodobnie ujrzy światło dzienne w najbliższej przyszłości. Wszystko za sprawą jednego z ostatnich przygotowanych i opublikowanych przez tę stronę memów, w którym podano informację, że Małgorzata Terlikowska i Małgorzata Wassermann dokonały aborcji. W związku z wyjątkowo skandalicznymi pomówieniami, obie te osoby postanowiły skierować sprawę do sądu. "Jest granica chamstwa i "Sok z buraka" przekroczył ją tym kłamstwem" - skomentował na portalu społecznościowym Marcin Makowski. "Okaże się kto za tym stoi" - dodaje.

Według informacji Makowskiego, za "Sokiem z Buraka" stoi agencja marketingowa powiązana z dużą partią opozycyjną. "Szef agencji oraz jego pracownicy nadzorowali powstawanie Soku z Buraka - wszystko w biurowcu gdzie partia oraz jej think-tank ma siedzibę. Moje informacje o genezie Soku z Buraka potwierdziło dwóch świadków, jeden z think-tanku partii, drugi z redakcji, która promuje memy" - pisze Makowski.

Całość: "Do Rzeczy"

* * * * * * * *

Od dłuższego czasu przyglądam się sprawie Sokzburaka, który w części mediów opozycyjnych przedstawiany jest jako nowe Radio Wolna Europa.

W rzeczywistości to maszynka nie tylko do tworzenia prymitywnej i często wulgarnej propagandy, ale również siania kłamstwa i dezinformacji. Ile to razy jakiś mem musiał być odpublikowany, bo np. pokazywał zdjęcie ludzi w błocie z Woodstocku, twierdząc, że to prawda o ŚDM.

Całość: Marcin Makowski

Vote up!
3
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1591144

Agresja, szczucie i programowa pustka mogą zostać przez wyborców ukarane. Opozycja zafundowała Polakom obrzydliwą kampanię

Opozycja zafundowała Polakom obrzydliwą kampanię. Była pełna agresji, szczucia, demagogii, pustosłowia i programowej pustki. Przez długi czas brylowała w tym Koalicja Europejska, potem dołączyła Konfederacja, a na końcu nawet partia miłości, czyli Wiosna.

Można było odnieść wrażenie, że Koalicja Europejska walczy tylko o to, żeby wykończyć każdego, kto okazuje sympatię dla PiS. Że jest opętana antyklerykalnym szałem, opanowana przez teorie spiskowe i jakieś masochistyczne upodobanie do wszelkich patologii, które oczywiście deklaratywnie zwalcza, z pedofilią księży na czele.

Z kolei Konfederacja sprawiała wrażenie, jakby chciała wypowiedzieć wojnę Stanom Zjednoczonym i w tym celu już gromadziła swoje lotniskowce na Pacyfiku. (...)

Trudno powiedzieć, czy agresja, a wręcz wścieklizna okażą się ostatecznie opłacalne przy urnach, ale raczej nie. (...)

Kampanijną wściekliznę podsycały sondaże, które dawno straciły charakter badania stanu faktycznego, preferencji i tendencji, a stały się ważnym narzędziem, a nawet bronią urabiania wyborców, najczęściej poprzez robienie im wody z mózgu albo traktowanie jak stada bezwolnych baranów. (...)

W ostatniej fazie kampanii widać było, że Koalicja Europejska to zlepek głównie frustratów, często walczących o polityczne życie, których nie łączy nic poza zaprawioną paranoją nienawiścią do obozu rządzącego. Ta paranoja sprawiła, że na pokład koalicyjnej łajby wzięto nawet takie postacie starego systemu, jak Włodzimierz Cimoszewicz, i to dając mu „jedynkę” w Warszawie. (...)

autor: Stanisław Janecki - publicysta tygodnika "Sieci".

Vote up!
2
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1591739