Praga

Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Świat

Premier Mateusz Morawiecki zwołał dzisiaj i poprowadził widekonferencję szefów rządów Grupy Wyszehradzkiej. Omawiano działania Rosji w ostatnich tygodniach oraz dyplomatyczną konfrontację Pragi z Moskwą skutkującą obustronnymi wydaleniami dyplomatów. Uczestnicy wideokonferencji wyrazili pełną solidarność z Czechami w związku z udziałem rosyjskich funkcjonariuszy wywiadu wojskowego w eksplozji w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika nasza szkapa
Kultura

Sowiniusz Dylski

Śmierdzące prapuzzle mecenasa Hucpy

Gdy redaktor kultowego programu gdańskiej telewizji PomezaniaTV Jan K., kończąc pracę tuż przed północą,  wyłaczył  po kolei wszystkie studyjne urządzenia, zakładając na siebie teczkę ze sprzętem komputerowym i prywatnym dossier. Skierował się do drzwi wyjściowych, gasząc po drodze światła sufitowe. W tym samym momencie, zgasło światło na...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Kraj
Zostawmy na razie na boku inne żałosne manipulacje premiera podczas dzisiejszej konferencji. Tusk podkreśla dobre intencje władz i apeluje do dziennikarzy o wykazanie dobrej woli wobec wczorajszej skandalicznej awantury wywołanej przez prokuraturę i ABW w redakcji "Wprost".

W sposób oczywisty przeczy temu to, że zabezpieczenie nagrań przez prokuraturę jako materiał dowodowy jednocześnie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Mariusz Kamiński „Hasło "dziś Praga, jutro Warszawa" będzie możliwe dopiero po zmianie rządu, mimo degeneracji władzy w Polsce. W kraju spacyfikowano służby specjalne, policję. Prokuratura jest atrapą, reforma uniezależniająca prokuraturę od rządu jest fikcją. Stworzono nową korporację prawniczą z jednego z najważniejszych organów państwa, odpowiedzialnych za ściganie przestępczości. Na jej czele...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika matka trzech córek
Kultura

- Pani da dwa złote na wodę, bo gorąco, a ja nie jestem stąd!
Dziewczyna bezczelnie patrzyła mi w oczy, a na jej twarzy gościł szelmowski uśmieszek. Da baba, czy nie da? Może się uda?
Jej dwie koleżanki przyglądały mi się z rozbawieniem i zaciekawieniem. Co zrobię?
Powoli otwierałam kluczem drzwi do klatki schodowej. Nie korzystałam z domofonowego szyfru zupełnie świadomie. A nuż zapamiętają...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika coryllus
Świat

Jeśli się komuś wydawało, że przywiązanie żydowskich dzieci pod Cedynią do tarcz strzelniczych Wermachtu przez polskich nazistów to znany z wielu niewyszukanych kawałów „szczyt szczytów” to niestety się mylił. Szczyt szczytów dopiero nadejdzie, a oto jaskółka, która go zapowiada. Oto w GW ukazał się króciutki wywiad z sir NicolasemWintonem, który ma 103 lata, a przez znaczną część swojego życia...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Berlin zarzuca Vaclavowi Klausowi, prezydentowi Czech, że chce zniszczyć Unię Europejską (czytaj: Niemcy), a demokrację (czytaj: Niemcy) w szczególności.

  Die Welt alarmuje, że w przededniu 20. rocznicy traktatu o (dobrym?) sąsiedztwie Vaclav Klaus w liście do zbliżonej do kół CDU fundacji im. Konrada Adenauera zaprotestował (w nadzwyczaj ostrej formie, pisze berlińska Die Welt) przeciwko...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Jeżeli DIE WELT pisze o pozbawieniu praw parlamentów, to brzmi to jak wezwanie do rewolucji. Po szczycie w Brukseli, na którym Nadwiślański Kraj bez ale podpisał wszystko to, czego Berlin wymagał, nawet w Niemczech pojawiają się wątpliwości.

  Do tej pory obowiązywało równanie – Niemcy to Europa, kto krytykuje Niemcy, jest eurofobem, kto wątpi w talent Angeli Merkel to populista. Die Welt...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kokos26
Blog

 Jak informują media, znicze, jakie Czesi palili w miastach i miasteczkach podczas żałoby po śmierci Václava Havla, zostały pieczołowicie zebrane i umieszczone w przeszło stu workach.

Pozostała w nich stearyna zostanie stopiona, a pewien artysta plastyk wykona z niej dwumetrowe serce upamiętniające zmarłego prezydenta.

Mam cichą nadzieje, że pani prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz Waltz oraz...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Ze smutkiem widzę, że nie wszyscy rozumieją (a co marzyć dopiero o docenieniu!) politykę władz Warszawy odnośnie transportu na Pradze. Cóż - nie każdy jest w stanie przejrzeć geniusz władz miasta. Ale że nie pojmują go nawet dziennikarze "Gazety Stołecznej"? Bardzo współczuję osobom odpowiedzialnym za praskie roboty i remonty.

Oto bowiem mieszkańcy narzekają, bo trudno gdziekolwiek dojechać,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika intheclouds
Blog

W nocy z 8. na 9. kwietnia Tu-154 miał zderzenie z ptakiem. Oblot samolotu powinien więc odbyć się przed wylotem prezydenta 10.kwietnia. Poza tym taki oblot musiałby odbyć się nawet wtedy, gdyby do zdarzenia z ptakiem nie doszło.

Ojciec Justyny Moniuszko twierdzi, że córka poleciała dzień wcześniej do Smoleńska, czyli w piątek 9. kwietnia. Co więcej, była na pokładzie tego samego samolotu - Tu-...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Historia

W Pradze został odsłonięty pomnik Ryszarda Siwca, który 42 lata temu dokonał samospalenia na warszawskim stadionie Dziesięciolecia.
Był to dramatyczny protest przeciwko władzy totalitarnej i udziałowi Polski w zbrojnej interwencji Układu Warszawskiego w Czechosłowacji w 1968 roku.
Ryszard Siwiec dokonał samospalenia podczas uroczystości dożynkowych 8 września 1968 roku, w obecności szefów...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika ma
Blog

 

wiosną 1982 r.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Media z samego rana zeelektryzowały nas POrażającą informacją :Tusk się waha...
Rzuciłam się i ja przeczytać tę wiadomość w oczekiwaniu,ze Donald powziął jakąś konkretną decyzję i widząc swoją nieudolność i niemożność rządzenia Polską abdykuje.
A tu nic z tego,kolejny raz Słońce Kaszub gra na emocjach,bo w tym jako tako się odnajduje i sprawdza.

-To ma być zwieńczenie najważniejszej inicjatywy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kraj

Wielokrotnie prowadzilismy dyskusję o możliwości konwalidacji/ozdrowienia naszej przestrzeni publicznej i prywatnej poprzez wartości.

Wszyscy marzymy o Polsce ludzi światłych, Polsce patriotów, Polsce, w której wartością nagradzaną jest uczciwość, duma narodowa i sprawiedliwość ocen. Wszyscy chcielibyśmy być rządzeni przez dalekowzrocznych polityków i wiarygodnych mężów stanu.

 

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Inicjatywa Solidarni z Gruzją
Świat

Nie tylko Polacy okazują solidarność z zaatakowanym narodem gruzińskim. W Pradze, w 40 rocznicę napaści wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację, odbyły się progruzińskie manifestacje.

Przed rosyjską ambasadą w Pradze zebrała się ponad setka ludzi. Demonstracje zorganizowała gruzińska diaspora w Pradze, jednak obecni byli na niej przede wszystkim Czesi.

Poza tym odbyła się pikieta na...

0
Brak głosów