Giełda

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Gospodarka

Prezesem cenzurującego niewygodne treści YouTube od 2014 roku jest Susan Wojcicki, córka Stanleya Wojcickiego, profesora fizyki pochodzącego z Polski (w 1949 wyemigrował z matką do Szwecji, a po kilku latach do Stanów Zjednoczonych) oraz dziennikarki i edukatorki rosyjsko-żydowskiego pochodzenia Esther Wojcicki z domu Hochman. Susan Wojcicki posiada także polskie obywatelstwo.

10 października...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Gospodarka

Poniższy tekst stanowi rozszerzenie mojego postu z marca 2010 roku, ale nigdy za wiele informacji o pieniądzu i inwestycjach oraz konsumpcji, szczególnie teraz, kiedy mamy najniższe bezrobocie w wolnej Polsce oraz coraz niższe ubóstwo i wzrost dochodów oraz konsumpcji. A wzrost dochodów może implikować zarówno wzrost oszczędności (wzrost skłonności do oszczędzania), jak i chęć zainwestowania...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Świat

Miriam Braun, Barbara Cöllen „BlackRock jest największą na świecie korporacją zarządzającą inwestycjami. Ale ten unikający rozgłosu finansowy gigant nie pozwala sobie patrzeć na ręce „...”BlackRock - "Czarną Skałę" z Nowego Jorku - największego inwestora na świecie.  „...”Także korespondentka giełdowa z Wall Street, Heike Buchter, dopiero w ostatnich latach prowadząc kwerendę, kilkakrotnie...

2.15
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.2 (2 głosy)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Czy Rosjanie już kontrolują polską chemię? Ile mają akcji w Azotach!? Jak zachowuje się rząd Tuska! Pisze celowo , bo w żadnym wypadku nie jest to polski rząd! Czyj? Może kolejne tasmy już niebawem tę sprawę do końca unaocznią!?

Nie tak dawno pisałem na NP o tej komitywie Kwaśniewski-Kantor z Bieleckim, głównym doradcą gospodarczym Tuska w tle!
Kantor rosyjski Żyd, to właściciel firmy Acron#( za...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika tequila
Świat

Czarny poniedziałek na rosyjskiej giełdzie

Na rynku akcji w Rosji w poniedziałek od rana trwa gwałtowna wyprzedaż. Moskiewska giełda straciła od rana około 13,5 procent. Indeks RTS stracił do tej pory około 12,6 procent. Z kolei MICEX spadł o blisko 11 procent. Maleją też wartości akcji spółek.

Do historycznych maksimów wzrosły kursy dolara i euro. Eksperci tłumaczą to sytuacją wokół Ukrainy.

...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

HGW już zakupiła w trybie awaryjnym armadę gondoli, na wypadek gwałtownej ucieczki ekipy PO ze stolicy.
Bo!?
BO sprawdzają się najczarniejsze scenariusze nie tylko prof. Rybińskiego jak i dr Szewczaka i PiS oczywiście. Warszawski parkiet tonie we krwi, znaczy się na czerwono zanim jeszcze premier D. Tusk ze swym koalicyjnym Piechocińskim poderżnęli byczkowi gardło i spuścili zeń krew na żywca.
...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Wuj Mściwój
Kraj

Blisko rok temu rosyjska Grupa Acron próbowała przejąć Azoty Tarnów ogłaszając wezwanie na zakup ich akcji. Zamierzali nabyć 66% akcji oferując początkowo ok. 35 zł za akcję (nieco więcej niż ówczesny kurs), a gdy nie było chętnych do sprzedaży podnieśli ofertę do 44 zł. Była to cena bardzo atrakcyjna dla ewentualnych sprzedających – jeśli ktoś kupił akcje po 30 zł, to mógł je sprzedać z 50-...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika elig
Gospodarka

  Internet cieszył się opinią medium przyszłości. Ten entuzjazm ostatnio jakby osłabł. Zaczęło to się w maju 2012, gdy giełdowy debiut Facebooka okazał się nieudany /TUTAJ/. W Polsce jest podobnie.

  Gdy grupa ITI popadła w kłopoty, to sprzedała Niemcom, a konkretnie firmie Ringier Axel Springer, najpopularniejszy polski portal internetowy Onet.pl. /TUTAJ/ Kilka dni temu dowiedzieliśmy się...

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (1 głos)
Obrazek użytkownika Marian Stefaniak
Blog

W czasach gdy giełda była nowością, postanowiłem zainwestować. W pewien bank, który dopiero miał wejść na giełdę.
Kto w tamtym okresie nie żył, temu będzie trudno zrozumieć. Bańka rosła i rosła. Wszyscy wygrywali i byli święcie przekonani, że taka hossa będzie trwała wiecznie.
Chciałem nawet sprzedać mieszkanie i za wszystko kupić akcji. Nie zdążyłem więc kupiłem za to co miałem. Za...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej.A

Tutaj (żródło) zwyczajowy "Tydzień Sakiewicza".
Jednakże najważniejszy element tej audycji to, to pytanie, które T. Sakiewicz zadaje w ostatnich sekundach tego programu.
"Jak to się stało, że awantura w Grecji zaowocowała upadkiem moskiewskiej giełdy" (cytat z pamięci).

No więc ja ponawiam to pytanie, bo na portalach informacyjnych cisza. Nikt nic nie wie, nikt nie jest winien. Zdarzenie z cyklu "...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Wuj Mściwój
Blog

Dawno temu, gdy byłem młody i bogaty (teraz jestem już tylko przystojny) próbowałem być Robin Hoodem na warszawskiej giełdzie – odbierałem pieniądze bogatym i dawałem je biednym... czyli sobie.

Ten niecny proceder wymagał przeglądania raportów i różnych informacji ekonomicznych, które mogłyby pomóc w ocenie sytuacji na rynku.
Spółki giełdowe publikują raporty kwartalne zawierające ich wyniki...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Wuj Mściwój
Blog

Jako blogerzy i czytelnicy Niepoprawnych tworzymy tutaj pewną wspólnotę, przynajmniej jeśli chodzi o bliskość poglądów. Może oprócz pisania i czytania blogów dałoby się zorganizować jakieś działania mające wpływ na real. Chodzi raczej o drobne, lokalne rzeczy w swoim otoczeniu a nie globalne zmiany w kraju, bo na to jest nas za mało.

Stanowimy rozproszone jednostki, każdy mieszka gdzie indziej,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Okropny babol, piątkowy babol w exPOse premiera D. Tuska kosztował akcjonariuszy KGHM ok. 4 mld! A skarb 30% tej kwoty!
czyli tyle, ile planuje zaoszczędzić odbierając Polakom ulgę internetową!
Ta futbolowa namiętność tzw gdańskich liberałów jest dla Polski bardzo kosztowna.
Za premiera K.Bieleckiego ekipa gnuśnych liberałów co rusz spotykała się na boisku piłkarskim umilając sobie trudy
...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Gospodarka

 Witam

Pieniądze to krwiobieg gospodarki. Bez nich żadna firma nie jest w stanie funkcjonować. Bez nich gospodarstwo domowe też bankrutuje stając w obliczu skrajnego ubóstwa.

 

Brak finansowego kapitału krótkoterminowego powoduje zachwianie

płynności finansowej i często bankructwo. Brak finansowego kapitału długoterminowego  nie pozwala na inwestycje, planowanie działań i rozwój firm. Podobnie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Bacz
Gospodarka

Mówi się: "ktoś gra na giełdzie". Słowo "gra" jest w tym wypadku jak najbardziej uzasadnione, ceny na giełdzie owszem w pewnym stopniu zależą od czynników, które można obiektywnie zdeterminować ale w dużym stopniu zależą od czynników losowych. Gra na giełdzie jest hazardem podobnym jak obstawianie wyników sportowych. Kupowanie akcji jest hazardem miękkim gdyż nagrody są dla wygrających stosunkowo...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Maciej Gnyszka

inklinacje behawioralne...
pangnyszka znów jakiś czas milczał. Otóż, Oleńka wprawdzie odjechała do domu, lecz uwagę panagruszki przyciągnęła praca roczna na studia uniwersyteckie międzywydziałowe... którą opiekun naukowy (po lekturze wersji alfa) określił jako mającą zadatki na fundament pod wybitne dzieło. Fundament, a nie dzieło, bo i rzeczywiście fundamentem pod dalszą eksplorację ma być!
...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Gospodarka

Niewielu polityków porywa się na doradzanie inwestorom giełdowym. Ale też niewielu ma aż tyle zasług i doświadczeń co Leszek Balcerowicz.  W jego przypadku można mówić o samych  atutach!

Świetlana przeszłość polityczna (PZPR + UW), na razie nieprzyznana Nagroda Nobla, cuda gospodarcze w Polsce, Gruzji i Ukrainie... Do tego waleczność.

Słynny pogromca fabrykantów i spekulantów, (autor "...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Bartosz Wasilewski
Gospodarka

... trzy czwarte giełdy za panem stoi!

W sumie nic dziwnego, że stoi. Robin Hooda też gawiedź lubiła. Zabierał bogatym i dawał biednym, a że biednych zawsze było więcej niż bogatych, to Robin Hooda był powszechnie lubiany. Teraz zieloną czapeczkę chce przywdziać wicepremier Pawlak, który chce zabrać wrednym i obleśnie bogatym bankom i oddać biednym, prawie-lub-już-zbankrutowanym spółkom, które...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Free Your Mind
Gospodarka

„Co to będzie, kiedy słońce zajdzie za daleko”, śpiewał Laskowik z kolegami na opolskiej scenie „Z tyłu sklepu”. Podobny zaśpiew powinien zamówić min. finansów i to najlepiej niech mu wykona go jakaś kapela ludowa, choćby te wesołe kobitki, co wianuszkiem otaczały D. Tuska w dawnych, dobrych czasach, gdy wszystko wydawało się takie proste.

Swoją drogą, co Człowiek Roku powie w ów dzień, gdy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Turin
Gospodarka

http://www.tvn24.pl/12692,1542081,wiadomosc.html

Rząd Donalda Tuska najwyraźniej chcąc spełnić przynajmniej szczątkowy procent swoich obietnic zabrał się do przygotowywania planów prywatyzacji warszawskiej GPW. Prywatyzacji poprzez emisję 49% akcji giełdy. No cóż, nie ma co narzekać, zawsze coś. Ale wczytując się w tekst możemy odnaleźć intrygujące stwierdzenie:

“Około 28,82 proc. akcji zostanie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gawrion
Kraj

Czy ktoś pamięta jeszcze czasy, gdy jedna akcja spółki Agora była warta prawie 200zł? Było to dawno temu i nijak ma się do dzisiejszej rzeczywistości. Podczas gdy optymizmem nie napawa obserwacja notowań giełdowych wskaźników, cieszyć może to, że Agora tonie i nie widać ratunku.

Spółka jest dziś warta 14,90zł za jedną akcję. W jakim stopniu spowodowane jest to giełdową tendencją spadkową, a w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika rewident
Blog

  Pamiętacie program Kongresu Liberalno-Demokratycznego? Jeśli nie, to podpowiem: „sprywatyzować wszystko". Tusk, Bielecki i Lewandowski chcieli ograniczyć rolę Państwa do funkcji nocnego stróża. Oczywiście - jak pokazują doświadczenia ostatnich miesięcy - stróża o tak zwanej uwadze wybiórczej, który przymykałby oko na bicie policjantów przez radnych własnej partii. Państwo miało wycofać się w...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)