R. Żółtaniecki: w Polsce działa agentura rosyjska. System budowano dekadami

Obrazek użytkownika Andy-aandy
Artykuł

       - Wiadomo, że wywiad rosyjski to gigantyczna maszyneria działająca uniwersalnie, globalnie, a my jesteśmy jednym z najbliższych sąsiadów Rosji.

       Nasza polityka jest postrzegana na Kremlu jako zdecydowanie nieprzyjazna interesom rosyjskim. Dziwne byłoby, gdyby się tym nie interesowali - powiedział w Polskim Radiu 24 były dyplomata dr Ryszard Żółtaniecki.
       
       Wiadomo, że wywiad rosyjski to gigantyczna maszyneria działająca uniwersalnie, globalnie, a my jesteśmy jednym z najbliższych sąsiadów i nasza polityka jest postrzegana na Kremlu jako zdecydowanie nieprzyjazna interesom rosyjskim. Dziwne byłoby, gdyby się tym nie interesowali. Powtarzanie tego zaczyna być nudne - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Żółtaniecki.

"Ogromny system agenturalny"

       Gość PR24 podkreślił, że Związek Sowiecki przez dekady zbudował w Polsce "ogromny system agenturalny - agentów wpływu i innych". - Ci ludzie są gotowi do działania i działają. To, że wicekonsul został wydalony, to znaczy, że przekroczył jakieś nieprzekraczalne grancie; zrobił coś, na co nie pozwala ani Konwencja Genewska, ani prawo międzynarodowe, ani nasze umowy dwustronne - zaznaczył Żółtaniecki.

       Jego zdaniem zatrzymania są znakiem ostrzegawczym dla drugiej strony. - To pokazanie, że "wiemy o was i możemy odpowiednio zareagować". - Ale to nie jest koniec tej historii, ona będzie miała dalszy ciąg - dodał.

(...)

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

ogromny i my to wiemy,ale MY,a pozostali ?

Vote up!
0
Vote down!
-1

gość z drogi

#1630297