Polonez III, czyli alternatywna wersja historii

Obrazek użytkownika Wuj Mściwój
Artykuł

"Jest 4 czerwca 2013 r. W odświętnie udekorowanej biało-czerwonymi i czerwonymi flagami Warszawie rozpoczyna się XV Zjazd Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Zgromadzeni w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki delegaci gromkimi brawami, przeradzającymi się w spontaniczną owację, witają delegację bratniego Związku Radzieckiego z sekretarzem generalnym KC KPZR tow. Władimirem Putinem na czele. Równie gorąco przyjmowany jest honorowy gość Zjazdu, gen. Wojciech Jaruzelski.

W pierwszych słowach referatu programowego I sekretarz KC PZPR Aleksander Kwaśniewski wraca do wydarzeń sprzed niemal ćwierwiecza:

- Towarzysze, pomyślcie, gdzie bylibyśmy dzisiaj, jak wyglądałaby nasza Ojczyzna, gdybyśmy wówczas ulegli fałszywym podszeptom i zgodzili się na rozmowy z opozycją polityczną, na tak zwany Okrągły Stół i tak zwane wolne wybory do Sejmu. Na szczęście tak się nie stało i dlatego możemy w spokoju przygotowywać się do zbliżającej się, jakże doniosłej, bo już 70. rocznicy narodzin Polski Ludowej! (brawa). (...)"

http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-polonez-iii-czyli-alternatywna-wersja-historii,nId,977650

Ocena polecanki: 
Brak głosów