Mądrość mędrca Europy...

Obrazek użytkownika maciej1965
Grafika komputerowa

Zwykle nie znęcam się nad Lechem Wałęsą. Mimo wszystko przez okres stanu wojennego był symbolem Solidarności. Teraz wiemy, że fałszywym, ale wtedy tego nie widzieliśmy.

Jednak ostatnio walnął takiego "Bronka", że trudno było o tym nie napisać. Jak donosi ]]>Niezalezna.pl]]>, podczas wyzyty w USA zaczął chwalić jednych z największych zbrodniarzy początku XX wieku - Marksa, Engelsa i Lenina: "Ja nie mam nic przeciwko teorii, tylko teoria ma służyć praktyce. Patrzyłem na Lenina, Marksa, Engelsa. Cholernie mądrzy ludzie, ale teoretycy (...) Biorę ich mądrość i inne mądrości, ale do realizacji praktycznej".

Obalając komunizm (i flaszkę w Magdalence) kierował się mądrością teoretyków komunizmu? I jeszcze ich "mądrości" chciał wprowadzać w życie? Otóż Lenin i jego następcy wcielali je w życie. I miliony ludzi zapłaciło za ten eksperyment swoim życiem...

Za ]]>Niezalezna.pl]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)

Komentarze

170 mln osób wynosi liczba ofiar zamordowanych przez totalitarnych, komunistycznych despotów

 

Jeszcze w 1982 roku, Józef Mackiewicz cytował za Phillipem Vander Elst liczbę mordów komunistycznych w XX wieku jako 143 miliony osób.]]>[i]]]> W 2009 roku Philip Vander Elst w materiale ]]>"The link between statism and supranationalism”]]>]]>[ii]]]> podał liczbę ofiar zamordowanych przez despotyczne rządy na 170 mln. Dodając, iż ponadto miliony osób zostały życiowo zrujnowane przez socjalistyczne planowanie oraz urzędników państwowych.

Jednak, zrujnowane zostało życie nie "milionów osób" — lecz setek milionów. Przede wszystkim tych osób, którym komunistyczni bandyci wymordowali najbliższych. Ponadto, wręcz obłędnie wydatki na zbrojenia, mające służyć wojnom z demokratycznym Zachodem i podbiciu całego świata przez genseków z Kremla oraz niewydajne, rujnujące gospadarkę komunistyczne centralne zarządzanie — zrujnowały życie kolejnych setek milionów ludzi, zmuszając ich do życia w nędzy. Do tego jeszcze trzeba dodać, że zawsze walczące z prawdą partie komunistyczne wymuszają i na tych osobach, których nie zamordują i całych społeczeństwach — konieczność życia w ciągłym, komunistycznym zakłamaniu…]]>[iii]]]>

Z artykułu Phillipa Vander Elsta wynika, że dane o około 100 mln komunistycznych ofiar podane w "Czarnej księdze komunizmu" — wydanej najpierw we Francji w 1997 roku — trzeba uznać za bardzo mocno zaniżone. (...)

Całość: ]]>http://blogmedia24.pl/node/46230]]>

Vote up!
5
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1648470

Nie ma wiekszej glupoty jak zapraszanie Wałęsy z prelekcjami, ale Amerykanie w tym celują, bo on jest dla nich pewnego rodzaju curiosum. A ile za to płacą? Przecież oni nawet nie wiedzą co on mówi, bo tłumacze nie odważyliby się tłumaczyć dosłownie tego bełkotu. 

Vote up!
5
Vote down!
0
#1648528

;)

Vote up!
3
Vote down!
0
#1648530