Naga prawda o Facebook'u

Obrazek użytkownika maciej1965
Grafika komputerowa

Z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego trzech piłkarzy Lechii Gdańsk zamieściło na Facebooku swoje zdjęcie w koszulkach z logo Polski Walczącej. Serwis jednak usunął te zdjęcia, ponieważ... były sprzeczne ze standardami społeczności Facebooka dotyczącymi nagości!

Dobrze, że nie mam tam konta, bo gdybym zamieścił swoje zdjęcie w kombinezonie narciarskim, zapewne zamknęli by mnie za umieszczanie zdjęć pornograficznych.

Więcej: Niezalezna.pl

Grafika: 
Ocena grafiki: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

W mojej ocenie na FB tego rodzaju rzeczy załatwia automat. Automat wykrył postacie, wykrył 2 zaokrąglone haczyki kotwicy i zinterpretował te postacie jako nagie. Zaokrąglenia wykrył jako biust.

Facebook jeszcze nam się przyda na jesieni. W mojej ocenie raczej trzeba do niego zachęcać ludzi - aby na jesieni wykorzystać go stricte instrumentalnie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1489155

Szybciej uwierzę w zbyt odsłonięte, owłosione ramiona ;-)))

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0


#1489156

Gdybym robił automat do rozpoznawania nagości to prędzej skupiłbym się na rozpoznawaniu biustu, nie ramion. Tego rodzaju automaty pewnie wykorzystują filtry do rozpoznawania krawędzi, następnie dopasowują grafiki do wzorców. 

Zobacz demo tego automatu:

http://www.patrick-wied.at/static/nudejs/demo

Zerknij na ostatnią grafikę którą demo rozpoznaje jako nagą. Być może się przekonasz widząc jak wyglądałaby krawędzie biustu kobiety na zdjęciu. Zobacz także na to gdzie mniej więcej wypada krawędź zaokrąglenia względem ciała. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1489163

Ale to nie zmienia faktu, że fb ma wyjątkowo lewacki charakter. Odsyłam do wpisu Zolmara "Krótko o nagich standardach na Facebucu".  Mają podwójne standardy. Już nieraz pojawiały się informacje, jak blokowali różne patriotyczne inicjatywy. A co do automatu, to nie zdziwiłbym się, że zamiast niego była skarga jakiegoś lewaka, który zasugerował, że fotka jest niecenzuralna, a moderator bez zaglądania wykosił zdjęcie. Tak prymitywny automat, który na tym zdjęciu zauważył biust, powinien wykosić wszystkie fotki dziewczyn w bikini, a tego zapewne nie robi, bo facebook byłby wyjątkowo pozbawionym zdjęć serwisem :-)

Ale tu nie chcę się wypowiadać, bo, o ile tworzę sobie czasem grafiki i programuję, to nie odważyłem się pisać oprogramowania, które ją analizuje i porównuje.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1489164

Pewnie nie dowiesz się jak jest. Ja wiem jedno na pewno: Facebook świadomie ogranicza koszty obsługi klienta na masę sposobów. Wyobraź sobie obsługę 1,5 miliarda użytkowników! Wyobraź sobie kwoty płynące z optymalizacji takich kosztów.  Jestem mocno przekonany że masę pracy oszczędza na automatyzacji. Wystarczy spojrzeć jak trudno dotrzeć tam do żywego człowieka który obsłużyłby Twoją sprawę. Zresztą wyobraź sobie obsługę 1,5 miliarda osób przez 10 tysięcy osób - tyle zatrudnia FB. Wychodzi Ci 1 pracownik na 150 000 użytkowników. Gdybyś uwzględnił samą ekipę obsługująca użytkowników to ta proporcja będzie jeszcze mniejsza. Takiej obsługi nie świadczą ludzie. Nie przekonałem? Ile postów wrzuca dziennie 150 000 ludzi? Myślisz że to ktoś sprawdza? Macieju? ;) 

Jestem aktywnym użytkownikiem FB od ponad pół roku (promocja naszych treści, kampania prezydencka). Facebook ani razu nie usunął mojej treści, wpisów, a często były przyozdobione mocnym komentarzem. Gdyby miano czekać na pretekst, to już dawno by był na podstawie standardów Facebooka dotyczącego przemocy, nienawiści itp. 

Do Facebooka często zniechęcają ludzie, którzy nie mają tam konta. Fakty natomiast są takie że Andrzej Duda został prezydentem dzięki Facebookowi, Twitterowi. Strona Niepoprawnych na FB miała w szczycie dotarcie do kilkuset tysięcy ludzi. W kampanii w Facebooku dominowały prawicowe treści. Warto przemyśleć i przekalkulować na chłodno skutki zniechęcenia do FB właśnie teraz... 

Na niezależnej w komentarzach już organizują bojkot. Z takimi taktykami to my nie wygramy... Być może są to prowokacje. Nie bądźmy naiwni. Ogrywają nas od 8 lat.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1489166

A, czy to automat, czy nie, wyjdzie zapewne niedługo, jeśli piłkarze złożą reklamację na fb. Jeśli zdjęcie zostanie przywrócone, to rzeczywiście był to automat.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1489171

Parę lat temu składałem do FB oficjalne roszczenie związane z konkretnym przestępstwem. Do 80% procesu obsługiwał mnie automat. 20% obsługiwał mnie człowiek stosując kopiuj wklej. Nic nie wskórałem. 

W tej sprawie Facebook może odnieść się tylko ze względu na PRowy wydźwięk sprawy.

​Zamiast obrażać się na bezmyślność i bezduszność automatów pomyślmy jak je wykorzystać dla naszych celów. 

Jutro napiszę notkę w tej tematyce. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1489174

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika czterdzieści cztery został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Dl nszych clów ? Czyl czych clów ? Msz n myśl szbswych, cybrśwn, szmcrzy, sprzdwczyków, czy dpków ?

Prawda nas wyzwoli

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1489204

kpisz czy o drogę pytasz? Nie wypada żartować z takiej sprawy. Chyba , że masz na myśli automat w rodzaju AIM(S)- to wtedy wszystko może się wydarzyć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1489157