Czy to jest początek kontroli demonstracji?

Obrazek użytkownika woj.slawek
Kraj

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na Warszawskiej Pradze Północ.
Zebraliśmy się przy tablicy pamiątkowej, ul.Cyryla i Metodego nr.4 w Warszawie gdzie mieścił się dawniej
Stołeczny Urząd Bezpieczeństwa Publicznego.By złożyć hołd Żołnierzom Wyklętym.
Uroczystości miały się rozpocząć o godzinie 17.00. Zjawiliśmy się dwadzieścia minut wcześniej.Na miejscu była już policja,mimo,ze bezpieczeństwo mieliśmy zapewnić we własnym zakresie. To co ich najbardziej interesowało, to plakaty i banery. Kazali nam je rozwinąć. Przekazali treść napisów dalej przez radio telefon i dopiero zaczęli sprawdzać mnie jako organizatora i prowadzącego.
To co się stało dotarło do mnie dopiero po chwili. Dlaczego tak bardzo interesowało kogoś co będziemy mieli na banerach?
Owszem dodatkowo miał się odbyć protest przeciwko powrotowi pomnika Polsko Radzieckiego Braterstwa Broni, na plac Wileński, ale to wszystko było zgłoszone i uzyskaliśmy wszystkie zezwolenia.Czy władza zaczyna się tak mocno bać,że stara się kontrolować wszystko?
Dotknęło to również ludzi z Solidarności Walczącej.
To co powinniśmy teraz robić, to patrzeć na szczegóły,"czytać miedzy wierszami", zwracać uwagę na zwiastuny...
Dodatkowo pozwolę sobie podać linki do uroczystości:
http://www.youtube.com/watch?v=rr_l7GRokWA&
http://warszawa.prawicarzeczypospolitej.org/index.php?option=com_content&view=article&id=143:obchody-narodowego-dnia-pamieci-zolnierzy-wykletych-na-warszawskiej-pradze-polnocorganizatorzy-solidarnosc-walczaca-oddzial-warszawa-stow-dobro-wspolne-lomianki-solidarni-2010-qmysl-praskaq-sympatykow-prawicy-rzeczypospolitej-pis-praga-polnoc&catid=18&Itemid=127

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Mam wątpliwości czy policja ma prawo kontrolować treści transparentów i innych materiałów przed demonstracją. Do tej pory ten obowiązek dotyczył organizatorów. Organizator też ponosił konsekwencje w wyniku pojawienia się, niezgodnych z prawem, treści transparentów na demonstracji.

Warto jeszcze pamiętać:

Policjanci w czasie legitymowania, zatrzymania, dokonywania kontroli są zobowiązani podać stopień, imię, nazwisko, nr służbowy ("blacha" lub pokazać legitymację służbową w taki sposób, byś miał możliwość odczytania i zapisania tych danych). Policjant przystępując do ww. działań musi podać podstawę prawną i przyczynę podjętych działań.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#339898

Należy też dokonywać dokumentacji fotograficznej i filmowej, takiej by twarze, nr identyfikacyjne były na takim materiale bardzo dobrze widoczne.
Materiały zamieszczać e Internecie i podawać namiary do oryginalnych źródeł.

Pozdrawiam,
Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Obibok na własny koszt

#339905

Jan Bogatko

...to tym,że II PRL to państwo policyjne inaczej, pisałem wielokrotnie, teraz to widać gołym okiem,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Jan Bogatko

#339899

"Mam wątpliwości czy policja ma prawo kontrolować treści transparentów"
Nie mówmy jak być powinno.Piszmy o tym jak jest.Na załączonym "obrazku" policja sprawdza baner Solidarności Walczącej. To było przed demonstracja. Kolega na polecenie policji musiał go rozwinąć.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#339907

To już nawet banerów się boją,widać czują już co ich czeka nieuchronnie.

Dzięki za materiał z uroczystości,10.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#339916

Aby wyegzekwować "jak powinno być" trzeba o tym wiedzieć. Jak już wiesz to trzeba się konsekwentnie tego trzymać. To organizator odpowiada za treść transparentów. Policji nic do tego. Podali podstawę prawną i przyczynę podjętych działań?

To, że policja łamie prawo to jedno, drugie, że my na to łamanie prawa się zgadzamy. Myślę nie tylko o tym konkretnym przypadku. Niedawno miały miejsce dwa przypadki interwencji policji na uczelniach. Nikt nie zadał sobie pytania, na jakiej podstawie prawnej policja weszła na teren uczelni. Jak do tej pory autonomia uczelni wyższych jeszcze w Polsce funkcjonuje i tylko decyzja rektora może to zmienić. Tymczasem wygląda to tak, że policja wchodzi na uczelnie na telefon od woźnego. Nikt nie widzi w tym nic niewłaściwego, podejrzewam, że sami studenci nie wiedzą już jakie przysługują im prawa.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#339919

Dobrze, że przypominasz o tym. Niby się wie, ale łatwo zapomnieć, szczególnie w różnych konfliktowych, stresujących sytuacjach. PODSTAWA PRAWNA to powinna być mantra w relacjach z policją!!!

Pozdrawiam

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#339920

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

tym kolkom pacholkom pacholkow moskalkojewropejskim to powiedzial i zglosil gdzie trzeba?
Czy POtulnie dal sie zgnoic?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#339940

Dokładnie tak! Niby demokracja i zbaranienie dotknęło już wszystkich!

Mamy tyle praw i wolności ile wywalczymy i tyle zamordyzmu na ile pozwolimy!®
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

faxe

#339942

Nie pierwszy raz odczułem na sobie ignorancje władzy czy policji. Wiem o tym wszystkim co pisze MA. Policja na poczatku nie szukała organizatorów tylko interesowały ja banery i plakaty.Dopiero po mojej interwencji i przekazaniu informacji, ze jestem organizatorem i prowadzącym spotkanie i jest z mojej strony zgoda na te wszystkie banery odsuneli sie na bok, a może stierdzili, że nie sa to hasła anty-rządowe czy anty Gronkiewiczowe

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#339944

organizator i POtulnie skuliles uszy po sobie.
Zrewidowali banery i nie protestowales, a na dodatek stwierdzasz ze odeszli bo nie bylo hasel antyrzadowych czy anty Walowych.A czy Ty nie wiesz ze masz prawo jak i uczestnicy do wolnej wypowiedzi nawet przeciwko rzadowi czy Walcowej bufetowej stolicy? czy jyz Cie tak przemielili ze nie potrafisz racjonalnie myslec?
Na kazdym wiecu moga byc banery nawet nie zwiazane tematycznie z danym wiecem do tego mamy prawo, oczywiscie nie moga byc uzyte slowa ogolnie przyjete za wulgarne.
Wedlug Twojego toku rozumowania Policja ma prawo na demostracji selekcjonowac banery czy sa zgodne z POprawnoscia Polityczna.
Niedlugo dojdzzie do tego ze zacznie Policja wreczac swoje beanery przed danym wiecem jak za czasow PRLu wreczano portrety Stalina ,Gomulki czy jakiegos innego oprawcy i nikt nie smial tego portretu wyrzucic bo byl pilnowany.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#339962

Od dawna zydowskie towarzystwo robi nam Polakom na glowe, a my potulnie dajemy "im" papier do poddarcia...
Jak dlugo jeszcze tez zydowski cyrk na talmudowych kolach bedziemy tolerowac???.
=====================
jasiek z toronto

http://polskawalczaca.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#339964

Gdzie ty to wszystko wyczytałeś? Przeczytaj dokładnie:
"Policja na poczatku nie szukała organizatorów tylko interesowały ja banery i plakaty.Dopiero po mojej interwencji i przekazaniu informacji, ze jestem organizatorem i prowadzącym spotkanie i jest z mojej strony zgoda na te wszystkie banery odsuneli sie na bok"
To było przed demonstracją. Na zdjeciu jestem tym ubranym na czarno, wyjmuję identyfikator z torby i podejmuje interwencje, a dopisek o hasłach anty rządowych to tylko żartobliwe stwierdzenie.
Wymyślasz sobie teorie o moim toku rozumowania..
Nie dopisuj do moich wypowiedzi czegos co nie powiedziałem czy nie zrobiłem !!!
A robie bardzo dużo.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#339987

Bo mają obecnie słabe w temacie przeszkolenie
Milicja miała przeszkolenie dość szerokie w zakresie
Obecnie mają , by rozładowywać się w stresie
Pokazał to jeden sadysta co kopał przechodnia
Chyba nie obca byłaby mu jakaś zbrodnia
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#340002

Milicjanci jak to milicjanci. Mają setki interwencji, a reguły postępowania żadnej. Zatrzymali niewłaściwego - bieda, dali się wmanewrować w błędy proceduralne - też źle . Za młodu wypiwszy sporo było nas 11 w aucie w tym trzech w bagażniku. Strzeliłem że my studenci prawa i zostawili nas w spokoju. Jak dowiemy się czego te łachudry się boją-po nich.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#340013

w Polsce?????

*******************************  

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

----------------------------------

Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#340030

         Pracownik Straży Miejskiej w Warszawie; oczywiście długo tam już nie popracował.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#340063

http://wpolityce.pl/wydarzenia/24203-straznik-artur-jarecki-zaprotestowal-przeciwko-wysylaniu-strazy-miejskiej-do-gaszenia-zniczy-smolenskich-juz-nie-pracuje

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#340065

        Dzięki za ten link.  Zwłaszcza filmik robi  wrażenie. Straż Miejska - za nasze pieniądze niszczy symbole pamięci poległych; wyglądają na normalnych chłopaków... przypuszczam, że jednak mają sumienia. Oby wzięli przykład z postawy Artura Jareckiego. Bardziej opłaci się, nawet finansowo, żyć w wolnej Ojczyżnie, we własnym domu, niż być wiecznym niewolnikiem. A ci, widoczni na filmie - gaszący znicze - są wręcz pachołkami.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#340070