Prawda jest straszniejsza

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

* Film Antoniego Macierewicza * Rafał Ziemkiewicz i powątpiewanie w zamach * Ewa Stankiewicz * Teza jest taka: prawda o katastrofie smoleńskiej jest tak straszna, że Polacy nie mogą się o niej dowiedzieć.

Prawda o katastrofie smoleńskiej przypomina tajemnicę katastrofy w Gibraltarze 4 lipca 1943 r. – w której zginął m.in. Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych oraz premier Rządu RP na Uchodźstwie podczas II wojny światowej – Władysław Sikorski.

Brytyjczycy przedłużyli klauzulę tajności w sprawie śmierci Sikorskiego 50 lat, by przedłużyć ją na okres kolejnych 50 lat, do 2043 roku. Polacy, zarówno w okresie II wojny światowej, jak i obecnie, nie mogą się dowiedzieć, że brytyjski mąż stanu Winston Churchill wiedział o planowanej zbrodni, na którą wydał milczącą zgodę. Zbrodnię przeprowadzili sowieci. Poszło o Katyń, aby polski żołnierz pokornie walczył o nie swoje interesy na Zachodzie i by żaden Polak oraz mieszkaniec naszego regionu nie wiedział, że Europa Środkowo-Wschodnia została oddana Stalinowi.

Obejrzałem film „Antoniego Macierewicza” o katastrofie Smoleńskiej. To dobry film, a że wielu od niego będzie odwracało głowy?

Oprócz wielu świetnych analiz, mnóstwa danych i znakomitych grafik, film z raportu podkomisji Antoniego Macierewicza zawiera wstrząsające nagranie – zapis z kabiny pilotów:

38:25 – wybuch

38: 27 – k...a mać....

38: 29 – Aaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!

38:30 – k...a!!!!!!!!!!!!!

38:31 – trzask, pyknięcie, cisza – moment, gdy zginęło 96 przedstawicieli polskiej elity w Smoleńsku. Właśnie doszło do największej narodowej tragedii po 1989 roku i jednej z największych zmów milczenia w historii świata.

To wówczas, 10 kwietnia 2010 r. Polacy zaczęli się naprawdę bać. Tak bardzo, że agresywnie atakowali tych, którzy mówili prawdę o „katastrofie smoleńskiej” i podawali w wątpliwość łatwo weryfikowalne fakty. Efektem tego były podjudzane bandy zdziczałych ludzi pod Krzyżem na Krakowskim Przedmieściu.

My, zwykli Polacy, wszędzie napotykaliśmy kłamstwo. Mówienie prawdy jest niebezpieczne. Może doprowadzić do wojny z Rosją, i nikt Polsce nie pomoże. Tak myślał przeciętny Polak przerażony perspektywą wojny z Rosją. Bez dwóch zdań, po tragedii II wojny światowej nie jesteśmy już tym samym narodem. Duch walki został złamany.

Na swoim filmie „Smoleńsk - na zdrowy rozum” https://www.youtube.com/watch?v=SzJu9irXqdA zamieszczonym 11 kwietnia Rafał Ziemkiewicz, którego niesłychanie szanuje, w sprawie „Smoleńska” niestety nie ma racji. Ten genialny publicysta i pisarz, bagatelizuje prace Antoniego Macierewicza i dotychczasowe działania komisji. Nie analizuje faktów. Rafał Ziemkiewicz mówi np. o braku doszkolenia pilotów. Tymczasem kpt. Protasiuk lądował poprawnie – komentuje w filmie kpt. Janusz Więcławski.

Przecież wiele faktów zostało potwierdzonych. Biada faktom. Ludzie się ich boją. Nie chcą znać prawdy. Chcą tańczyć, jeść, pracować, spać, wychowywać dzieci. Niech inny zadbają o realizację snu demokracji i wolności. Prawda jest niebezpieczna i niepokojąca.

Rafał A. Ziemkiewicz dodał, że filmu nie będzie oglądał. Niestety, ale to właśnie powyższe podejście jest polityczne.

Nie wiem jak u Rafała Ziemkiewicza, humanistów i zwykłych prostych ludzi ze zrozumieniem podstawowych praw fizyki, mechaniki, ale informacje płynące z filmu są wiarygodne. Sprawa jest oczywista. TO NIE BYŁA ZWYKŁA KATASTROFA.

Elementów doprowadzających do tragedii było wiele, np. fałszywe dane nawigacyjne i wiele, wiele innych. Maszyna rozpadała się w locie. Każdy, kto śledził najważniejsze informacje na ten temat od 11 lat wie, że informacje zawarte w filmie są prawdziwe.

Ten film to horror dokumentalny i dramat polityczny w jednym.

                           Prawda jest straszniejsza

Ewa Stankiewicz w audycji na Radia Wnet publikowanej na YT pt.: „Stankiewicz: Macierewicz jest w chórze winnych za to, że po kilkunastu latach mamy zbrodnię bez kary” https://www.youtube.com/watch?v=SzJu9irXqdA mówi, że w złożonej z wielu tajnych członków podkomisji Macierewicza postawiona jest ścianą, a sam Macierewicz jest odpowiedzialny, że winni w tej sprawie nie zostaną skazani.

Stankiewicz apeluje o raport końcowy. Mówi, że choć Macierewicz jest zasłużony, „to nie o niego tu chodzi, tylko o polskie bezpieczeństwo”. Autorka bojkotowanego przez TVP filmu „Stan zagrożenia” mówi o aktywnej roli osób po polskiej stronie, którzy są winni katastrofy.

Tu nie chodzi o analizę sporu pomiędzy Antonim Macierewiczem a Ewą Stankiewicz i jej mężem. Tymczasem mąż Ewy Stankiewicz Glenn Jørgensen to pochodzący z Dani (kraju, który wydał sekretarza Generalnego NATO), pilot, inżynier, niedoszły naukowiec z Duńskiego Uniwersytetu Technicznego - były członek podkomisji smoleńskiej, który sam swoje usługi miał zaoferować Antoniemu Macierewiczowi. Czy Glenn Jørgensen jest współpracownikiem jakiś służb?

Dla tygodnika „Sieci” Glenn Jørgensen napisał:

Tymczasem (...) mamy do czynienia nie tylko z poważnym opóźnieniem lub wstrzymaniem prac, lecz także nieodwracalnymi szkodami powstałymi w wyniku decyzji podejmowanych przez przewodniczącego”.

Ktoś to musi wreszcie powiedzieć, ale mam nadzieję, że reżyserka Ewa Stankiewicz nie jest wykorzystywana i nikt nie ma takich zamiarów. Wszakże za mąż wyszła bardzo późno, a jej maż na pewno nie ma celów politycznych służących wciągnięciu Polski do konfliktu przeciw Rosji. Szykuje się „gorąca wojna”. Polska takiego konfliktu może nie przetrwać.

Można powiedzieć, że Ewa Stankiewicz jest głosem swojego męża, który bardzo chce nagłośnić sprawę. Problem w tym, że to nagłośnienie może być bardzo niebezpieczne dla nadchodzącej wojny.

Moje najgorsze obawy są takie, że podejrzani są obywatelami, nie tyle wielu państw, co istotnych organizacji. Trudno złapać kogoś za rękę. A może przesadzam i sprawcy katastrofy już nie żyją?

Jedno jest pewne, to nie była zwykła katastrofa, a wyciszanie tej sprawy ma cele polityczne, i to takie, aby przeciętny Polak mógł spokojnie spać i „nie ginąć za Katyń 2010”.

Ps. Ludzie pytają, kiedy wreszcie poznamy prawdę. Już ją poznaliśmy, nie rozumiecie? Tylko nie możemy dać się sprowokować.

NATO ma w Polsce istotne interesy. Nie możemy dać się wykorzystać, jako mięso armatnie do nadchodzącej wojny na Wschodzie. A czyż wielu zagranicznych komentatorów nie pisało, że gdyby prawda wyszła na jaw, albo do takiej katastrofy doszłoby obecnie, to na terenie Europy Środkowo – Wschodniej, w tym przede wszystkim na terenie Polski, doszłoby do wielu niekontrolowanych reakcji jądrowych?

Czy Glenn Jørgensen dokonuje mniej więcej tego samego, co robił w sierpniu 1939 roku przypływający do Gdyni na jachcie „Czarodziejka” w 1939 roku Lord Duff Cooper, minister rządu Jego Królewskiej Mości Króla Jerzego VI?

Błogostanu życzy wszystkim

Romuald Kałwa

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 3 (głosów:14)

Komentarze

- ale dla mnie ci co ich kryją i nie ujawniają prawdy są winni podwójnie bo pozwalają aby zło się dalej pleniło i rozprzestrzeniało.

PiS-ie !!!!!!!

- tylko prawda Was i Nas wyzwoli !!!!!!!!! - nie bądźcie tchórzami !!!

Brać się za aferę SKOK i nie kryć złodziei bez względu na konsekwencje bo to i z zaplanowaną katastrofą pod Smoleńskiem ma swoje powiązania.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1668517

Zapytam:
- co myśleć o mężczyźnie, który wchodzi na załamujący się lód aby ratować psa?

- co myśleć o mężczyźnie na odpowiedzialnym stanowisku, który jako doradców wybiera sobie młokosów w stylu Jannigera czy Misiewicza?

- co myśleć o mężczyznach , którzy, wszyscy głównodowodzący, wsiedli do jednego samolotu?

-co myśleć o adminie...itd.

Tak można mnożyć pytania....a przecież to oni, mężczyźni, rządzą światem, Polską, każdą rodziną, zakładem pracy, portalem NP...

Czy prawda może być straszna?
Prawda jest zawsze prawdą, nigdy nie leży po środku, zawsze na swoim miejscu i zawsze jest niezwykle cenna.

https://www.youtube.com/watch?v=1cUu2c6cphY

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1668527

... szowinizmu feministycznego ? :-)

Przepraszam ,czy rządy cioci Anieli (Merkel) ,albo rysująca się na horyzoncie dyktatura Kamaryli (Haris) przyniosą coś "dobrego" , bo Hilarzyca (Clinton) jakoś nie zyskała uznania wyborców ( God as a man saved USA  at least so far ,but His grace is probably weaning )  .

:-)

PS.

Rzeczywiście mężczyźni często tracą rozsądek ... szczególnie "pod wpływem" płci pięknej vide Mt 14,1-10.  Jest nawet na ten temat dowcip "koszarowy" ,no ale lepiej go nie przytaczać  .

Poeta tę samą myśl ubrał w słowa ...

"(...)Rychło jeden za drugim – poseł czy statysta –
Czapkowali rozumem, a myśleli tyłkiem.(...)"

:-)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1668529

Już? Ucieczka ? Głowa w piach i zasłanianie się feminizmem?

Przecież to wołanie o rycerzy, mężnych i odpowiedzialnych!
Przeciwieństwo feminizmu.
Jeszcze jeden prawdziwy mężczyzna?

Wszystkie ciotki, Hilarzyce czy Anielice to jeszcze gorsze zło...ale na bezrybiu i rak rybą.
Weź się się w garść i zacznij być sobą czyli mężny ,odważny, prawy i nie chowaj się za babskimi spódnicami.

Daj przykład Niepoprawnym.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1668535

... to nie jest takie nawoływanie jak w pewnym wyjątkowo dennym tele-durnieju prowadzonym przez zdaje się Z. Hajzera  "Idź na całość ! Idź na całość !" . A w zamaskowanej "bramce" . Zonk ! Lempart . Oooops ! Nie podejmuje się przelicytować jej w "grubości frazeologii" i  maskulinizmie spod budki w której sprzedają chmielony napój ,a i do "zapasów w kisielu" , to jednak , tak realistycznie oceniając swoje szanse ,bym nie startował (mimo treningów i ... białego pasa w Judo ) :-)

PS.

A teraz są czasy wyjątkowo (nie/anty)-rycerskie właściwie (unisex)

http://youtu.be/8F5PNFz6PXw

http://youtu.be/vINzYGfxW7k

:-(

Tylko "optymistycznie rechotać"

http://youtu.be/ghm5ac5cV24

http://youtu.be/CbgDBzEse2I

Ucieczka  ?

"Uciekać dalej nie będę już i nie chcę,
Więc pysk w pysk staję z myśliwym i nagonką.
Mdławy niewoli zapach nozdrza łechce
I nagła cisza unosi się nad łąką. " 
za  ( http://youtu.be/gJzXUKoLVvo )

 

 

Może zbroja(http://youtu.be/KJ3dT3h9dAw)  ironii .Zdjąć tę zbroję ... "To wcale nie jest takie łatwe(...)" (http://youtu.be/AeEpb_AhRT8)

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1668536

>>Dawać ciała<< - "wymiarami sprawiedliwości" -- które " całe są w skowronkach" ...

- Tak jak Łowcy Ciał = ""Łowcy Skór" - (od 1997 r.) - "są w skoWronkach"...

"Wronki" - >>więzienie ciężkie<< -> ciężkich "przyczyn politycznych" ->> do dawania ciał Polaków << skŁADanych - Konstytucji RP -> zupełnie nadzwyczajnym artykułem 44 ...

- Umożliwiającym "zupełnie nadzwyczajnym kastom ludzi"...

- Zupełnie nadzwyczajne "niedopuszczalne" - "nie ściganie przestępstw POpełnianych przez funkcjonariuszy publicznych, lub na ich zlecenie "...

do ustania (kuriozum ) - tych przyczyn (POlitycznych) "... POspolitych antypoloniZmów.

 ÓWczesność dotychczasowości "wymiarów sprawiedliwości" - POlega na "gonieniu króliczka"...- "óliczkami do prawNicowania- znanymi - >>funkcjonariuszom  całych samorządowych (antyrządowych) urzędów antypoloniZmów - w skowronkach"...(przy prawNicowaniu - odwracaniu praw natury - na lewą stronę - antypolskich zmów)

- żeby tylko - nie ująć - "ujmującego ( społeczną mniejszość - sędziów) - króliczka"...

Pozdrawiam. J. K.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1668562