Polityczne podsumowanie 2020 roku

Obrazek użytkownika gps65
Świat

Motto: Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament - Mark Twain

Mamy ostatni dzień w roku 2020, więc to dobry moment, by go podsumować. Ten ostatni dzień już nic nie zmieni – już wyraźnie widać, że był to najgorszy rok od wielu lat. To był rok dominacji państw, rok, w którym dokonały one najwięcej destrukcji od czasów gdy niszczyły świat poprzez swoje totalne wojny. Ten rok bardzo dobitnie pokazał, że żadne choroby czy wirusy nie szkodzą ludziom tak bardzo jak państwa.

       W obecnych czasach najpoważniejszym problemem cywilizacyjnym jest kwestia władzy politycznej. Teraz dominuje władza państwowa oparta na terytorialnym monopolu na przemoc i to w największym stopniu niszczy ludzką twórczość, inwencję i synergię wynikającą ze współpracy. Współczesne państwa są czymś, co w najpoważniejszym stopniu ogranicza ludzką wolność, a zatem rozwój cywilizacyjny i technologiczny.

       Problem z taką destrukcyjną władzą nie jest zero-jedynkowy, ale stopniowalny. Państwo samo w sobie jest złe i szkodliwe, ale w małej skali jest małym problemem. W małej skali to drobnostka, która jest przeszkodą łatwą do ominięcia. Poważnym problemem, który dziś skutecznie utrudnia życie i rozwój ludzkości, jest to, co się teraz dzieje z ustrojami większości państw, ich zasięgiem i globalną współpracą w destrukcji. One obejmują duże tereny i ustanawiają przemocą monopol na tych terenach w większości aspektów ludzkiego życia. Tworzą system niewolniczy i się wzajemnie uzupełniają i w tym wspierają. Problemem jest to, że państwa są coraz bardziej socjalistyczne i totalitarne. Im większe terytorialnie i ludnościowo państwo, im większą liczbą spraw się zajmuje, tym gorzej dla nas.

       Wszystko inne, czego dziś się boimy, bo tym nas straszy propaganda, to pochodna działań państw – ich głupiego ustroju, wymuszonego monopolu i narzucanej medialnie zmanipulowanej narracji przeinaczającej właściwy obraz świata. Im bardziej państwa ze sobą współpracują w ustanawianiu niewolnictwa, tym gorzej dla nas.

       Problemy klimatyczne, ekologiczne, związane z konfliktami militarnymi, z zagrożeniami technologicznymi czy biologicznymi, i wszelkie inne, wynikają z politycznej inercji państw, które od dawna skutecznie utrzymują socjalistyczny, totalitarny, terytorialny monopol na stosowanie siły, a zatem też monopol na straszenie nas. To zastraszenie skutecznie utrzymuje niewolnictwo, czyli to, że akceptujemy fakt, że jesteśmy bydłem hodowlanym, które jest oszukiwane i wyzyskiwane przez władzę polityczną.

       Jedyne sensowne remedium na tę sytuacje to zniszczenie państw, czyli terytorialnych monopoli wymuszanych siłą, i zaprowadzenie wolnego rynku, czyli dobrowolności, swobody i konkurencji.

       Kwestie dotyczące pandemii koronawirusa w 2020 roku bardzo dobitnie pokazują, że najbardziej destrukcyjne dla gospodarki, życia i wolności ludzi są państwa. Gdyby nie było państw, to pandemia nie byłaby tak groźna, nie spowodowałaby tylu strat materialnych i śmierci tylu ludzi, jak to się stało. Wszelka destrukcja związana z pandemią, to efekt działania władzy politycznej. Wszystkie zarządzenia, ustawy i rozporządzenia rządów uczyniły więcej złego niż dobrego.

       Zakazy działania sklepów, restauracji i świadczenia wielu innych usług, zniszczyły wiele biznesów. Głupie nakazy i zakazy, typu obowiązek noszenia byle jakich maseczek, zakaz wstępu do lasów, parków czy na cmentarze, zakaz poruszania się po mieście, czy różnorodne zakazy utrudniające uprawnianie wielu sportów, przyczyniły się do zmniejszenia ludzkiej odporności na choroby i wirusy, co skutkowało szybszym rozprzestrzenianiem się zarazy. Wszystko, co władza polityczna zarządziła, przyczyniło się do pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej. Propagandowe sianie strachu, ograniczenia swobody poruszania się i działań gospodarczych, spowodowały z jednej strony paraliż służby zdrowia, a z drugiej zniechęciło ludzi do korzystania z usług medycznych, co drastycznie wpłynęło na wzrost śmiertelności. Służba zdrowia wszędzie jest w dużym stopniu państwowa i wszędzie zawiodła. Zawiodła, bo jest silnie upolityczniona.

       Nie słuchajcie się władz politycznych, olewajcie je, nie wierzcie rządzącym politykom. Oni Was tylko i wyłącznie mogą oszukać, wyzyskać i zniewolić. Nie ufajcie propagandzie mediów głównego nurtu, bo są one silnie uwikłane w politykę państwową. Strzeżcie się państwa, unikajcie go, brońcie się przed nim. Gdy to zrobicie, to na pewno następny rok będzie lepszy.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Notki powiązane:

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.3 (głosów:21)

Komentarze

O której godzinie odbędzie się Orędzie Noworoczne Marszałka Grodzkiego ?

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1656652

W kategorii antypolska menda roku 2020 bezapelacyjnie 15 rok z rzędu zwyciężył przedstawiciel Niemiec

ps.

minimalnie wyprzedzil niebieskiego dziennikarza z neona

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1656654

Greta życzy Wam Ekoroku 2021

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1656663

Podobnie jest z nożem. To okropny wynalazek, bo co roku wielu ludzi ginie od ciosu nożem. Niektórzy dostają nożem w plecy. To haniebne. A Kuba Rozpruwacz sam załatwił wiele kobit (nie były to obywatelki ze Strajku Atrap Kobit, czyli SAK - sak pusty, niestety). Ten, kto wymyślił nóż powinien wisieć - podobnie jak ten, kto wymyślił państwa. Ale jak wiadomo, co ma wisieć, nie utonie (tym bardziej, że drzewa, na których się wiesza zwykle nie rosną w głębokiej rzece lub morzu). Czyli przysłowie się sprawdza. Pustosłowie też się sprawdza. Tylko po co sprawdzać, kto ma pusto w głowie? Taki i tak nie utonie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1656681

Nóż można użyć do pokrojenia i posmarowania masłem chleba, albo do zabicia człowieka. Zabicie nożem czasem jest złe, a czasem dobre. Nożem można się obronić przed przemocą, którą ktoś inny zainicjował, albo można przemoc zainicjować. Państwo nie jest analogiczne do noża, czy do przemocy - państwo to inicjowanie przemocy - dlatego jest złe. Nóż bywa dobry, użycie noża w walce bywa dobre, nóż jako narzędzie do stosowanie przemocy w obronie jest zawsze dobry. Państwo nie jest złe dlatego, że jest aparatem przemocy - jest złe dlatego, że jest inicjatorem przemocy. Państwo nie jest złe dlatego, że jest monopolem - jest złe, bo ten monopol wymusza inicjowaniem przemocy.

Niemerytoryczne ozdobniki w dyskusji to przejaw słabości argumentacyjnej - nie zalecam takiego samoponiżania się.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1656684

Co za odkrycie!!! Czy to GPS rosyjskiej produkcji tak wskazuje? Poczekamy, a może kupisz jakiś inny za 65 groszy (na jakimś straganie z bielizną sprawdź) to może i państwo okaże się w jakichś okolicznościach przyrody przydatne. Ale najpiere pozbądż się biegunki. Życzę dużo zdrowia w nowym roku. 

PS i strzeż się państwa. Najlepiej nie wychodź z piwnicy. I wyłącz komputer oraz komórkę. W ogóle wszystko wyłącz. Prócz logiki, be tej nie musisz. Jak się czegoś nie ma, nie trzeba wyłączać. Przemyśl to. Sporo zaoszczędzisz. Będzie git.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1656686

państwo to inicjowanie przemocy

no tak, czy majster na budowie, czy trener, czy nauczyciel, kapłan, czy nawet nasze państwo- wszyscy ośmielają się mieć jakieś wymagania i naturalnie są we wszechświatowym spisku specjalnie przeciw takiemu GPS.

państwo i prawo stoi wg niektórych na legalnej przemocy i groźbie jej użycia ale u nich to państwo zawsze złe, bo tak każe ideolo a prawo za to dobre, bo tak każe ideolo. w końcu każą im płacić podatki a oni chcą oszukiwać i nie czuć się złodziejami, tylko szlachetnymi buntownikami przeciw niegodziwej okupacji. no to mają swoją bajkę, że najlepiej być informatykiem albo przedsiębiorcą, unikać podatków i składek a jak ktoś czegoś od nich oczekuje, to faszysta i opresor, co inicjuje przemoc.

 

oczywiście te jego poglądy to typowy intantylny egotyzm, podniesiony do rangi najwyższej prawdy i szlachetności, by mogło być pretekstem nieciekawych postaw życiowych- musi być ideolo, znaczy, by zło mogło udawać dobro. on, biedaczek, nie może spokojnie żyć, to nie jego wina, to wina innych, oni inicjują przemoc przeciwko GPS-owi! aż go coś dusi w środku i ciśnie jak na kupkę. to wszyscy inni są źli, tylko nie on! to nawet nie anarchizm, to czyste warcholstwo.

bo żeby to jeszcze było tylko siedzenie na dupie, oszukiwanie otoczenia i wieczne narzekanie. to- nie. musi być cała rewolucyjna misja, by se poudawać, że jego racja jest najważniejsza. tak fanatycznych sekciarzy nazywamy zwykle szurami i lewakami. nawet jak może se spokojnie żyć, to znajdzie się ideolo, że póki inni nie są wolni, to i nikt nie jest wolny. jego filozofia życiowa to nawet nie "odbierdolcie się wszyscy ode mnie" tylko paranoiczne "wszyscy dookoła inicjują przemoc przeciwko mnie, no wreszcie mam powód, by egotyzm czy oszukiwanie innych było szlachetnością". a gdzie na całym świecie nie ma wpływów innych? tylko ani słowa o tym, że prawa natury również sprawiają wymogi, są więc inicjowaniem przemocy, nic tylko się obrazić i przestać oddychać. padające na nas światło słoneczne nie pyta o naszą wolę, tylko nas gwałci. wiatr też inicjuje przemoc i agresywnie dmucha nam w tyłek. tylko czy to też powody, by nie chcieć płacić podatków?

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1656705

...ale dobrze czasem te głupotki poczytać, bo wtedy - mimo wielu kwestii, w których się różnimy, wielu linii podziałów - okazuje sie, że nadal jestesmy po tej samej stronie - po stronie logiki, sensu i porządku.

Pozdrawiam z nowym rokiem.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1656717

tylko że ja zaczynam widzieć, że takie propagowanie egotyzmu ukrytego pod szlachetną wolnością i obietnicą raju to rodzaj tzw. dywersji ideologicznej do rozwalania społeczeństwa. dla kogoś to utopijna walka o wspaniałe rzeczy, dla innych głupoty z cwaniactwem ale takie idee robią swoje a to widzimy na wielu polach. jakże pięknie to współgra z towarzyszącym niszczeniem autorytetów. może to normalne warcholskie trendy w czasach postprawdy a może służą celowemu ogłupianiu i rozwalaniu tradycyjnych więzi z odpowiedzialnością za innych.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1656770

dlatego komentujemy to w taki, a nie inny sposób.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1656972

Pierwszym konkretnym przykładem państwa, jest Państwo Polskie, Rzeczpospolita Polska zwana po prostu Polską. Zastosuję podsumowanie felietonu pana Grzegorza GPS Świderskiego do naszej Ojczyzny, do Polski: 

Najpierw cytat z felietonu:
"Nie słuchajcie się władz politycznych, olewajcie je, nie wierzcie rządzącym politykom. Oni Was tylko i wyłącznie mogą oszukać, wyzyskać i zniewolić. Nie ufajcie propagandzie mediów głównego nurtu, bo są one silnie uwikłane w politykę państwową. Strzeżcie się państwa, unikajcie go, brońcie się przed nim. Gdy to zrobicie, to na pewno następny rok będzie lepszy."
A teraz odnieśmy to podsumowanie do naszej Ojczyzny:

Nie słuchajcie się polskich władz politycznych, nie słuchajcie się ani Mateusza Morawieckiego ani ministrów jego rządu, olewajcie polskie prawo, nie wierzcie ani Mateuszowi Morawieckiemu ani Jarosławowi Kaczyńskiemu, ani żadnym politykom PiS, ponieważ Oni tylko i wyłącznie mogą Was oszukać, wyzyskać i zniewolić. Nie ufajcie żadnym polskim programom ani żadnym polskim działaniom, ponieważ jest to tylko propaganda mediów głównego nurtu, które są silnie uwikłane w polską politykę państwową. Strzeżcie się Państwa Polskiego, unikajcie go, brońcie się przed nim. Gdy to zrobicie, to na pewno następny rok będzie lepszy."

A gdy już pomiędzy Niemcami a Rosją już nigdy nie będzie żadnej Polski, to Grzegorz GPS Świderski się ucieszy uroczyście przyjmując ordery od Angeli Merkel i Władimira Putina.

Postscriptum:
Mam tylko jedną poprawkę. Akurat media głównego nurtu, czyli na przykład Gazeta Wyborcza, TVN, czy tam Polsat, Onet, WP, albo Sok z Buraka stoją murem razem i za tezami Grzegorza GPS Świderskiego, wspólnie i zespół w zespół z totalitarną antypolską opozycją antypisu kontestuje i twardo sprzeciwia się wszystkiemu co powie i zrobi Państwo Polskie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1656694

Włodzimierz Ilicz Lenin (Uljanow) jako promotor oraz ideowy twórca poglądów pana Grzegorza GPS Świderskiego zwykł mawiać, że nawet antypolityczna postawa jest polityką, ponieważ polityką jest wszystko, nawet zupa pomidorowa należy do domeny politycznej.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1656695

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika gps65 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Posługiwanie się insynuacją, zamiast merytorycznej argumentacji, to samoponiżanie się. Nie radzę się tak ośmieszać.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1656815

nowa broń GPSa. Poczekamy aż zrobi to 65 razy i wypełni swoje przeznaczenie. 3majmy 2 kciuki.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1656977

Pozdrawiam w nowym rokiu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1656719

Na wszystkie komentarze odpowiadam hurtowo w nowej notce: https://niepoprawni.pl/blog/gps65/kto-rzadzi-aparatem-przemocy

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1656813