Dżihad Putina

Obrazek użytkownika Stahs
Świat

I jak tu nie wierzyć w 13-go piatek..

Właśnie.... Dlaczego zamach w Paryżu był 13-tego listopada 2015 i to właśnie w Paryżu?

Kiedy Władymir Putin sięgał po władzę w Rosji, aby skonsolidować społeczeństwo doprowadził do 2 wojny czeczeńskiej.  Pretekstem i elementem podsycającym były zamachy. Zamachy w 1999 roku – o ich sprowokowanie, lub przygotowanie do dzisiaj wielu oskarża służby podległe Putinowi. Zamach na Jana Pawła II, fizycznie realizowany przez Turka – był sponsorowany przez KGB.

Zamachy i skrytobójstwo to tradycyjna broń KGB i jej kontynuatorów.

         Kto skorzystał na zamachach w Paryżu?

Państwo Islamskie?

W długiej perspektywie być może tak…, ale patrząc blisko to raczej nie. Reakcja militarna, konsolidacja wrogów PI na krótką metę jest zagrożeniem dla tego tworu.

Władymir Putin angażując się w wojnę domowa w Syrii bronił swojej strategicznej bazy w Taurus – jedynej bazy rosyjskiej na Morzu Śródziemnym. Obrona Bashara jest obroną rosyjskich interesów. Jednocześnie Putin liczył na wyjście z izolacji po aneksji Krymu i wojnie donieckiej. Przeliczył się, Zachód nie przyjął jego oferty – propozycja była jasna i czytelna. Rozwalimy PI razem, ale Bashar i baza w Taurus zostają. Istotnym elementem tego planu była Turcja. Erdogan niedawno pozwolił na zamach w celu zaognienia sytuacji w Turcji. Erdogan konsoliduje Turków wokół wroga nr 1 – Kurdów. Kurdowie tym czasem są sojusznikiem USA w wojnie z PI. Niezły galimatias…. Zamach w Paryżu, tuż przed g20 w Turcji rozwiązuje ten węzeł gordyjski…

         Rosja staje się sojusznikiem Francji w walce z PI, USA musi to zaakceptować, Erdogan staje się po wyborach władcą w Turcji i może powoli wygasić konflikt z Kurdami.

Na całej ten zadymie traci Ukraina, która zostaje sprzedana za rosyjskie bomby w Syrii. Po głowie dostaną Kurdowie, którzy kolejny raz uwierzyli Amerykanom.

Barack Obama po raz kolejny okazuje się ignorantem w sprawach polityki zagranicznej.

USA tracą swoją dominująca rolę żandarma już nie światowego, a tylko bliskowschodniego.

Arabskie wojny domowe wywołane przez tzw Arabską Wiosnę udowadniają, że USA traci na znaczeniu. Władymir Putin po raz kolejny wygrywa starcie.

Prezydent Francji odbija w sondażach, za chwile będzie miał szansę na reelekcję.

130 zabitych to niewielki koszt przywrócenia Rosji na łono demokracji…

Czy to tylko ruska robota, czy obopólne przyzwolenie?

Zamach miał miejsce w piątek 13-tego, a już 14-go Putin miał okazje porozmawiać z Obamą , nomem omen w Turcji na szczycie g20. Dla podniesienia nastroju grozy, Tusk nie mógł wystartować w obawie przed bomba na pokładzie samolotu.

         Ktoś za wszelką cenę prze do wojny…

Putin wielokrotnie udowodnił, że życie maluczkich jest mu obojętne.

Pytanie czy tylko Putin czerpie korzyści z tego co wydarzyło się w Paryżu…

Beneficjentów według mnie jest dużo więcej…

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (13 głosów)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1499264

....to oczywiste od samego początku..... III wojna światowa trwa już od dawna i wchodzi w swój kulminacyjny moment. Pytanie tylko na jakim obszarze świata, a i Europy się rozegra?... i kto z kim będzie się bić!.... (AZJA)

Vote up!
5
Vote down!
0

zimny drań
 

#1499267

Polska jest w złym obszarze tej wojny

Vote up!
7
Vote down!
0

emilia plater

#1499268

Towarzysz Putin pomoże Europie tylko, jeśli nie będzie kłopotów ze Smoleńskiem...

Vote up!
0
Vote down!
0
#1499367