Treści z tagiem: katastrofy

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

"Obawiam się, że gdyby Rafał Trzaskowski został prezydentem Rzeczypospolitej, to tego typu projekty jak karta LGBT miałyby pierwszeństwo, byłyby promowane i forsowane przez prezydenta " – ocenił Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości i sztabowiec prezydenta Andrzeja Dudy. Kaleta zaznaczył także, że temat karty LGBT w środowisku...

4.2
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:6)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

97% naukowców potwierdza fakt tego, że klimat się zmienia. 100% naukowców potwierdza to, że człowiek ma wpływ na środowisko. A tymczasem propaganda głosi, że prawica neguje te naukowe fakty. Dlaczego prawica występuje przeciwko nauce?

3.1
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.1 (głosów:11)
Obrazek użytkownika Tezeusz
Świat

Do napisania tego materiału zainspirowała mnie medialna wiadomość o gromadzeniu przez wiele państw zasobów naturalnych ziemi, dzieł sztuki czy technologi w podziemnych bunkrach ( podziemnych miastach ) celem ich uratowania przed niechybnie zbliżającą się niechybnie gigantyczną katastrofą !

Przyjrzałem się bliżej temu problemowi w...

3.25
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.3 (głosów:14)
Obrazek użytkownika gps65
Świat

Dwa motta:

1. „Ooo, do czego idzie... Krowy bedo sie źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać bedą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!”

2. „Zamienieni w słup soli stać będą jak zamienieni w słup soli, sparaliżowani stać będą jak sparaliżowani, rażeni piorunem padną jak rażeni piorunem, ci, co zapadną się pod ziemię znikną jakby się pod ziemię zapadli, piórka będą lekkie jak piórka, żółć będzie gorzka jak żółć, kreda będzie biała jak kreda, masło będzie miękkie jak masło, włos będzie cienki jak włos, trup będzie blady jak trup, kruk będzie czarny jak kruk, deski będą płaskie jak deski, skóra będzie cienka jak skóra, palec będzie gruby na palec, kamień będzie twardy jak kamień.”

2.5
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.5 (głosów:10)
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Co się do jasnej cholery dzieje na tej budowie? To pytanie zadaje sobie cała Warszawa. Miało być szybko i stosunkowo tanio. Mieliśmy jeździć II linią metra już przed Euro 2012. To dlatego wybrano włosko-turecko-polskie konsorcjum AEG i zgodzono się na "półodkrywkową" metodę prowadzenia prac pociągającą za sobą rozkopanie całej ulicy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Blog

Szerząca się korupcja, katastrofalny stan służby zdrowia, katastrofy kolejowe, tajemnicze "samobójstwa", niewyjasniona katastrofa smoleńska, wzrost podatków, galopująca drożyzna, praca za wdowi grosz do usranej śmierci ....... i wreszcie kompromitacja polskiej kadry na EURO 2012.

A trzymającym władzę rośnie, rośnie ....... i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika R.Zaleski
Kraj

8 ostatnich dni, 7 pociągów:
31 maj – pociąg uderzył w samochód na przejeździe kolejowym, zginęła kobieta i jej nienarodzone dziecko, mężczyzna ciężko ranny w szpitalu, Kobyla Łąka
31 maj - szynobus jadący bez pasażerów zderzył się z ciągnikiem rolniczym na trasie Słupsk Szczecinek
29 maj – wykolejone cysterny w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

- Polska jest przygotowana do przeprowadzenia Euro 2012. Gotowość operacyjna osiągnęła poziom 100 procent - zapewniła minister sportu Joanna Mucha, prezentując w Sejmie sprawozdanie z przygotowań do piłkarskich mistrzostw Europy.

Ile to jest 100 procent?
Tego ministra nie powiedziała
Może 100 procent to właśnie to?

...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika wacur
Świat

W sobotę, 14 kwietnia 2012 przed budynkiem Parlamentu Kanadyjskiego w Ottawie miały miejsce Obchody Drugiej Rocznicy Tragedii Smoleńskiej wraz z Apelem Poległych oraz apelem o powołanie międzynarodowej komisji która poprowadzi rzetelne śledztwo.
Ponad półtora-godzinną manifestację, w której uczestniczyła Polonia ottawska oraz montrealska...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika KP
Kraj

Jakoś tak się złożyło że w kolejnym "jubileuszowym" numerze Gazety Polskiej Codziennie panuje wręcz natłok ciekawych informacji, postanowiłem więc przybliżyć nieco tematykę numeru 150.

Temat z okładki to oczywiście stan polskich kolei, bo jak się okazuje pracownicy kolei od dłuższego czasu alarmowali o warunkach pracy i stanie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Zbull'ały pan Bronisław, aż do bólu szczery!
PO jaki grzmot kończyć szkoły, uniwersytety skoro można się uczyć na katastrofach!

"że z tej katastrofy, jak i z innych katastrof, uda się wyciągnąć naukę na przyszłość.
Z każdej katastrofy, z każdego nieszczęścia, można się nauczyć czegoś dobrego"
To jego słowa, słowa z jego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Jedynie chyba? premier D.Tusk jak na razie z dystansem podchodzi do szczęśliwego lądowania B 767 na Okęciu!
Unika tej tematyki, umyka przed oceną i zachwytami nad sztuką pilotażu kpt Wrony!
Czyżby wiedział coś więcej?
A może nie chce prowokować dyskusji n/t ... lądowania, bo to temat dla jego rządu bardzo, a to bardzo...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Dixi
Kraj

Tak prawdopodobnie będzie wyglądał najnowszy samolot zakupiony przez polskie władze, jeśli chcą nadal prowadzić jubilerską politykę (czyli latać do Moskwy po wskazówki) i przeżyć taką podróż.
Nie pierwszy raz prezydent leci do Rosji i wraca stamtąd w trumnie. Nie ma oczywiście porównania, Ele tow. Bierut też poleciał, a potem dostał grypy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika szczurbiurowy
Kraj

Takie widoki są albo w trzecim świecie, albo na wojnie, gdy sabotażyści atakują węzeł kolejowy dużego miasta. Wylatujące w powietrze cysterny, dym wznoszący się słupem jak po bombardowaniu - to nie są widoki codzienne w Europie, krajach cywilizowanych. Więc co zostaje - albo wojna, albo trzeci świat, albo film akcji.

Tymczasem to...

0
Brak głosów