http://naszeblogi.pl/59160-macierewicz-honoruje-kaczynskiego-jak-glowe-panstwa

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

„Smoleńsk wreszcie poważnie traktowany! Minister Macierewicz: miesięcznice smoleńskie z udziałem asysty wojskowej”...”Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zdecydował, że od 10 grudnia br. w organizowanych w stolicy comiesięcznych uroczystościach upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej, będzie towarzyszyła wojskowa asysta honorowa „...(źródło)

Obchody miesięcznic smoleńskich od dziś zyskują charakter narodowy”...”Warszawskim obchodom upamiętniającym ofiary katastrofy smoleńskiej, które odbywają się każdego dziesiątego dnia miesiąca, będzie towarzyszyła wojskowa asysta honorowa. Bartłomiej Misiewicz, rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej, podkreśla, że od dziś uroczystości będą miały charakter państwowy. „...”Na Mszy św. w archikatedrze św. Jana o godz. 19.00 będzie obecny sztandar Wojska Polskiego z asystą żołnierzy. Podobnie będzie pod krzyżem przed, którym znajduje się portret śp. pary prezydenckiej. „...”– Powód jest oczywisty. Zginęła elita państwa polskiego z prezydentem na  czele, generalicja z szefem sztabu na czele  w katastrofie, na służbie i powinno im się po prostu oddawać honor. To jest największa tragedia po drugiej wojnie światowej i na pewno o nich nie zapomnimy. Stąd ta decyzja – po to, żeby upamiętnić to, jak zasłużyli się ojczyźnie – powiedział Bartłomiej Misiewicz. „..(źródło)

Czerwiec 2015 Marcin Hałaś „ Dziś realne wydaje się trzecie zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego: pokonanie w wyborach w 2015 r. Platformy Obywatelskiej.”....””Gdyby wielkość polityka określać miarą wierności założonym celom, Kaczyński byłby tytanem. Gdyby mierzyć ją miarą skuteczności, również nie miałby sobie równych: dwukrotnie wygrał w Polsce wybory prezydenckie, raz został premierem. „....”Gdy napisałem o nim po raz pierwszy w tekście Czy Jarosławowi Kaczyńskiemu grozi zamach?", zarzucono mi tabloidyzację publicystyki i dążenie do wywołania sensacji za każdą cenę. Mimo to trzeba wspomnieć i o takim aspekcie sytuacji: projekt polityczny prezesa PiS, realizowany według scenariusza „samotności długodystansowca" i oparty na charyzmie jednego lidera, może lec w gruzach z chwilą, kiedy tego lidera zabraknie. Polityka to także gra o wielkie pieniądze, tak wielkie, że nikt nie jest w stanie dać stuprocentowej gwarancji, że nie zrodzi się gdzieś koncepcja wsparcia antypisowskich działań politycznych fizyczną eliminacją prezesa tej partii. „....”Tak, słyszę już ten ton oburzonych głosów: Polska to nie republika bananowa, przecież żyjemy w środku Europy, w państwie należącym do Unii Europejskiej, więc samo rozważanie takiego scenariusza kwalifikuje autora do grona głębokich oszołomów. Tyle że w tymże środku Europy zamordowano już – jak wskazują wszystkie poszlaki – wysokiego urzędnika państwowego, prezesa NIK Waleriana Pańkę, pozorując wypadek samochodowy. Chodziło o znacznie mniejszą sprawę niż przejęcie władzy: o tuszowanie afery FOZZ, będącej częścią programu transferu publicznego majątku w łapy czerwonych. Zamordowano – jak wskazują wszelkie poszlaki – również pozorując wypadek samochodowy, Marka Karpa, sowietologa i wieloletniego dyrektora Ośrodka Studiów Wschodnich, ze względu na wiedzę, jaką posiadł. A jeśli chodzi o kategorię nieprawdopodobieństwa – gdyby ktoś sześć lat temu powiedział, że prezydent RP i dowódcy wszystkich rodzajów broni Wojska Polskiego zginą w katastrofie lotniczej, a polscy śledczy nie będą mogli w swobodny, samodzielny i dogłębny sposób zbadać wraku samolotu i jego czarnych skrzynek, to każdy normalny człowiek przyjąłby to albo za wizję chorego umysłu, albo też za political fiction z gatunku tych mniej prawdopodobnych od scenariusza amerykańskiego filmu „Dzień Niepodległości". „...” Kaczyński to antykomunista, niepodległościowiec, prawicowiec, ale to ostatnie odnosi się tylko do sfery moralno-społecznejW wizji gospodarczej pozostaje centrolewicowcemspadkobiercą tradycji PPS, ma słabość i do związków zawodowych, i do roli państwa w gospodarce.Tymczasem dzisiaj jedyną drogą, która może prowadzić do sukcesu, jest połączenie bezkompromisowego etosu niepodległościowego z liberalizmem gospodarczym. Słowem: rząd, który realizując polityczny program Jarosława Kaczyńskiego, oddaje resorty gospodarcze politykom ukształtowanym przez idee Kongresu Nowej Prawicy. „. ...(więcej )

----------

Ważne

http://naszeblogi.pl/58291-jastrzebie-kaczynskiego-zdobytej-wladzy-juz-nie-oddadza

Tuż po Zamachu Smoleńskim”Jak ocenia komentator "Sueddeutsche Zeitung", Polska skłania się ku temu, by utwierdzić się teraz w swej "historii cierpienia". "Dlatego katastrofa samolotu z Katynia niesie ze sobą zagrożenie przeistoczenia się w mit narodowej historiografii. Nakłada się tu na siebie zbyt dużo symboliki i tragizmu" - pisze "Sueddeutsche Zeitung" i apeluje: "Tak nie może się stać"…”Według dziennika, tragedii nie wolno nadawać cech mistycznych."Jeśli jest jakaś nadzieja w całym tym cierpieniu, to taka: może uda się teraz to, co nie udawało się od początku III Rzeczpospolitej, wskutek sporów ideologicznych i partyjnych - pojednanie narodu z jego przeszłością, porozumienie społeczeństwa co do postrzegania historii, odpolitycznienie historii" - ocenia dziennik. Dodaje, że polityka historyczna Lecha Kaczyńskiego dzieliła i czerpała siłę z mitów przeszłości.”…” "Tragedia musi być zatem przestrogą, by Polska uwolniła się z kajdan własnej historii. Prezydent Kaczyński był niewrażliwy na delikatne sygnały pojednania, które wysłał rosyjski premier Władimir Putin jeszcze przed kilkoma dniami nad grobami (w Katyniu). Zamiast tego Kaczyński chciał prowadzić politykę koncentrującą się na ofiarach, gdy ze swoją delegacją wsiadał do samolot”…” Także "Die Welt" ocenia, że w bólu i żałobie jest też pewna nadzieja. "Zachowanie polskiego premiera i przywódców w Moskwie po katastrofie pokazuje w sposób imponujący, że obie strony dokładają starań, by nie obudziły się stare demony" - pisze "Welt". Dodaje, że także dla Europejczyków, żyjących w oddali, ten element nadziei ma też ważne znaczenie na przyszłość.”  ( http://naszeblogi.pl/38760-halas-uklad-moze-dokonac-zamachu-na-kaczynskiego )

-------

Mój komentarz

Kaczyński i jego ludzie pokazują swoją siłę. Lewactwo w swoich działaniach traktują jak robactwo , którego miejsc jest na śmietniku historii. .Zresztą cale ostatnie trzy tygodnie pokazały ,że cała ta zgraja kolaborantów,zdrajców , lewactwa to papierowy tygrys., który silnemu się nie postawi, a nad słabszym będzie się pastwił. I to się dziej na naszych oczach., chociaż mało kto wierzył .

Niemcy muszą by wkurzeni na swoich pomagierów z Platformy i tych od Petru nie mówiąc o stetryczałym Michniku,który okazuje się nic nie znacząca w Polsce niedojdą, Kaczyński i jego ludzie robią co chcą, jeżdżą po nich jak po łysej kobyle.

Michnik po decyzji Macierewicza coś po jazgocze, Schetyna i Petru coś poskomlą i na tym się kończy.

Aż przyjemnie się robi na sercu po takich decyzjach. I nie ma lepszej rozrywki niż lewackie bezsilne podrygi Petru , czy Schetyny.

Już nie mogę się doczekać widoku Kaczyńskiego przemawiającego w honorowej wojskowej asyście jak przystało na zwierzchnika państwa , na przywódcę Polski .

video Grzegorz Braun o zamachu w Smoleńsku - 8 maja 2015

video Wykład prof. Piotra Jaroszyńskiego pt. „Ideologiczne źródła kryzysu rodziny” wygłoszony 17 października 2015 roku podczas XII Kongresu Konserwatywnego w Niepołomicach.

Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz i  na  Twitterze  

Zapraszam do przeczytania pierwszego rozdziału nowej powieści „ Pas Kuipera”

Zapraszam do przeczytania mojej powieści „ Klechda Krakowska „

rozdziały 1
„ Dobre złego początki „ Na końcu którego będzie o boginiKali„ Nienależynerwosolu pić na oko „ O rzeźbie NiosącegoŚwiatło Impreza Starskiego „ Tych filmów już się oglądać nie da „ 7. „ Mutant „ „ Anne Vanderbilt „ „ Fenotyp rozszerzony.lamborghini„ 10. „ Spisek w służbach specjalnych „11. Marzenia ministra ołapówkach „ 12. „ Niemierz i kontakt z cybernetyką „  13„ Piękna kobieta zawsze należy do silniejszego „ 14 ” Z ogoloną głowa, przykuty do Jej rydwanu

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:3)

Komentarze

Jakby wreszcie Polska zaczęła się upominać o tych swych synów i córki. Ten sztandar w Archikatedrze to symbol, że niedługo słowa przejdą w czyny. 

Pozdrawiam z 5*.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1501609