KWW BEZPARTYJNI POLACY został zarejestrowany

Obrazek użytkownika Marek Ciesielczyk
Kraj

W pierwszym możliwym terminie, 12 sierpnia 2019, grupa ponad 1.000 bezpartyjnych Polaków z różnych regionów kraju złożyła wniosek o rejestrację Komitetu Wyborczego Wyborców Bezpartyjni Polacy. Komitet ten został już zarejestrowany. Jeśli uważasz, iż najwyższy czas, by o naszym losie nie decydowały małe partyjne grupy zdemoralizowanych polityków, lecz największa "partia", to jest bezpartyjni Polacy, poprzyj naszą inicjatywę, zbierając przez najbliższe 3 tygodnie podpisy, które umożliwią nam zarejestrowanie list bezpartyjnych kandydatów do Sejmu (wzór listy niżej) i daj nam znać, gdzie i kiedy możemy odebrać podpisy lub wyślij je na adres komitetu:

KWW Bezpartyjni Polacy

ul. Mokotowska 12 lok. 5 BC

00-561 Warszawa

Motywy naszego działania oraz nasz program opisane zostały chyba najtrafniej w najlepszej - naszym zdaniem - książce ostatnich lat Jerzego Karwelisa pt.: "Trzeci sort czyli jak zakończyć wojnę polsko-polską".

Polacy po 1989 roku pozbawieni są prawa startu w wyborach parlamentarnych. By kandydować, trzeba być zaakceptowanym przez kacyka partyjnego, który może, ale nie musi, zgodzić się na umieszczenie nazwiska kandydata na liście partyjnej.

By zmienić tę "najgłupszą na świecie ordynację wyborczą", jak ją określił kiedyś prof. Zbigniew Brzeziński, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta Cartera, nie trzeba wcale zmieniać Konstytucji. Wystarczy w ustawie Kodeks wyborczy zmienić liczbę obecnych 41 okręgów wyborczych na 460. W ten sposób możemy zmienić ordynację na większościową, to jest praktycznie wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze, które pozwolą kandydować każdemu obywatelowi RP i pozbawią monopolu wodzów partyjnych.

Jeśli chcecie kandydować z naszych list, prześlijcie nam swoje dane z numerem okręgu wyborczego (mapka niżej). Możecie także zgłaszać swoje kandydatury do komisji wyborczych. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na tej karcie należy zbierać podpisy osób zamieszkałych w danym okręgu wyborczym (proszę wpisać numer Twojego okręgu wyborczego).

Okładka książki Jerzego Karwelisa

Twoja ocena: Brak Średnia: 2.2 (5 głosów)