Demonstracja przed willą Lecha Wałęsy

Obrazek użytkownika LOS_Polski
Kraj

3 czerwca przed willą Lecha Wałęsy w Gdańsku-Oliwie odbyła się patriotyczna demonstracja, związana z 23. rocznicą obalenia rządu Jana Olszewskiego przez układ okrągłostołowy. Inicjatorem przedsięwzięcia była Liga Obrony Suwerenności.

4 czerwca jest szczególną datą dla obozu władzy, skupionego wokół Platformy Obywatelskiej. Tego dnia 26 lat temu odbyły się pierwsze tzw. częściowo wolne wybory, które były efektem porozumienia zawartego przy Okrągłym Stole między komunistami a koncesjonowaną opozycją. W nomenklaturze pseudoelit III RP fakt ten uchodzi za symbol transformacji ustrojowej i rzekomego odzyskania przez Polskę wolności. Każda rocznica tego „święta” odbywa się w cieniu innego wydarzenia, znanego w naszej historiografii pod nazwą „Nocnej Zmiany”. W nocy z 3 na 4 czerwca 1992 roku postPRL-owski establishment, w obliczu lustracji, w kooperacji z ówczesnym prezydentem Lechem Wałęsą odsunął od władzy premiera Jana Olszewskiego.

Liga Obrony Suwerenności wraz z innymi organizacjami o profilu patriotycznym, od kilku lat organizuje protesty przed domem Wałęsy w Gdańsku, aby przypomnieć Polakom o tym haniebnym występku byłego prezydenta i komunistycznej kliki, którego konsekwencje okazały się zgubne dla odradzającej się polskiej demokracji. Inicjatywa odbyła się również w tym roku, przy wsparciu miejscowych struktur Prawa i Sprawiedliwości, klubu „Gazety Polskiej”, czy też osób współtworzących ruch społeczny Pawła Kukiza.

 

Protest rozpoczął się o godz. 12.00 przemówieniem Przewodniczącego LOS Wojciecha Podjackiego, który w blisko półgodzinnym, niezwykle ekspresyjnym, wystąpieniu poruszył nurtujące kwestie bieżącego życia społeczno-politycznego w Polsce.

 

Z pełną relacją, galerią zdjeć oraz nagraniem przemówienia Przewodniczącego LOS można się zapoznać klikając ]]>TUTAJ]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

aż do skutku,  jak pod willą Jaruzelskiego.  Dziękujemy. Dziwię się , że tak małe zainteresowanie jest tym wpisem. Czyżby wszyscy NP i sympatycy byli tam obecni?To się nazywa solidarność....przez małe s .Jak ta solidarność na gadaczce z zabanowanym za chamstwo.Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-4

Verita

#1482929