Laschet w Warszawie

Obrazek użytkownika Gallus Anonymus
Świat

Propagandowa rządowa rozgłośnia radiowa niemiecka Deutsche Welle omawia echa wizyty szefa CDU i kandydata na kanclerza Armina Lascheta w Warszawie z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego w tzw. mediach głównego ścieku.Die Welt pisze (cytat),: że Laschet unikał otwartej krytyki stanu praworządności w Polsce mimo że „partia rządząca zmieniła skład sędziów” Sądu Najwyższego.

Założona przez byłych hitlerowców Frankfurter Allgemeine Zeitung pisze, że Laschet (cytat) zaapelował o „pragmatyczne” rozwiązanie „konfliktu między sądami i instytucjami” w kwestii praworządności.

]]>https://de.wikipedia.org/wiki/Liste_der_Richter_des_Bundesverfassungsgerichts]]>

Tak wygląda lista sędziów w niemieckim Trybunale Konstytucyjnym w Karlsruhe. Wszyscy zostali nominowani przez partie rządzące. Bezpartyjny profesor prawa nie ma żadnych szans by zostać w nim sędzią.

Obecnym przewodniczącym jest aparatczyk z CDU Stephan Harbarth z zawodu adwokat i poseł do Bundestagu (2009-2018). 30 listopada 2018 CDU i SPD podczas posiedzenia Bundestagu nominowały go na sędziego. Pan Harbarth otrzymał stojące owacje! 8 marca 2020 krótko przed upływem kadencji poprzedniego przewodniczącego Harbarth zgłosił swoją kandydaturę na przewodniczącego, po czym Bundesrat (przedstawicielstwo landów rządzonych przeważnie przez CDU lub SPD) nominował go 15 maja 2020. To jest praworządność.

***

Praworządność panuje w ośrodku azylantów w Suhl w Turyngii. Ponieważ policja interweniowała tam kilkanaście razy dziennie, to władze umieściły teraz posterunek policji bezpośrednio w ośrodku.

***

Pochodzący z języka arabskiego termin „taharrush“ oznacza grupowe otaczanie kobiet i molestowanie ich przez grupę mężczyzn. Przypadek taharrushu miał miejsce kilka dni temu w Berlinie. Kobieta idąca na ulicy została w pewnym monmencie otoczona przez grupę około 10 do 15 mężczyzn. Oczywiście Die Welt przemilcza pochodzenie sprawców opisując to „ubogacenie kulturalne“.

***

Praworządność panuje też w Dreźnie - 26-letni pan Abdullah A. azylant z Turcji narodowości kurdyjskiej czetował w internecie jako 16-latek i poznał 11-latkę która podawała, że ma 13 lat. Zwabił ją do swojego mieszkania i zgwałcił. Odpowiada przed sądem z powodu molestowania seksualnego.

***

Praworządność panuje też w Hamburgu, aż trudno sobie wyobrazić jaka! Tamtejsza irańska gmina islamska zaskarżyła Urząd Ochrony Konstytucji do sądu za to, że jest przez ten urząd obserwowana.

Pan z Iranu przybywa do Niemiec i opowiada niemieckiemu urzędnikowi bajeczkę o jego prześladowaniu. Następnie ściąga całą swoją rodzinę i tak powstała gmina irańska w meczecie podlegającym rządowi w Iranie!!!

***

Kurs nauki jazdy na rowerze dla kobiet-azylantek

]]>https://www.tag24.de/dresden/neue-freiheit-auf-pedalen-dresdner-polizei-bringt-fluechtlingsfrauen-das-radeln-bei-2061104]]>

***

3 sierpnia 2021

Na lotnisku we Frankfurcie policja aresztowała 43-letniego azyanta z Algerii który powracał do Niemiec z urlopu w Algerii. Jest podejrzanym o gwałt na 16 latce w marcu 2020 roku.

***

Drezno 28-letni Pakistańczyk kursował po ulicach miasta już po 6 rano, ale nie dlatego że szedł do pracy, tylko by schywytać jakąś kobietę. Powiadomionej policji po tym jak przypadkową kobietę zaczął molestować bezpośrednio na ulicy udało się go schwytać.

***

Według statystyki Federalnego Urzędu Kryminalnego RFN, kraju z najlepszą praworządnością na całym świecie, zarejestrowano w 2018 roku 659, w 2019 roku 710 i w 2020 roku 704 przypadków gwałtów zbiorowych, co oznacza niecałe dwa tego typu gwałty dziennie.

Co drugi sprawca jest obcokrajowcem. Co drugi sprawca posiada niemieckie obywatelstwo.

Największy udział w gwałtach grupowych mają obywatele Afganistanu, Syrii i Iraku. I tak Afgańczycy stanowili w 2018 roku 0,3% ludności RFN ale 6% sprawców gwałtów grupowych.

No i powróćmy do praworządnego Lascheta. W jego landzie po raz pierwszy utworzono w MSW specjalną jednostkę zajmującą się tylko i wyłącznie przestępczością w klanach rodzinnych, a tych jest w jego landzie równo 104.

 

]]>https://www.dw.com/pl/niemiecka-prasa-o-kanclerskich-%C4%87wiczeniach-w-warszawie/a-58729673]]>

]]>https://www.otz.de/leben/blaulicht/polizei-kuenftig-rund-um-die-uhr-an-suhler-fluechtlingsunterkunft-id232952159.html]]>

]]>https://www.welt.de/regionales/berlin/article232844361/Angriff-in-Friedrichshain-Maennergruppe-noetigt-Frau-sexuell.html]]>

]]>https://www.tag24.de/frankfurt/crime/frankfurt-mutmasslicher-vergewaltiger-am-flughafen-verhaftet-2067485]]>

]]>https://www.saechsische.de/polizei/sexuelle-belaestigung-in-der-dresdner-neustadt-5496605.html]]>

]]>https://www.bild.de/regional/dresden/dresden-aktuell/prozess-26-jaehriger-soll-maedchen-11-missbraucht-haben-77086460.bild.html]]>

]]>https://www.welt.de/politik/article232542061/Verfassungsschutz-Neue-Dokumente-belasten-Iran-Moschee-in-Hamburg.html#]]>

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)