Brunobomber produkt kompleksów służb czy ofiara?

Obrazek użytkownika faxe
Kraj
Dzisiaj   (5 kwietnia 2017r.) rozpoczęła się rozprawa apelacyjna w sprawie Brunona K(wietnia). Dwa lata temu SO w Krakowie skazało go na  13 lat.  Sąd zweryfikował pozytywnie dowody oskarżyciela, iż  zamierzał on zdetonować w pobliżu Sejmu 4 tony materiałów wybuchowych umieszczonych w pojeździe Skot (prowokowany przez funkcjonariuszy ABW pod „przykryciem”?)  Miał też przy okazji zamachnąć się na życie redaktor Moniki Ojejnik i Hanny Gronkiewicz-Waltz. 
 
Moja wyobraźnia  daleko w tyle za możliwościami wyobrażni prokuratorów krakowskich  i Sędziów  Sądu Okręgowego w Krakowie. Czy  ten Brunon K(wiecień) zamierzał nabyć Skota na giełdzie samochodowej? Czy miał tyle kasy?  Nie znam się na sprzęcie wojskowym, ale na potrzeby tego tekstu doszkoliłam się i wiem - Skoty produkowano conajmniej w 12 wersjach.  Źródła nie  podają ładowniości większości wersji, (a te co widziałam na zdjęciach wydają się być wersjami na bazie takiego samego pojazdu)  ale jak  podają nie bardzo pasują do aktu oskarżenia – np. 
 
 wersja R 2 – 7 żołnierzy i cztery radiostacje, R- 3 Też 7 żołnierzy, 4 radiostacje, 1 odbiornik i radiotelefon, R- 3Z  jw + 1 radiotelefon więcej, R-4 jw, ale po trzy odbiorniki i 3 radiotelefony, 2 - A  2000 kG lub 12 żołnierzy – to nawet jak wsadzimy w R 4   - wersja optymistyczna dla oskarżyciela  -  7 dowódzców  wypasionych ( bo to dowódczy pojazd)  po 150 kG,  4 radiostacje po 100kG, 3 odbiorniki po 100kG i 3 raditelefony  po 30kG – to to daje tylko 1840 kG, no dodajmy do tego prowiant i coś do popicia to jest tylko ca 2 tony – a bomba miała mieć 4 tony według aktu oskarżenia.
 
Oj tam nie będę się czepiała 2 tony więcej czy mniej w końcu  to terrorysta, nasz, jedyny i domowy i co najważniejsze nie wygląda na rodzimego  wyznawcę Mahometa.  Ale nie znaleziono też u naszego terrorysty 50 kilku sztuk broni, które jak trąbiła prokuratura krakowska i media miał posiadać. Widocznie przehandlował, bo taki zarzut też mu postawiono. 
 
 (To zdjęcie zamiast oryginalnie znalezionych dowodów: szpulki drutu, dwóch baterii płaskich, ebonitowej wtyczki, starej komórki Nokii) filmiki na "jutubie", szukanie wspólników na forach jakoś nie pasują do tego portretu:) zwiń
 
Te wszystkie wątpliwości to chyba pikuś. No bo jak sobie wyobrazić podróż Brunona K(wietnia)  z Krakowa do Warszawy tym Skotem z 4 tonową bombką? Czy osoby niewojskowe mogą posiadać taki pojazd i  spokojnie podróżować nim po Polsce? Nawet jakby odpowiedź na te pytania była pozytywna to jest pewne jak w banku, że jakaś straż miejska czy wiejska z ciekawości  zatrzymałaby i zajrzała do środka. Czy rozpoznaliby bombkę w środku? Nie wiem. Ale chyba w Warszawie jakiś bystrzejszy policjant  znalazłby się i bohatersko uniemożliwiłby zamach! 
 
Ciekawe też jak chciał Brunon K(wiecień) wysadzić te dwie prominentne wspomniane wyżej panie. Czy szykował jakieś  mini-bombki na tę okoliczność? I czy najpierw miał być Sejm,  a później panie czy odwrotnie? Napewno odpowiedzi  na moje pytania są więcej niż wyczerpujące, bowiem uzasadnienie wyroku liczy sobie ponad tysiąc stron w części jawnej i 400 z okładem w części niejawnej. Jak  biedny mecenas Burda,  miłośnik literatury pięknej przez duże K przez tę cegłę  przebrnął?
 
Dla porównania uzasadnienie Wielkiej Izby ETPC w sprawie więźniów CIA w Polsce liczy sobie tylko 230 stron.
 
Osobiście trzymam kciuki za Brunona K(wietnia), ale też jestem realistką – chłopaki z ABW i prokuratury krakowskiej tyle serca włożyli, abyśmy mieli domowego terrorystę i to na jaką skalę (biorąc pod uwagę ilość ofiar i budynek Sejmu a może i okoliczne, to chyba tylko World Trade Center....), że nie odpuszczą a niezawisłe sądy już zadeklarowały, że pomogą.  
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JSC nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

to na co czeka Prezydent? Po kazusie Mariusza Kamińskiego zmiękła mu rura?

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1536427

Do śmieszności proszę dodać :

- nauka jazdy wymaga kilku tygodni

- pojazd należy do kategorii 100 na 100 plus ( stary to pewnie i 200 litrów na sto kilometrów!)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0


#1536449