niewinnie skazani

Obrazek użytkownika faxe
Kraj

W  prokuraturze  olsztyńskiej i Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji  znowu gorąco.  Nie z powodu pięknej warmińskiej wiosny, a doniesienia jakie otrzymała prokuratura o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tymże laboratorium i prokuraturze od obrońcy Artura S. skazanego na 25 lat za zabójstwo.

Aby przybliżyć po krótce okoliczności tej sprawy musimy cofnąć się  do 17...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika faxe
Kraj

 

kratyczne mechanizmy korygowania "pomyłek" sądowych  
Po niemal 14 latach walki Jacka Wacha i jego rodziny Sąd Najwyższy pochylił się nad sprawą i i orzekł wznowienie postępowania.   Sędzia Sprawozdawca Rafał Malarski, uzasadniając decyzję o wznowieniu postępowania, powiedział - "Sądy nie popełniają pomyłek tylko w krajach autorytarnych, dyktatorskich. Pomyłka to zawsze porażka wymiaru...
4.75
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (9 głosów)
Obrazek użytkownika faxe
Kraj
  Daicie mi ofiarę a znajdę zabójcę...   Ciąg dalszy...BŁĘDY, POMYŁKI, NIEDORÓBKI ? dowodzenie w sądzie po polsku   Ø Czy fakt, że Jerzy B. widział przywiezione do P. pręty metalowe, jak również znalazł za pomieszczeniem gospodarczym 8 prętów dowodzi, iż do P. przywieziono zespawaną w Suwałkach klatkę?   Swiadek zeznał„....Przypominam sobie, że do Wieśka były przywożone takie jakieś paczki z...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika faxe
Kraj

Rozpoczęłam mój cykl „Mity i hity III władzy“ od omówienia konstytucyjnych gwarancji rzetelnego wymiaru sprawiedliwości.

W tym i następnych odcinkach zajmę się zasadami procesowymi, które w teorii gwarantują rzetelne postępowanie sądowe i zawarte są w ustawie Kodeks Postępowania Karnego i innych ustawach.

Fundamentalne zasady procesowe (chociaż nie wszystkie) zawarte są w Rozdziale I k.p.k. ,...

0
Brak głosów