Militarny sojusz Ukraińsko - Polski

Obrazek użytkownika dante
Świat

Polska i Ukraina podpisały specjalną umowę w sferze bezpieczeństwa i obronności...Dokument jest niejawny. Pojawiają się "jaskółki" budowy nowego sojuszu w Europie Środkowej?

- Podpisaliśmy z premierem Mateuszem Morawieckim dokument dotyczący wsparcia dla Ukrainy w sferze bezpieczeństwa i obrony. To jest dokument o wielkim dla nas znaczeniu, jeden z bardzo ważnych kroków w obszarze przekazania specjalnych technologii i specjalnego wsparcia w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony –powiedział premier Ukrainy podczas konferencji prasowej dodając, że nie może ujawnić treści umowy.
Premier Ukrainy dodał, że Warszawa przekazała Kijowowi pomoc w obszarze obrony o wartości 2 mld dolarów.

Premier Ukrainy uczestniczył w czwartek w międzynarodowej konferencji darczyńców na rzecz Ukrainy. Łącznie udało się zebrać ponad 6,3 mld euro, które zostaną przeznaczone na dalszą pomoc humanitarną dla Ukrainy.
Bez wsparcia Zachodu, Ukraina nie będzie w stanie długo walczyć z Rosją. A widać, że Rosjanie chyba będą chcieli przejść w zamrożoną wojnę na wyniszczenie. Taka wojna mogłaby trwać długo, od kilkunastu miesięcy do nawet kilku lat, jeśli Rosji udałoby się powiększyć rysy w zjednoczonym Zachodzie. Żeby Ukraina mogła dalej walczyć to przede wszystkim będzie potrzebować bezpiecznego zaplecza.

Do tego premier Ukrainy kreśli wizję polsko-ukraińskiego sojuszu i deklaruje gotowość do obrony Polski.
- Ukraina jest gotowa bronić Polski, walcząc razem o naszą wolność, demokrację, o wspólną przyszłość. To może być podstawą dla naszego wspólnego sojuszu obronnego przeciwko agresorowi, który nam grozi przez setki lat - okupował nasze kraje, zabijał naszych przodków.

Teraz przyszedł z wojną na teren Ukrainy i oba nasze kraje są zjednoczone i przeciwdziałają tej agresji. - powiedział Szmyhal w TVP.
A kilka kilka dni temu w wypowiedzi dla polskich mediów prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski mówił:
- Polska, 38 milionów ludzi, doskonale wie, że kiedy ktoś będzie ją napadać, to będzie ją bronić łącznie 76 milionów ludzi(), bo my będziemy po waszej stronie.

Prezydent Zełenski mówił też m.in. o swojej wdzięczności dla narodu polskiego, który, jak podkreślał, udzieliła ukraińskim uchodźcom "bezprecedensowego wsparcia".

Warto pamiętać jeszcze o jednym. Im lepiej będzie szła współpraca polsko-ukraińska tym mocniej będzie działać rosyjska propaganda i agentura, która będzie chciała poróżnić Polskę i Ukrainę. Dlaczego? Bo sojusz polsko-ukraiński jest zagrożeniem dla imperialnych dążeń Rosji.

Polska i Ukraina mające wsparcie ze strony USA, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Finlandii i innych państw zachodu będą śmiertelnym zagrożeniem dla Rosji. Do tego w perspektywie kilkunastu lat w interesie USA jest, aby w Europie Środkowej powstał silny blok państw, które będą w stanie samodzielnie postawić się Rosji, bo Stany Zjednoczone mają jeszcze na głowie Chiny...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.3 (7 głosów)