Zęby Zębali

Obrazek użytkownika Arturek
Kraj

"A gdy rekin krwią się splami

Krew w pamięci

Musi trwać

Mackie nosi rękawiczki

Aby

NIC

Nie było znać"

Jak już zapewne wiecie był we Wrocławiu Jego Wysokość Minister od Zdrowia. Na spotkanie przyszedł również ordynator jednego z wrocławskich oddziałów szpitalnych. Siedział cicho i wcale nie miał zamiaru zabierać głosu w dyskusji. I siedziałby tak dalej gdyby nie słowa Ministra o wspaniałościach jakie kobiety rodzące i inni pacjenci doznają w naszych wspaniałych szpitalach. Ba! Przecież  jest świetnie i będzie jeszcze lepiej!

Na te slowa coś naszym ordynatorem wstrząsnęło. Zobaczył przed oczami swój Oddział, te kobiety po porodzie leżące po trzy w izbach bez sanitariatów. Przypomniał sobie, że własnie zamyka się inny oddział położniczy choć teraz latem porodów jest więcej. Mimowolnie i chyba trochę wbrew sobie, trochę też chyba w trosce o  dobre imię rzadzących rzucił z sali Ministrowi, jak to widzi. Że to skandal i wygląda trochę jak warunki wojenne.

Te słowa intelektualisty wstrząsneły i zburzyły spokój krypto-wyborczej sesji Pana Ministra. Przecież nie po to zwołał to zebranie by ktoś bezczelnie mówił, że nasz kraj osiąga poziom Mozambiku. Tu, we Wrocławiu, w tej dolnośląskiej stolicy  lemingów, wśród wykształconych słuchaczy, którzy zawsze wiernie popierali PO i za pieniądze instytutów i instytucji narkotyzowali się Gazetą Wyborczą niczym anioły powiewem Boga w Mieście Aniołów. Tu własnie taki zgrzyt? Hej ordynatorze! Nie ładnie.

Minister oczywiście potraktował ordynatora jako prowokatora politycznego. Natychmiast odwrócił winę przeciw ordynatorowi. Bo przecież to on, ordynator kieruje zakładem. Jak on kieruje skoro jest źle?  Przecież jest i wojewoda i inni!

Nastepnego dnia dowiaduję się, że ordynator został zawieszony w czynnosciach i, że chce rozmiawiać z nim sama miłościwie panująca pani Premier. Premier chce rozmawiać z ordynatorem jednego z oddziałów, jednego ze szpitali w poważnym mieście! To aż taka ważna sprawa się z paru słów urodziła? Jeszcze trochę a Miłościwie Panująca zechce rozmawiać z operatorem koparki gdy ten śmie rzucić mięsiste, robotnicze przekleństwo na warunki pracy.

I cóż dalej? Ano, dzień następny. Ordynator, doktor Malinowski odszczekuje swoje słowa mówiąc, że źle został zrozumiany, że nie to chciał powiedzieć. Po spotkaniu kierownictwa szpitala z Panią Premier doktor wraca do pracy. "My" - jako rzekł Minister Zębala -"nie potrzebujemy skandalu".

Problem w tym, że ja skandalu potrzebuję aby przez przetrzepanie tyłków wrocławskim jajogłowym lemingom przybyło im  oleju w głowach i aby zrozumieli, że demokracja w wypadku PO łudząco przypomina "centralizm demokratyczny" w wydaniu PZPR, w którym krytyka powinna być wyłącznie "konstruktywna" czyli nienaruszająca podstaw ustroju. Człowieczeństwo w doktorze Malinowskim na chwilę zapłonęło ale niestety przygasło pod mundurem wrocławskiego intelektualisty.

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

oje słowa" ?

Proszę o źródło.

Powrót ordynatora do pracy to wciąż znak zapytania - póki co Kopacz tylko potwierdziła, że ordynator wróci do pracy. Oby nie było z tym powrotem jak z otwarciem gazoportu w Swinoujściu - Kopacz kilkakrotnie potwierdzała, że będzie to w lipcu ale zapominała dodać w którym roku.

Nie wierzę tym psom !

Pozdrawiam.

 

PS. Nowy "piesek" Kopacz - prawda, że sympatyczny?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1488704

Podaję: WP artykuł: "Szefowa akcji "Lepszy Poród": cieszę się, że ordynator miał odwagę powiedzieć o problemie". Choc wiadomość typu "secund hand".

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Karolina-Malinowska-z-akcji-Lepszy-Porod-ciesze-ze-ordynator-mial-odwage-powiedziec-o-problemie,wid,17734658,wiadomosc.html

Obym się jednak z tym "odszczekaniem" mylił. Byłoby to bardzo ważne we Wrocławiu.

A gazoport , jak powiedzieli przewidują na I połowe 2016 roku. (TV). Cokolwiek by było w istocie to łamanie kregosłupów działa.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ostatni legion

#1488705

jest błąd (ale nie błąd blogera). W artykule mowa o Karolinie Piotrowskiej, która jest szefową akcji "Lepszy poród" oraz o doktorze Malinowskim - ordynatorze oddziału.

Nie ma natomiast Karoliny Malinowskiej!

Pzdr

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1488712

"Reporter WP Mariusz Szymczuk dowiedział się, że Janusz Malinowski wycofał się ze swoich słów. Stwierdził, że nie mówił tego, co myślał i został źle zrozumiany." ...

 

Niby jedno zdanie, tak mimochodem wtrącone ale... nie warto się na nie łapać bo cel wp.pl to nie informacja, a dezinformacja i się wp.pl udało. Nie ma nigdzie potwierdzenia wersji wp.pl (szukałam) dlatego uważam to zdanie za niemiarodajną wstawkę pismaka. Nazwę to tak -  puder i pomada wirtualnej, "pomoc od przyjaciela", biały koń  podstawiany  dla "szlachetnej  premiery Kopacz, wspaniałomyślnie przywracającej ordynatora do pracy", dokładnie w duchu  jej najnowszego spotu - "Słucham, rozumiem, pomagam”.

Kopacz od ponad 5 lat potrzebuje na cito wiarygodności. Sama już nigdy w życiu się nie uwiarygodni ale sposób uwiaryganiania jej przez wp.pl jest po prostu żałośnie prymitywny.

No ale... jaka pani premiera, takie uwiarygadnianie !

Jak gadał pewien "klasyk" z Psiej Budy. 

Na koniec - najnowszy democik:

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1488745

Contesso:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1025897,title,Ordynator-Malinowski-wraca-na-stanowisko-i-przyznaje-slowo-skandal-bylo-niepotrzebne,wid,17735602,wiadomosc.ht

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1488768

Jest ogromna różnica między nadinterpretacją:

"Reporter WP Mariusz Szymczuk dowiedział się, że Janusz Malinowski wycofał się ze swoich słów. Stwierdził, że nie mówił tego, co myślał i został źle zrozumiany."

 

i :

"- Wycofałem się ze słowa skandal,(...)"

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1025897,title,Ordynator-Malinowski-wraca-na-stanowisko-i-przyznaje-slowo-skandal-bylo-niepotrzebne,wid,17735602,wiadomosc.html

 

Czyli - wp.pl dopuszcza się manipulacji opinią publiczną !

 

***

Właściwie co takiego powiedział dr Malinowski ? Cytuję celowo za wp.pl (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019397,title,Ordynator-Janusz-Malinowski-z-wroclawskiego-szpitala-zawieszony-po-wymianie-zdan-z-Marianem-Zembala,wid,17733733,wiadomosc.html )

"(...) "panowie oficjele przyjeżdżają i chwalą się naszymi osiągnięciami, naszą krwawicą, a nie robią nic, żeby pomóc". - Wręcz przeciwnie, zgadzają się na zamknięcie ważnego szpitala w środku sezonu porodowego - mówi dr Janusz Malinowski.

Zawieszony ordynator przyznaje, że w okresach, gdy jego oddział przechodzi największe obłożenie, jest na nim za dużo pacjentek. - To jest skandaliczne. Każde nieprzyjęcie to wielki kłopot i nieprawidłowość. Nie mogę nie przyjąć pacjentki, która jest w trakcie aktywnego porodu - wyjaśnia Malinowski.

Jego zdaniem, kobiety zasługują na to, by traktować je poważnie. - Tymczasem nie stwarza się warunków do tego, by czuły się bezpiecznie i nie obawiały się porodu - twierdzi Malinowski. Po czym dodaje: "zirytował mnie ten człowiek". "

 

A co mu odpowiedział Zembala ?

"(...) minister Marian Zembala odpowiedział lekarzowi, że być może to w nim samym leży problem, bo "nie radzi sobie z prowadzeniem oddziału". "

 

Czyli... zasugerował, że to dr Malinowski jest winien braku łazienek w salach, przepełnieniu na oddziale, zamknięciu innego szpitala (i w podtekście - że baby za dużo rodzą)  bo przecież jak to może być, że  prowadzony przez takich wybitnych ministrów jak Kopacz i Arłukowicz w przeszłości i aktualnie Zembala  resort to jeden wielki bajzel. To dopiero jest skandal - żeby krytykować władzę, na dodatek w kampanii wyborczej, no ! I ktoś musi za to beknąć, nie ma zmiłuj się. Kto ? Akurat nawinął się dr Malinowski...

 

...POlitycznie POprawnie natomiast zachował się dyrektor szpitala ale tego wp.pl dziwnie nie komentuje. Bronek powinien go na odchodne odznaczyć za czujność ! A i bufetową też - za wykończenie dra Chazana. Dziwnym zbiegiem okoliczności też ginekologa...

Acha - wp.pl dziwnie milczy również o tym, że dr Malinowski swym wystąpieniem niejako dał szansę rozwiązania problemu nękającego Wrocław bo waadza podobno ma "podjąć odpowiednie kroki" i coś tam coś tam "przestrukturyzować". Oczywiście we Wrocławiu bo choć problem jest ogólnopolski to musi przecież zostawić sobie coś nośnego do rozwiązania w następnej kampanii wyborczej, hehehe. "Szansa na sukces"...

 

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1488780

warunki na oddzialach położniczych we Wrocławiu są mniej więcej stabilne od przeszlo pięćdziesięciu lat.

"Były dobre" w latach 60-tych, to i są takie same obecnie. No - wówczas jeszcze nie było tamtego szpitala, na Kamieńskiego.

Dyrektor szpitala w którym ordynatorem jest doktor eM to Różokrzyżowiec, czy też pełny mason.

Więc warunki MUSZĄ być dobre.

A kto inaczej myśli - na pohybel mu.

I wreszcie - nie wymagajmy zbyt wiele przywilejów dla kobiet, skoro mężczyźni się nie skarżą. Grunt to jednolitość.

Panowie wprawdzie jeszcze nie rodzą dzieci, ale - wszystko przed nimi! A wiadomo - panowie nie korzystają tak często z dobrodziejstw cywilizacji takich jak bidety. 

No to - o co chodzi z tymi warunkami dla położnic. Wszystko przecież jest ok! Nie ma żadnego skandalu.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1488711

Dolnośląskie lemuingi to rasa odmóżdżona zupełnie, mieszkam niedaleko Wrocławia i tu jest tak samo. Ludzie od ośmiu lat okradani, lekceważeni, pogdrszani przez "władzę" nadal karnie głosują na swoich opraców i złodziei. Wyprani z samodzielności przez telewizor sa tylko niewolnikami bez samodzielności i poglądów, wolnośc zastepują im zakupy w "Biedronce"...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1488720

Niestety, to cecha nie tylko Wrocławia, to odmóżdżenie jest ogólnopolskie. Od kilku lat wieszcze wieszczą - naród się budzi... Jak odmóżdżeniec może się obudzić?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1488817