Korwin Mikke zaczyna jeść z ręki Gowina

Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

prof. Leokadia OręziakDziałanie instytucji finansowych na rzecz utrzymania Otwartych Funduszy Emerytalnych niewiele różni się od działania mafijnego„...”Obawiam się, że część polskich elit politycznych prowadzi lobbing na rzecz towarzystw emerytalnych.....”Najbardziej na przymusowym, drugim filarze, zyskują Powszechne Towarzystwa Emerytalne, należące w większości do największych firm ubezpieczeniowych na świecie. Pobierają opłaty za zarządzanie i prowizje od środków trafiających do OFE –dzięki państwowemu przymusowi mogą mieć ten strumień środków przez 50 lat działalności zawodowej człowieka. Druga grupa beneficjentów towielkie spółki giełdowe. OFE kupiły akcje ok. 250 spółek giełdowych.Tym, którzy grają na giełdzie, zależy na podtrzymywaniu OFE, bo utrzymują one duży popyt na akcje.Gdyby nie było OFE, akcji wielu spółek w ogóle nie udałoby się sprzedać, a jeśli już, to po znacznie niższej cenie.„....”Ten system bezwzględnie należy zlikwidować i w ogóle należało go nie tworzyć. Teraz mamy trudniejszą sytuację, ponieważ Polska została potężnie zadłużona, żeby OFE utrzymać. „....”Bardzo dobrze opisuje to laureat Nagrody Nobla prof. Joseph Stiglitz, który pokazuje rolę Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego jako dogodnego środka podporządkowania sobie grupy krajów– głównie Ameryki Łacińskiej, Europy Środkowo-Wschodniej i Azji – krajom wysoko rozwiniętym, zwłaszcza USA. Gdy przyjrzeć się towarzystwom emerytalnym operującym w Polsce, są to firmy wywodzące się przede wszystkim z USA, Niemiec, Francji czy Holandii. „....”udało się to Węgrom,gdzie dano ludziom wybór: albo potwierdzisz swoje uczestnictwo w OFE, albo wracasz do systemu państwowego. Okazało się, że w OFE zostało mniej niż 2 proc. członków, reszta wróciła do ich ZUS. Obawiam się, że część polskich elit politycznych prowadzi lobbing na rzecz towarzystw emerytalnych. Zresztą walka z instytucjami finansowymi nie jest prosta – towarzystwa emerytalne pośrednio są powiązane z potężnymi agencjami ratingowymi, a te mogą nas szantażować obniżeniem ratingu, co będzie rzutować negatywnie na wiarygodność naszego kraju. Te metody nie różnią się bardzo od działania mafijnego. ...( http://naszeblogi.pl/42784-ofe-konsoliduje-smietnik-polityczny-wokol-kacyka-gowina )

Rak i Muszyński „Polscy jurgieltnicy„...nie dostrzegamy znacznie większej patologii – negatywnego wpływu, jaki na sprawy państwa wywierają Polacy reprezentujący obce interesy. „....”Po odzyskaniu niepodległości w 1989 r.nie wolno było mówić o płatnych zdrajcach narodowych interesów. W przeciwnym razie natychmiast trzeba się było zmierzyć z zarzutem oszołomstwa, „..”właśnie dzięki niej ościenne mocarstwa, budując sieci lobbystów, uzyskały istotny wpływ na wewnętrzne stosunki w Polsce. „....”W imieniu Berlina Ostatnie dwie dekady to nie tylkoporażki w dziedzinie hard power, lecz również soft power. „...( http://mojsiewicz.salon24.pl/456235,debil-w-msz-bez-obaw-to-tylko-jurgieltnicy )

Od chwili wybuchu kryzysu w 2008 roku PKB Holandii prawie nie wzrósł, częściowo przez ostry spadek cen nieruchomości. Stopa bezrobocia wynosi obecnie 7 procent i rośnie, co zwiększa niezadowolenie w społeczeństwie z rządowej polityki oszczędności. „....”Szef eurosceptycznej i antyimigranckiej Partii na rzecz Wolności (PVV) Geert Wilders oświadczył przy okazji prezentacji w Hadze raportu brytyjskiego think tanku Capital Economics, że Holandia musi opuścić Unię Europejską i strefę euro. „....”Z raportu Capital Economics na temat korzyści płynących z opuszczenia europejskiej wspólnoty, wykonanego na zlecenie PVV, wynika, że po wyjściu Holandii z UE i eurostrefy (tzw. NExit) PKB kraju wzrósłby o blisko 10 tys. euro na mieszkańca, do 2035 r. „....(źródło )

W Polsce za łapówkę można załatwić niemal wszystko! Według raportu Europejskiego Urzędu ds. Przeciwdziałania Nadużyciom „znamion korupcji nosi w Polsce nawet 23 procent publicznych procedur przetargowych”. Wykonawcy często umawiają się między sobą za jakie pieniądze gotowi są wykonać daną pracę. Jeden z nich staruje do przetargu, inny potem dostaje podwykonawstwo. Wszyscy są zadowoleni, a że robota jest przepłacona? Urzędnicy potrafią i na to przymknąć oko, bo dostają swoją dolę. Politycy też mogą mieć lepkie ręce. Za 9,3 miliona złotych można zamówić sobie w Polsce.....ustawę . Na tyle autorzy raportu, przygotowanego przez Bank Światowy, wycenili łapówkę jaką trzeba dać za kupno korzystnych rozwiązań ustawowych w naszym kraju. „...(źródło)

Wikipedia Piramida Madoffa - piramida finansowa na wielką skalę, stworzona przez Bernarda Madoffa, który pozyskał jako klientów banki (m. in. HSBC, Fortis, Royal Bank of Scotland, Société Générale, BNP Paribas, UniCredit, Citigroup, JP Morgan, Bank of America, UBS), firmy i instytucje (Fairfield Greenwich Group[1], Uniwersytet Columbia, fundację Eliego Wiesela) oraz inwestorów prywatnych do lokowania pieniędzy w jego fundusz. W przypadku gdy pieniądze trzeba było wypłacić, płacił z pieniędzy wpłacanych przez kolejnych klientów.
Fundusz Madoffa pierwotnie inwestował głównie w papiery wartościowe i nieruchomości, jednak likwidator firmy stwierdził, że przez ostatnie 13 lat swojej działalności fundusz w ogóle nie inwestował powierzonych środków[2]. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) otrzymywała sygnały o nieprawidłowościach w działalności Madoffa, jednak nie zapobiegła powstaniu piramidy[3].
Fundusz miał charakter elitarny i należały do niego również osoby ze świata biznesu, polityki, kultury - można było do niego przystąpić wyłącznie mając rekomendację, a minimalna kwota inwestycji wynosiła 10 mln dolarów. Wśród oszukanych inwestorów znaleźli się m.in. przedsiębiorca budowlany Larry Silverstein[4], aktorzy John Malkovich i Kevin Bacon, żona Bacona Kyra Sedgwick, fundacja należąca do Stevena Spielberga, bejsbolista Sandy Koufax, senator Frank Lautenberg[5]. Co najmniej dziesięciu inwestorów straciło po ponad miliard dolarów, a wszyscy inwestorzy łącznie stracili ok. 35 mld dolarów"....(źródło )

Profesor Witold Orłowski „ Czy państwu polskiemu grozi bankructwo? „....” Czy ZUS może zbankrutować „...”Odpowiedź jest dość prosta.  ZUS stanowi instytucję państwa, a wypłaty z ZUS są gwarantowane przez państwo.  ZUS mógłby więc zbankrutować tylko wówczas, gdyby zbankrutowało polskie państwo (notabene wówczas nie byłyby nic warte również polskie obligacje rządowe, które do tej pory miały zabezpieczać wypłaty z OFE).Czy państwu polskiemu grozi bankructwo? „....”jeśli państwo emituje swoją własną walutę, koniec końców rząd zawsze może liczyć na to, że bank centralny obroni kraj przed bankructwem, dodrukowując pieniądz.  Dodruk pieniądza prowadziłby oczywiście do wyższej inflacji, a w dalszej kolejności zapewne do spadku realnej wartości emerytur i innych wydatków państwa.  Ale spadek realnej wartości emerytur to nie to samo co bankructwo ZUS, prawda?Oczywiście rzecz mogłaby wyglądać inaczej, gdyby Polska wprowadziła euro.  Wówczas pieniędzy nasz kraj dodrukować nie może, więc jeśli kasa jest pusta – w oczy zagląda bankructwo”....(źródło )

Mój komentarz

Przedstawiam państwu video z konferencji Korwina Mikke na którym ten siedzi cicho, a jakiś drugorzędny aparatczyk murem stoi za OFE . Proszę zwrócić uwagę na socjotechnikę, która ma ogłupić zwolenników wolnego rynku i Korwina Mikke . Otóż Żółtek , bo tak nazywa się ten działacz twierdzi ,że OFE są złe , że są tam ciemne układy , ale i tu proszę zwrócić uwagę ….należy ich bronić , bo ich likwidacja , to okradzenie Polaków z ich pieniędzy. Przecież OFE jak tylko uzyskają zgodę na nieograniczone inwestowanie za granicami Polski , a do zgody na to chce zmusić Polskę Unia rozpoczną realizacje dobrze zaplanowanego projektu ….nietrafionych inwestycji . OFE miały zgromadzone około 70 miliardów dolarów . Tylko jedna operacja pod kryptonimem Madoff wypraaodziłaby z Polski 35 miliardów dolarów. A gwarantuje to wszystko skarb państwa . Ale oczywiście Korwin Mikke i Żółtek udają nic nie słyszeli ,że nic nie wiedza o technice okradania ludzi „na Madoffa „ . O innych technikach okradania ludzi z pieniędzy zgromadzonych w funduszach na przykład poprzez „nietrafione „ inwestycje w rynek akcji, złota,i Bóg jeden wie czego jeszcze , też ani Korwin Mikke, ani Zółtek nic a nic niewiedzą. Tylko pogratulować lichwiarstwu ,zdobycie nowych wyznawców istnienia OFE wśród „wolnorynkowców” Korwina Mikke i Kongresu Nowej Prawicy

Zobaczmy kogo to tak żarliwie popiera Żółtek i bezmyślnie siedzący obok , manipulowany prze swojego działacza Korwin Mikke .

prof. Leokadia OręziakDziałanie instytucji finansowych na rzecz utrzymania Otwartych Funduszy Emerytalnych niewiele różni się od działania mafijnego„...”Obawiam się, że część polskich elit politycznych prowadzi lobbing na rzecz towarzystw emerytalnych...

Warunkiem koalicji wyborczej do Sejmu ( nie mylić z wyborami do Europarlamentu ) ze Zbieraniną Gowina dla działaczy Korwina Mikke jest złożenie wyznania wiary . Wyznania wiary w OFE i deklaracji ich obrony. Wiadomo o co chodzi . O finansowy żłób, finansowanie wyborów , dojście do mediów , posady dla królika i jego krewnych i tak dalej . Zwróćcie państwo uwagę ,że wszyscy ,literalnie wszyscy , którzy chcą dołączyć do śmietnika politycznego Gowina muszą złożyć takie wyznanie wiary. Teraz dołączył do nich w pokrętny sposób Korwin Mikke

OFE jako śmiertelne zagrożenie dla Polaków i ich wolności gospodarczych i ekonomicznych oraz polityczne dla Polski , bo jak twierdzi profesor Oręziak zagraniczne rody lichwiarskie i rody oligarchów działają prawe tak samo jak zorganizowane grupy przestępcze , mafijne , które kupują sobie polityków , ba jestem przekonany ,że sfinansują powstanie całej nowej partii . Można zadać sobie pytanie . Czy służby specjalne obcych państw wesprzą logistycznie interesy ich koncernów ubezpieczeniowych w powołaniu nowej partii , która będzie pilnowała ich interesów ekonomicznych, a przy okazji będzie kontrolowała część sceny politycznej ?

To było oczywiście pytanie retoryczne . Dlatego też polskie służby,że względu na oczywiste zagrożenie interesów Polski , powinny sprawdzić kontakty i powiązania z obcymi koncernami ubezpieczeniowymi Gowina , czołowych działaczy jego zbieraniny , a teraz nawet Korwina Mikke . Wydaje mi się ,że akurat Korwin Mikke to w tej sprawie pożyteczny idiota , który daje się wmanewrować w popieranie przymusowego okradania Polaków podatkami ,. a tym są przymusowe ubezpieczenia społeczne , na rzecz obcych rodów lichwiarskich , obcych oligarchów , obcych koncernów

Ingerencja , wpływanie na skład Sejmu , a potem prawodawstwa przez jakiekolwiek podmioty polityczne , nie mówiąc już o gospodarczych obcych podmiotach to zjawisko ,które kiedyś doprowadziło do upadku naszego potężnego państwa.

Politycy też mogą mieć lepkie ręce. Za 9,3 miliona złotych można zamówić sobie w Polsce.....ustawę …..(źródło )

Oczywiście przymusowe ubezpieczenia należy zlikwidować , zaczynając od likwidacji czysto kolonialnej instytucji OFE

Rak i Muszyński „Polscy jurgieltnicy„...nie dostrzegamy znacznie większej patologii – negatywnego wpływu, jaki na sprawy państwa wywierają Polacy reprezentujący obce interesy. „....”Po odzyskaniu niepodległości w 1989 r.nie wolno było mówić o płatnych zdrajcach narodowych interesów. W przeciwnym razie natychmiast trzeba się było zmierzyć z zarzutem oszołomstwa, „..”właśnie dzięki niej ościenne mocarstwa, budując sieci lobbystów, uzyskały istotny wpływ na wewnętrzne stosunki w Polsce. „....”W imieniu Berlina Ostatnie dwie dekady to nie tylkoporażki w dziedzinie hard power, lecz również soft power. „...( http://mojsiewicz.salon24.pl/456235,debil-w-msz-bez-obaw-to-tylko-jurgieltnicy )

video Nowa Prawica o koalicji z Jarosławem Gowinem w wyborach do PE i grabieży OFE (04.02.2014 Kraków)
video Janusz Szewczak „ OFE to największy przekręt III RP „
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitte

„Nagranie rozmowy telefonicznej dwojga wysokich rangą dyplomatów USA w sprawie Ukrainy robi furorę w Kijowie i Waszyngtonie. „....”W rozmowie bierze udział zastępca sekretarza stanu USA Victoria Nuland, który odpowiada za sprawy europejskie, oraz ambasador USA w Kijowie Geoffrey Pyatt.W pewnym momencie rozmowy mówiąc o braku nacisków Europy na Janukowycza Nuland informuje ambasadora, że uzyskała wsparcie sekretarza generalnego ONZ dla pomysłu wysłania mediatora do Kijowa. Po czym dodaje: "I wiesz, chrzanić UE" (ang. "And you know, f...k the UE").”.....(źródło

Ocena wpisu: 
Brak głosów