Najbardziej mi żal głodujących polskich dzieci!

Obrazek użytkownika Polak2013
Kraj

 700 000 dzieci w Polsce głoduje. Dane z 30 stycznia tego roku. Zajmujemy w tym względzie 24 miejsce na 29 krajów ( dane UNICEF). GUS podał, że dzieci i młodzież do lat 18 stanowią 30% liczby osób skrajnie ubogich.

 

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/700-000-dzieci-w-polsce-goduje_303952.html

Natomiast Komisja Europejska opublikowała raport o sukcesach na polu „owoce w szkole”. Program objął swym zasięgiem 8 mln dzieci, 1/3 uczniów w wieku do 10 lat.

Na Cyprze programem objęto 100% dzieci, Czechy 85 %, 82% Łotwa i Węgry, 79% Luksemburg. W Polsce program objął 72% dzieci. Polska „porcja zdrowia” kosztuje 1,2 zł.

Tak się zastanawiam. 1,2 zł na owoce, co można za to kupić dziecku? No może jabłko, może jabłko i śliwkę. Z tego co wiem, w niektórych miejscowościach nawet o tym nie słyszeli. Polska dostała 13,6 mln euro.

http://www.portalspozywczy.pl/owoce-warzywa/wiadomosci/8-mln-dzieci-w-ue-korzysta-z-programu-owoce-w-szkole,84458.html

 Ale zakładając że dziecko dostaje ten owoc. Co da jabłko głodnemu dziecku? Ono by zjadło kanapkę z masłem i serem. Ono by zjadło ciepłą zupkę, no cokolwiek treściwego. Dajcie głodnemu jabłko – czy się nim naje?

 Ale teraz małe porównanie.

W Unii brakuje pieniędzy. Dziura w budżecie wynosi 11 mld euro. Państwa członkowskie muszą tą dziurę zasypać.  A więc Polska dołoży do wspólnej kasy Unii 300 mln zł.

No to ja się pytam. Po jaką cholerę Unia daje aż 13 mln euro na jabłko dla dziecka (co w  niczym głodnemu dziecku nie pomoże), a za chwilę żąda od Polski 300 mln zł do załatania dziury, która powstała przez głupie rozwiązania i programy „pomocowe” mające skutek jak wyżej.

A bezrobocie w Polsce zwiększa się systematycznie, osiągnęło już 14%, a wzrost PKB w ujęciu rocznym jest już symboliczny i wynosi 0,4%.

www.gazetaprawna.info

Dajcie ojcom i matkom pracę, zamiast w wybranych szkołach po jabłku a zniknie głód wśród dzieci. 

Pozwólcie ludziom samemu tworzyć nowe miejsca pracy dla siebie likwidując debilne przepisy przy rejestracji firmy.

Stwórzcie czytelny, jasny i mało skomplikowany sposób rozliczenia podatkowego od osób.

Takich spraw jest bez liku.

 Tusku and company  - do roboty, a nie kopać „gałę” i żyć wspomnieniami o beztroskich latach.

  No i małe pytanko: „tuskobus” miał być w każdym mieście, każdej wsi, głosić dobrą nowinę. Kiedy to rusza? Czy w ogóle rusza? A jak nie rusza – to dlaczego?

Jasne. Teraz są ważniejsze sprawy niż głód dzieci, gehenna rodzin, ruina kraju. Teraz trzeba się skupić na zatrzymaniu przywództwa w PO, bo o rządzeniu  krajem w następnej kadencji to już nie ma co myśleć, prawda Tusku?

Teraz trzeba myśleć jak uciec na jakieś 5 lat, na ciepłą, chroniącą „dupę” posadkę w UE, bo w Polsce czeka kara za wszystkie „sukcesy” osiągnięte przez rząd.

Najbardziej mi żal oszukanych, głodujących  polskich dzieci.   

 

Brak głosów

Komentarze

ze oni na taka wlasnie propagande nie wpadli.
Bo doprowadzili Polske prawie do najmniejszego przyrostu demograficznego, wyobrazmy soebie ile by bylo wiecej glodnych dzieci jak by sie te dzieci rodzily tak jak jest w normalnym karju,albo
co to by bylo jak by dzieci Polakow na zmywakachw Europie urodzily sie wlasnie w Polsce nie do pomyslenia!!
Tak wiec jedynie sluszna POlityka ma sukcesy.

Kiedy w koncu Polacy zrozumia ze ta bolszewicka banda prowadzi do likwidacji fizycznej Polakow zeby na ich miejsce wesli nowi wlasciciele a polacy tak jak byl plan Hitlera byli tylko malowyksztalcona sila robocza ludzi drugiej kategorji?

Vote up!
0
Vote down!
0
#361515

Paradoks wilku polega na tym, że dzieci rodzi się mniej ale głodnych dzieci przybywa. Bo ilość rodzin, gdzie rodzice tracą pracę niestety przybywa. Przy tej samej ilości już narodzonych dzieci.
A co dzieci Polaków na zmywakach w Europie. Masz stare dane. Polaków na zmywakach jest coraz mniej, owszem niedługo będzie więcej, studenci będą mieli wakacje. Ale i oni już znajdują lepszą pracę, znają język i jadą na tzw."gotowe".
Coraz więcej Polaków prowadzi swoją działalność, pracuje na własną rękę i to w dziedzinach dalekich od słynnych zmywaków.

Pozdrawiam
Polak2013

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

Vote up!
0
Vote down!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#361533

gość z drogi

pozdrowienia z 10 nocną i smutną,bo bolą głodne dzieci...

"Pozwólcie ludziom samemu tworzyć nowe miejsca pracy dla siebie likwidując debilne przepisy przy rejestracji firmy."racja...ale oni nie pozwolą...

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#361534

Tak, nic tak nie boli jak widok smutnego, głodnego dziecka.
I znamy winowajcę (ców) tego stanu rzeczy. Dlatego trzeba ich bić słowem i patrzeć czy równo puchną.

Pozdrawiam także
Polak2013

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

Vote up!
0
Vote down!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#361543

Ta 26letnia corka zdrajcy Polakow Chyzego Roja wlasnie sobie kupila 5pokojowe mieszkanie na Saskiej Kempie i nowego Mercedesa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#361568

gość z drogi

i córcia tego,co Polskość mu nienormalnością...a ja sie pytam ,gdzie Urząd Skarbowy,czy paniusia zapłacila odpowiednie podatki...?

bo babcię sprzedającą pietruszkę przetrzebia na wszystkie strony,a oną paniusie też ?

a może jest tak jak z Amber Gold.?

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#361584

 zamiast rzadzic, "harata gale" i szasta pieniedzmi na super premie dla siebie i nie dziwmy sie, taki jest program tej partii. Czego mozna spodziewac sie po zdrajcach i premierze udajacym Polaka, ktory dawno temu mowil, ze Polska to nienormalnosc i razem z Walesa i Moczulskim obalil rzad Jana Olszewskiego. Za glupote wielu rodzicow placa dzisiaj biedne polskie dzieci. Najgorsze jest to, ze bedzie ich ciagle przybywac. To jest zamach na Polske, Polakom grozi biologiczne wyniszczenie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#361587

gość z drogi

nie skarży sie ,nie upomina,bo zostało zepchnięte na skraj przepaści finansowej...

ci ludzie nie maja ani czasu,ani ochoty by pisać o swym odtrąceniu ,marginalizowaniu...

ich po prostu nie stać na opłaty za internet...więc tak jakby ich nie było...

za to pełno dzieci tego, co to chciał,by KOLEGOM żyło sie lepiej...

Jakim cudem paniusia zwana infatylnie kasią jest pod kloszem ,a inni pod ścisłym obstrzałem Urzędów Skarbowych?

dlaczego józef bąk ma specjalne przywileje i ochronę "prawną" a syn zbankrutowanego uczciwego przedsiębiorcy ścigany jest przez białe kołnierzyki...?

Jest praca dla kolejnych kolegów i kolezanek w ministerstwie pana jacka bez pesela ,nie ma jej dla taty ani,basi,czy tadzia,bo właśnie kolejne zakłady padają...

Jedne dzieci Głodne,inne taplają się w nienależnym im bogactwie,za nasze ciężko zarobione podatki przemielone  w POdatki na nieudaczników

jedni biegają codziennie na wysokich obcasach,na lancz za 5000 zł, inni ukradkiem zbierają wykładane jedzenie i chleb na śmietnikach....

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#361593

A wystarczy raz na cztery lata ruszyc dupe do urny wyborczej. Frekwencja w Polsce jest tak niska ze niektorych poslow wybrali urzednicy i przestepcy . Dzieci zal ale ile w tym winy rodzicow!

Vote up!
0
Vote down!
0
#361602

Jeśli nie są tylko na papierze to już im Vincent znalazł miejsce przeznaczenia.
Przypuszczam, że polska "porcja zdrowia" 1.2 PZN też jest tylko na papierze.
Jabłka dla dzieci w szkołach już przerabialiśmy i odpadły - podobno z ich braku bo podobno słabe zbiory, a jakoś w tym samym czasie gdy rząd tak się tłumaczył to Polska była... największym w UE eksporterem jabłek.
Potem przerabialiśmy szklankę mleka od dobrego wujka Donalda - jedną ręką daną, drugą ręką odebraną. "Nie opłacało się" bo... tu był szereg bajeczek nt. dostaw (choć w wielu przypadkach koszty dostawy pokrywał dostawca), bo mleko drogie choć producent dawał mleko na zasadzie darowizny.
Itd., itp.
W Polsce wszystko musi się opłacać. Kolesiom oczywiście. Potrzeby i korzyści milionów obywateli póki szajce rządzących i ich kolesiom się nie opłacają, nie będą brane pod uwagę. W końcu pierwszy milion trzeba ukraść. A dlaczego nie i następny i następny ?
Hallooooo - banda ! Jest 13.6 bezpańskich mln euro do wzięcia. Właściciel poszukiwany...
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#361613

gość z drogi

aż strach pomyśleć..jak ludzie głupio się zachowują ,głosując na tą bande...grającą w piłe i wożącą się samolotami na wolne dni od pracy...:( jakby faktycznie pracowali...

ktoś,kiedyś już posumował,ile nas kosztuje płezyndent nie z mojego wyboru...ale przeszło bez echa,Polacy nie uczący się matematyki ,nie lubią liczb,a szkoda,bo tam zaklęta jest PRAWDA

podobnie jest z Polskim długiem ...

pozdrowienia 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#361625