Okiem Młodego Oszołoma: Paradoks III RP.

Obrazek użytkownika FootballFanatic
Idee

Nie wiem jak obecny establishment oraz partia władzy jeszcze daleko w swoich kompromitacjach się posuną. Myślałem, że granicą kompromitacji i hipokryzji była „lustracja” prof. Ciszewskiego w wykonaniu szumowiny dziennikarskiej z TVN, która nawiasem mówiąc sama zapomniała na chwile chyba o korzeniach rodzinnych. Jednak akcja pt. „Macierewicz rosyjskim agentem” przekracza wszelkie granice moralności, a przede wszystkim normalności!

Po pierwsze ludzie szczekający w tej akcji obszczekują nie to drzewo! Wszystkie działania po katastrofie smoleńskiej Tuska i Sikorskiego powinny sprawić, że te dwie marionetki od razu mogłyby się same ujawnić, że działają jako ruscy agenci pod przykryciem. A jak to wygląda w naszym chorym państwie? Człowieka, który nie boi się krytykować i kłócić z sowietami, nazywa się agentem tegóż kraju. Przecież oni robią z nas ludzi bez zwojów mózgowych! Człowiek, który nazywa ziemie rosyjską „ziemią przeklętą” jest rosyjskim agentem? Człowiek, który był jednym z czołowych opozycjonistów w czasie stanu wojennego jest rosyjskim agentem? Człowiek, który zlikwidował rosyjską siatkę agentów w naszym kraju nazywany jest rosyjskim agentem? Czy oni wogle słyszą co mówią i piszą? III RP słyszycie?

Ostatnimi czasy bardzo często myślę nad tym czy to oni są takimi głupcami czy robią z nas tych głupców? Czy mają nas za szarą, bezmyślną, rzadką masę czy sami taką masą są? Dochodzę do wniosku, że sami na pewno ową masą są i na dodatek robią z nas takową masę. Co najgorsze duża część społeczeństwa dała się „zmasować” oraz jeszcze większa część społeczeństwa tego „zmasowania” nie odczuwa. Dlaczego owe „zmasowanie” części Polakom pasuje? Tego pojąć nie jestem w stanie…

Sam paradoks sytuacji kiedy to niezależny i prawdomówny dziennikarz TVN, Tomasz Sekielski dokonał pseudolustracji na profesorze Ciszewskim. Pomijając fakt, że Ciszewski agentem SB nie był, tylko był rozpracowywany oraz udało mu się cudem uciec, dziwi mnie to, że nagle szumowinom z TVNu przeszkadza, że ktoś był „TW”? Czyli co? TW Bolek czy TW Stokrotka są złymi ludźmi? Idąc tokiem rozumowania (chociaż o to ciężko Sekielskiego podejrzewać), Wasz autorytet i guru, a tak naprawdę wieśniak i gbur, który został prezydentem dzięki układowi z ruskimi, jest zły, bo był TW. Wasza czołowa „dziennikarka”, „piękność” Waszej stacji oraz uosobienie rzetelności i obiektywizmu dziennikarskiego również jest zła ,bo była TW!

Chciałbym aby nadszedł dzień kiedy mój zacofany, ciemnogrodzki rozum będzie w stanie zrozumieć to postępowe myślenie establishmentu III RP.Wtedy również, kiedy to „myślenie” zrozumiem odnajdę sposób co zrobić aby cały ten układ rozpieprzyć!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ja chcialabym, zeby za grzebanie sie w cudzych zyciorysach, "interpretowanie" ich i "uzupelnianie", psucie innym opinii, zabieranie glosu w sprawach, o ktorych nie ma sie zielonego pojecia, bylo karalne - tak jak jest to praktykowane w krajach Europy Zach.

Motloch w Polsce, czesto wyksztalcony, mysli ze demokracja to absolutna wolnosc, takze w wyrazaniu opinii. Przeciez nawet Jana Pawla II motloch nie zostawil w spokoju. Portale internetowe az sie roily od "swiatlych " i debilnych opini dot. ludzi niezwyklych, jak p. Macierewicz a poprzednio p. Cieszewski, a ludzie porzadni siedzieli cicho - nie zauwazylam ostrego potepiania takich zachowan.

Czy teraz w Polsce nie ma juz nic swietego ? Gdzie jest ludzka uczciwosc ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#398856

... ale "wogle" nie pasuje do poziomu meritum, z którym zgadzam się w 100%. "W ogóle" brzmiałoby trochę lepiej. Wiem, że się czepiam, ale "wogle" brzmi równie "fajnie", jak "wszczegle".
Sorry za upiredliwość, ale to dowód na to, że czytałem z należytą Autorowi uwagą.
Pozdrawiam wszystkich niepoprawnych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Joseph1964

#398877

i ciagle pouczanie takie typowe w Polsce,szczegolnie jak sami pisza blednie i wsadzaja anglicyzmy w dodatku bez potrzeby.

"sorr za upiredliwosc"???

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#398903

Mnie tez to smieszy i denerwuje.Tez mnie poprawiano- w chamski sposob (napisalam zamiast moc - modz). Jest to moim zdaniem leczenie wlasnych kompleksow. Zreszta bardzo wazne jest, w jaki sposob to ktos robi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#398908

Jezeli zwracanie uwagi komus, ze popelnia bledy ortograficzne czy gramatyczne jest chamskie, to zaliczam Was do tej grupy wyksztalciuchow, najmadrzejszych z calej wsi, madrzejszych nawet od psa soltysa, ale na poziomie pRezydenta!I kto tu ma kompleksy?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#398918

To nie tylko kompleksy - to brak elementarnych zasad dobrego wychowania - to co obserwujemy na portalach internetowych. Dobre wychowanie wynosi sie z domu rodzinnego. Brak tolerancji, wtracanie sie w cudze sprawy, homofobia, koltuneria - to wady Polakow w obecnej Polsce. I za to takze Polacy nie sa szanowani w swiecie. Ocknijcie sie rodacy nad Wisla ! Wszystkich wymadrzajacych sie i wiedzacych wszystko lepiej pytam :"Co Pan/Pani w zyciu osiagnal ? " 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#398925

Pieprzysz Pani jak poplatana!Moze Ciebie nie szanuja ludzie w kraju w ktorym mieszkasz. Mnie szanuja! I wiekszosc moich znajomych z Polski tez! A takich opluwaczy Polski i Polakow jak Ty, my tez nie szanujemy! W obecnej Polsce zyje mnostwo porzadnych ludzi, ale Ty widzisz tylko koltunow i homofobow. A jakiego wyznania jestes? Bo mnie sie wydaje ze mojzeszowego!Twoje wypowiedzi dziwnie pasuja do ich narracji!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#398932

Ataki osobiste - bardzo znamienne dla desantu z czworakow. Pan nic o mnie nie wie - wiec prosze dac sobie spokoj ! Mamusia zapomniala wychowac ? Niewiele ma Pan do powiedzenia - mysle ze ta nadaktywnosc, to tez kompleksy kogos, kto niewiele w zyciu osiagnal - zwyczajnie nieudacznictwo i chec brylowania. Nie zycze sobie dalszych kontaktow z Panem.

Dyskusja powinna byc MERYTORYCZNA a nie obrzucanie ludzi blotem - to Pan na tym portalu praktykuje !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#398934

Przekrecanie Nicka jest jedna z metod stosowanych przez tzw dyzurnych. Czy Pania w domu dobrze wychowali, moglbym ja ocenic a nie Pani. Styl Pani wypowiedzi swiadczy o czyms przeciwnym. Zegnam ozieble z domieszka ironii!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#398938

dziękuję za poprawkę! :) oczywiście następnym razem bardziej przyłożę się od strony leksykalnej :) za błąd przepraszam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#398957

Główny ściek medialny musi jakoś swą "opiniotfurczom" pozycję zachowywać, więc dla niego każde najdrobniejsze wypaczenie rzeczywistości jest po prostu obowiązkiem. Przecież giewu nie napisze prawdy, TVN nie powie prawdy.
Z resztą dr rechabilitowany, T(ow.) Lis kilka lat temu dokładnie wyjaśnił "misję" mediów głównego ścieku, który nadal się tego trzyma:

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#398916