Treści z tagiem: Ribbentrop-Mołotow

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Oto przemówienie wygłoszone przez Józefa Stalina dnia 19 sierpnia 1939 roku. Trzy dni przed podpisaniem paktu Ribbentrop - Mołotow.

 

Poniższy tekst został odnaleziony przez rosyjskiego historyka T. S. Buschewoj’a w 1994r.


W książce Erki Hautamaki Finlandia w oku sztormu, tajne dokumenty marszałka...

4.4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:15)
Obrazek użytkownika recma
Kraj

Chciałbym poświęcić parę słów nagrodzie jaką D. Tusk otrzymał w ostatnich dniach.
Nagroda im. Walthera Rathenau, bo o niej mowa, ufundowana została niedawno. D. Tusk jest jej czwartym laureatem. Poprzedni to w kolejności od 2008r: Hans Dietrich Genscher, Shimon Peres Hillary Clinton. Patron nagrody Walther Rathenau był w początkach...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Przemysław Mandela
Historia

"Moskwa do końca miała nadzieję, że doprowadzi do powstania systemu bezpieczeństwa zbiorowego, drugiej Ententy dla przeciwdziałania hitlerowskiej ekspansji.Jednak plany tez zostały przekreślone, gdyż rządy Anglii i Francji podpisawszy w 1938 roku układ monachijski z Hitlerem, postawiły na zmowę z nazistowskimi Niemcami.

Scenariusz...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Historia

Siedemdziesiąta rocznica zawarcia tytułowego porozumienia pomiędzy Związkiem Radzieckim a Rzeszą Niemiecką jest świetną okazją do dokonania oceny tego wydarzenia. Komentarzy jest mnóstwo, jednak większość z nich jest do siebie podobna, są dokonywane z podobnego punktu widzenia - historycznego.

W Polsce dominuje podejście, które choć...

0
Brak głosów