Brawo Łotwa - czyli dookoła świata nie zawsze poważnie(1).

Obrazek użytkownika roni
Świat

Łotysze pokazali klasę i odporność na rosyjskie lobby ukryte pod zasłoną putinowskiej partii wpływu. Nie zgodzili się by drugim językiem urzędowym w ich kraju był rosyjski. Tym samym uratowali całą UE przed koniecznością akceptacji tego języka jako jednego z oficjalnych we Wspólnocie. Brawo!!!. Jest to jednocześnie lekcja dla Polaków, by wystrzegali się różnorakich tzw. partii zewnętrznych, które zaśmiecają polską politykę od 23 lat, a firmowane są przez pożytecznych idiotów lub dobrze zakonspirowanych agentów wpływu.

Pastor Gauck prezydentem Niemiec. To ten od konsekwentnego przeprowadzenia u zachodnich sąsiadów lustracji. Zabawnie będą teraz wyglądały jego wizyty w Polsce, kiedy antykomunistyczny inkwizytor (wg. retoryki naszego salonu) uściska ręce rodzimych przywódców, od lat unikających rozliczenia z komuną jak diabeł święconej wody. No cóż, do standardów cywilizowanych narodów daleko naszej pookrągłostołowej republice bananowej. A tak na marginesie, ciekawe jak długo i donośnie zawyłby przywiślański salon, gdyby prezydentem Polski został ksiądz?!.

W Rosji finałowe odliczanie do wyborów prezydenckich. W ramach standardowych przygotowań Putin postawił w stan najwyższej gotowości wszystkie służby specjalne. Tak na wszelki wypadek, jakby "swoi" w komisjach nie dali rady.

Iran przeprowadził ćwiczenia pod kryptonimem "Zemsta Boga". Cały świat zastanawia się jakby tu nauczyć perskiego prezydenta Ahmadineżada demokracji. A może by tak z misją wysłać tam trzech króli: Bolka, Donka i Bronka. Wezmą na plecy okrągły stół i dalej na Bliski Wschód. Upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Pozbędziemy się z kraju postkomunistycznej stonki, a Iran w przeciągu paru miesięcy padnie na gospodarczy i polityczny ryj. A jak będzie stawiał opór to się spuści na Teheran Pierwszą Damę Anne - tego żadne mocarstwo nie przetrzyma.

W USA Obamie opada...... szczęka. Karpik będzie jeszcze większy, kiedy Putin zostanie prezydentem, a słynny reset okaże się kolejną ściemą, kolejnego wcielenia Imperium Zła. Barack nie odrobił lekcji historii i nie wie, że świat przerabiał juz różne odwilże i ocieplenia, a na naiwności Zachodu zyskiwał zawsze Kreml.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Doskonaly tekst.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#228867

Dzięki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

roni

#229156

Dzięki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

roni

#229157