W kościołach nie czytano przesłania Cyryla I

Obrazek użytkownika adriano
Kraj

Proboszczowie parafii w Polsce podeszli do pojednania narodów polskiego i rosyjskiego znacznie poważniej niż arcybiskup Michalik

Nie ma bowiem pojednania bez rozliczenia krzywd i zadośćuczynienia. Ziemkiewicz napisał, że pojednanie Polaków z Rosjanami nie jest wcale potrzebne, bo w rzeczywistości Polacy nie są wrodzy wobec Rosjan.

Problem leży zupełnie gdzie indziej. Władze rosyjskie nie wykazują nawet odrobiny dobrej woli w wyjaśnieniu zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. Zatem zupełnie nie na miejscu jest porównywanie orędzia polskich biskupów do biskupów niemieckich z 1965 roku z dzisiejszą próbą pojednania polsko-rosyjskiego. W tamtym czasie osądzono zbrodniarzy niemieckich. Pojednanie mogło mieć miejsce.

Na portalu niezależna.pl pojawiło się mnóstwo komentarzy, gdzie wierni z całej Polski piszą, że w ich parafiach nie odczytano treści porozumienia podpisanego przez Cyryla I i arcybiskupa Michalika. Trzeba dodać, że wizyta Cyryla I w Polsce miała charakter świecki i moskiewska Cerkiew nie wydała rozporządzenia o czytaniu treści pojednania w prawosławnych kościołach. Zatem pojednanie miałoby nastąpić tylko z polskiej strony. A do tanga trzeba dwojga.

http://niezalezna.pl/32684-nie-przeczytaja-przeslania-cyryla-i

Poniżej przedstawiam przykładowe komentarze:

"Ja nie wiem co Rosjanowm przebaczać

....jak oni nic "zlego nie zrobili"i do niczego sie nie przyznaja,to co im
przebaczac.Gdyby przyznali,ze wybili ludzi w Katyniu,wysadzili samolot z prezydentem,to my was sasiedzi ze wschodu za to przepraszamy,ale jak oni
nie winni,to za co przepraszac? to znaczy,ze winni-czy tak to ma byc? a
zatem......"
.- pisze ana

A to inny fragment dyskusji, która rozgorzała pod jednym newsem z niezalezna.pl:

"RZ
W Rzeszowie w Katedrze czytali - bardzo piękny i mądry list. Świetnie ujęty, chrześcijański punkt widzenia trudnych spraw. Chyba Ci co cieszą się z tego że gdzieś listu nie czytano nie chcą słuchać też Ewangelii, Biblii a jedynie Rozmów Niedokończonych. Wspomniano w liście,że chodzi o przebaczenie a nie o zapomnienie wzajemnych krzywd ( już uprzedzam matematyków,że też uważam,że nasze krzywdy większe ale to we akurat w tej sytuacji nie ma żadnego znaczenia). Nauka Chrystusa zobowiązuje nas do wybaczania, tak jest w Kazaniu na Górze, tak jest w Ojcze Nasz a list jest listem hierarchów Kościoła Chrześcijańskiego. Według mnie ci, co nie chcą słuchać takich listów nie są dobrymi katolikami i tyle.
RZ () 09/09/2012 - 18:18.

biskupi nie mają o czym czytać ?
Katolicy są wyśmiwani, Krzyż hańbiony, kraj rozkradany a nasi biskupi bawią się w podchody z KGB vel FSB ? POczytajcie Mackiwiewicza - w cieniu Krzyrza - jak biskupi nie mają siły bronić ludzi jak Radio Ojca Rydzyka to niech zostawią to innym Księżom co nie maja portek pełnych strachu. Nie mają odwagi mówić do tuska czy bronka o pedalstwie, narkomanii, złodziejstwie, zboczeniach, prosto w Twarz? Pieronki zas....
Ja wyszedłem z czytania .. nie będę popierał biernie działań które nie służą Polsce ani moim Braciom

Rzeszów () 09/09/2012 - 18:57."


Treści listu wzywającego do pojednania nie przeczytano też w wielu parafiach w diecezji siedleckiej.

www.obiektywnie.com.pl/artykuly/w-kosciolach-nie-czytano-przeslania-cyryla.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

To jest kriterium, znakiem tego, kim jest ten w sutannie, esbeckim gnojem czy Kapłanem Polskim: czy będzie cytować z ambony ten, za przeproszeniem, kagebowsko-esbecki pierdol.
Sugieruje nadzieję to że nie brakuje Kapłanów Polskich. A tym, kto zaczne biadolić o "rozłamie", powiem: dobrego rana, przygłupcy! Jako się spało? Czy nie wiecie że należać do masonerii i TW znaczy zrezygnować z konsekracji? Czy nie czytaliście że ziaren będzie oddzielono od plew? Czy nie odwiedza kapuścianych łbów myśl że ten rozłam już od dawna się odbył? Oto wtedy, pod pałacem Kajfasza oraz Piłata?

Jakub Wołyński

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jakub Wołyński

#289119

Będziemy się miłować, kochać Jezusa i Jego Słowo, bronić Jego Krzyż i razem walczyć z hypokrytami i zdrajcami, podstępnie próbującymi chować czarcie ogony pod sutannami. Na tych czeka los Judasza.
Pozdrawiam.

Jakub Wołyński

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jakub Wołyński

#289677

Jak wielu moich rodaków zapewne, szedłem do mojego parafialnego kościoła pełen wątpliwości, jak powinienem postąpić, kiedy w czasie dzisiejszej Mszy Świętej o godzinie 10 rano, będzie czytane przesłanie o polsko-sowieckim pojednaniu i przebaczaniu sobie win, sporządzone w tajemnicy przed Polakami przez (nieoficjalnie) sowieckiego agenta KGB/FSB, a oficjalnie już Patriarchę Wszech-rusi Cyryla I.

Osobiście nie jestem przekonany, że powinienem się jednać z prawosławiem zbudowanym na sowiecką modłę, które zwalcza Kościół Katolicki w Rosji wszelkimi sposobami i które robiło co mogło, by Papież nie dostał pozwolenia na pielgrzymkę do Rosji, nie mówiąc o historycznych zaborach kościołów i przymuszaniu Polaków do przechodzenia na prawosławie.

Na całe szczęście nasz ksiądz proboszcz stanął na wysokości zadania. Listu o pojednaniu nie było. Było za to piękne kazanie Księdza Jacka o niepełnosprawności duchowej, która przytrafić się może każdemu z nas i sposobom wychodzenia z takiej niepełnosprawności.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

PS. Parafia N.M.P. Matki Kościoła w Białymstoku, Ksiądz Proboszcz Leon Grygorczyk

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#289167

W kościołach Diecezji Sosnowieckiej i Gliwickiej nie czytano! Pytałam kilku znajomych w innych parafiach U nich tez nie czytano.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#289178

w dekancie Dąbrowy Górniczej...

a to że plama, nikt nie skojarzył bo owe zdarzenie tak dawno przemknęło przez ekrany...

i jeszcze szybciej pójdzie w niepamięć...

===

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#289188

ooone:

Od mamy wiem ze w Lodzi, w jej parafii przynajmniej, nie czytano.

Czyli biskupi sie po prostu wyglupili.

+++

Maryjo, Krolowo Polski, modl sie za nami!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ooone

#289207

Weź palce i wylicz krzywdy, które Polacy wyrządzili Rosjanom.
To nie jest matematyka, to nawet nie jest statystyka, to jest POMIJALNE.

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#289215

Stork

W czasach komunizmu Cyryl wspierał sowieckich morderców nie tylko narodów ale również księży. Teraz wraz z abp.Michalikiem postanowili pogodzić Polaków z Rosjanami. POgniotło ich, że są Prymasem Wyszyńskim i JP II !. Panowie: nie z nami te numery. Abp. dobrze wie, że Chrystus nie o takie wybaczanie wołał. Nie wciskajcie nam swojej poddańczej ciemnoty. Nie będzie z Polaka niewolnika ! 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Stork

#289262

Athina

u nas nie czytano (parafia na Górnym Śląsku), najwidoczniej nasz proboszcz mądrzejszy od episkopatu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Athina

#289363

Proponuję przeczytać dwa, trzy razy, do skutku - ten list, bo coś mi się widzi, że niewiele z niego zrozumiano...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#289688

Jeśli tak - bardzo wiele z niego przez nas zrozumiano, nawet wszystko. A głównym to zrozumiano że odtąd nie mamy episkopatu, tylko kupę gnid esbeckich i targowiczan. I jeszcze zrozumiano że rozliczymy tych judasze za całą ich łaskę.
Aż wszystko zrozumiano, prawda?

Jakub Wołyński

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jakub Wołyński

#289707