Debata: Konsekwencje sprzedaży SPEC dla mieszkańców Warszawy.

Obrazek użytkownika Grzegorzq
Blog

Komitet PiS Mokotów
zaprasza na debatę

pt. Konsekwencje sprzedaży SPEC dla mieszkańców Warszawy

która odbędzie się 20.06 br. (poniedziałek) o godz. 17.00 w Auli A budynku SGH, al. Niepodległości 162

W debacie wezmą udział:
Piotr Ciompa, ekspert Instytutu Spraw Obywatelskich Maria Brincken, członka KZ NSZZ Solidarność w SPEC S.A

Zaproście znajomych i sąsiadów!

Brak głosów

Komentarze

...warto też wspomnieć o wczorajszej pikiecie na Puławskiej, związanej z planowanym wyburzeniem pawilonu, mieszczącego się na Puławskiej 82 (m.in. zakład fotograficzny i pizzeria "Prima"). PiS Mokotów włączył się w obronę właścicieli lokali w pawilonie, wybudowanym za ich własne, nieraz z trudem zdobywane pieniądze jeszcze w PRL. Wczoraj zbierano podpisy przeciw wyburzeniu pawilonu, a także pod wnioskiem o referendum w sprawie podwyżek. Akcja ta będzie jeszcze powtarzana. O sprawie pisało wczoraj "Zycie Warszawy", w najbliższym czasie my również zajmiemy się tym tematem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#164659

prywatyzacji jeszcze w zeszłym roku w budżecie na rok 2011. Skromne 700 milionów bo tyle potrzebują żeby im się domykały wydatki sponsorowane. Aby było ciekawiej zapisali te wpływy z prywatyzacji zanim jeszcze oficjalnie ogłosili że SPEC idzie do prywatyzacji. Przez cały czas szli w zaparte że decyzja jeszcze jeszcze podjęta, że na razie to tylko takie wstępne case-study coby się zorientować ile to to warte itp. Jedno wielkie oszustwo.
W zaistniałej sytuacji sprzedadzą tak czy owak. To czy władza miejska dostanie 700 milionów czy więcej to już inna kwestia.

Konsekwencje będą następujące: dramatyczna podwyżka cen ciepła i ciepłej wody oraz utrata przez miasto i przejęcie w ręce "prywaciarza" dziesiątków tysięcy parcel - w tym również parcel i lokali na terenie budynków spółdzielni i wspólnot które same przekazały je wcześniej państwowo-miastowemu SPEC'owi.

Wiele spółdzielni i wspólnot przeniosło własność swoich lokali lub "służebność" w których była zainstalowana w ich budynkach infrastruktura SPEC na spółkę. Chodziło o to żeby to SPEC przejął węzły cieplne w budynkach i nimi zarządzał bo łatwiej mógł mieć do nich dostęp i sam remontował urządzenia co dla spółdzielni było korzystne bo znikał im koszt opieki nad infrastrukturą. Teraz to wszystko trafi do prywaciarza. Co on zrobi z tymi lokalami gdzie ma infrastrukturę węzłów cieplnych którą przejął od spółdzielni i wspólnot ?

Będzie gorzej niż z Niemcami z RWE bo prąd to przynajmniej teoretycznie można zmienić i wziąć od innego operatora (co prawda nie ma sensu bo jest monopol i się nie opłaca) - poza samym przyłączem. Ciepłej wody do CO nie zmienisz, musisz zapłacić tyle ile zaśpiewa dostawca albo wywalić dostawcę i samemu grzać wodę miejską CO (wysokie koszty).
Z 2-giej strony jak go wywalić jeśli oddaliśmy mu pomieszczenia naszego węzła cieplnego ?

Sprawa przerąbana. Rozmawiałem ze znajomymi z miasta stolicznego i marnie to widzą.

Dla zainteresowanych wątkiem warszawskim do poczytania więcej na blogu http://bufetowa.pl

Vote up!
0
Vote down!
0
#164680

a najgorsze jest to, że Warszawiacy jak to bezmyślne bydełko odmawia podpisów dla referendum, a potem będzie płacz i zgrzytanie zębów w myśl powiedzenia "miałeś chamie złoty róg, został ci się ino sznur"...niestety

Vote up!
0
Vote down!
0

lancet

#165387