Macie znajomości w TVRepublika? Nie szukam pracy...

Obrazek użytkownika Mysz-Drobnicowiec
Kraj

chcę tylko, by ktoś zaopiekował się panią Redaktor, która była dziś na wizji (i fonii także!) ok. godz. 16 (chyba nazywa się Marta Jeżewska). Bardzo młoda i bardzo ładna. Ale ja protestuję, nie chcę, nie będę tego słuchać, będę wyłączać!
Chodzi o warsztat: NIE wiedzieć CZEmu, PAni REdaktor Uparła SIĘ, Żeby Akcentować PIErwsze SYlaby KAzdego Wypowiadanego SŁOwa. WIdać BYło Wyraźnie, ŻE jej z tym WCALe NIE było WYgodnie. Ale tak właśnie mówiła.
Ta koszmarna maniera zaczęła się w przemówieniach Kwaśniewskiego, który chciał nas epatować dobitnymi wypowiedziami. Potem było coś w rodzaju DLAtesco-DLAciebie-DLArodziny (jakoś tak...), no i tak się rozpleniło...
Ratujcie to dziecko, może jeszcze nie jest za późno.
Ku chwale TVRepublika. Niech się rozwija. Niech zawładną telewizyjną Polską jej piękni i młodzi Redaktorzy! Byle z ładną polszczyzną (z akcentem na penultimie).

Brak głosów

Komentarze

Proszę Pana. Pan wymaga zbyt wiele. Jeżeli dla kogoś mową ojczystą nie jest język polski, lecz jedynie "drugim językiem" (douczonym), to jak można być tak niegrzecznym i gościowi w naszym kraju kazać mówić jak Polakowi.

P.S. Czy to ta pani, która wcześniej współpracowała z Polsatem ?
I wszystko jasne.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#388081

 ale czy to nie jest akcent za przeproszeniem "góralski"?

Vote up!
0
Vote down!
0
#388099

Raczej "pustynny"............Negew.
Co w zasadzie powoduje, że telewizja Judopublika powinna powoli zmienić nazwę z TV7Ż/10P na TV8Ż/10P

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#388105

Niepoprawny co się tak czepiłeś tej telewizji? Przeszkadza Ci, że Wildsztajn jest naczelnym, czy to, że starają się być obiektywni i pozwalają wypowiedzieć się POlszewikom, czy to, że są na platformie Polsatu?

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

Vote up!
0
Vote down!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#388131

Ależ ja się nie czepiam. W każdym państwie totalitarnym muszą być telewizje i programy "wentyle", inaczej system by się rozleciał.
Dziwie mnie jedynie, choć właściwie patrząc na naszą historię wcale nie dziwi, dlaczego tym wentylem bezpieczeństwa ma być żydowska telewizja dla Polaków i dlaczego się na to tak głupio, naiwnie godzicie.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#388255

zapominając o interesie etnicznym - jak to wskazuje np K. Macdonald w "Kulturze krytyki".

I zawsze wytresują sobie akolitów, którzy  demonstrują filożydowską służalczość a w najlepszym przypadku milczą całkowicie pomijając przypadki agresji etnicznej wobec Polaków. Wszak wśród rozmówców Brauna na spotkaniu które się nie tak dawno odbyło, chyba w klubie Ronin, dwojących się i trojących, by przekonać, że absolutnie nie można mówić o jakiejkolwiek wrogości "nacji" wobec Polski i Polaków (nawet historycznej) oraz  "udowadniających" znaną tezę "gazetową" - że ich w Polsce praktycznie nie ma, pewnie też byli etniczni Polacy, choć może w mniejszości:)

A tak a propos tego wszystkiego przypomina mi się S. Aszkenazy - historyk z dawnych lat, często wskazywany jako wzorcowy wręcz propolski Żyd, jako polonofil do kwadratu. I to co o nim napisał R. Dmowski w "Odbudowie państwa":

"W ogóle nasi „rodacy wyznania mojżeszowego" starali się nam rzucać kamienie pod nogi na rozmaitych terenach i na rozmaite sposoby. Między innymi p. Szymon Askenazy wydał w Szwajcarii broszurę po polsku, którą jego przyjaciele, aktywiści londyńscy, wydrukowali po angielsku, a w której starał się podkopać mój kredyt intelektualny, jak jego przyjaciel Namier starał się podkopać moralny i polityczny.
Jeden z przyjaciół angielskich zwrócił się do mnie:
Dano mi tu broszurę prof. Askenazego. Czytał pan, co o panu napisał? Ładnie panu pańscy „rodacy" pomagają...
Pokazywano mi to —odrzekłem.—
Napisał, że jestem głupcem, ale ja temu
nie uwierzyłem. Niczemu nie wierzę, co Żydzi piszą.

Najgorzej, że te rzeczy szły na rachunek walk wewnętrznych między Polakami i
podtrzymywały na Zachodzie starą teorię, że Polacy tylko się z sobą kłócą, że kłótniami zgubili swoje państwo, i że kłótnie uniemożliwiają jego odbudowanie."
Vote up!
0
Vote down!
0
#388247

Skoro Szymek "polonofob" tak o nas pisał, to co dziwić się Grossowi polakorzercy.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#388256

jeśli nie ma Pan nic do powiedzenia, proszę tutaj się nie wypowiadać. Nie jest Pan mile widzianym gościem. Przyjmuję krytykę lub dyskusję, ale nie będę akceptować bezmyślności i obelg. Słowa Pana wskazują na rodzaj Pana zawodu (pracy zarobkowej). Może Pan czytać Niepoprawnych (wolno każdemu) ale proszę nigdy więcej nie odpowiadać na moje wypowiedzi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#388257

Proszę Pana. Gdybym nie miał nic do powiedzenia to mym tu nie zaglądał. Zajrzałem bo właśnie miałem.
Jeżeli nazwanie przeze mnie Grossa polakożercą uważa Pan za obelgę, to domyślam się z kim mam do czynienie. Z pewnością nie z Polonofilem.
Nie interesuje mnie Pański stosunek to w/w spikerki i czy się tylko panu na razie podoba, czy już jest pan na etapie rozanielania się na jej widok.
Rób Pan sobie co chcesz w takcie oglądanie TV 8Ż/10P, to znaczy w trakcie wpatrywania się w /w spikerkę, to Pańska sprawa, mi nic do tego ale o mojej pracy zarobkowej, proszę się nie wypowiadać, bo to strasznie tajna misja.
Bez odbioru.
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#388263

No i po co tak? O co chodzi? Tu nie ma żadnej kwestii etnicznej. Pana, podobnie jak tego z widłami chyba tez poproszę o nieodpowiadanie na moje notki. Nie potrzebuję tego, nie zabiegam o popularność, więc mi głupie uwagi nie są potrzebne. I nie mam czasu na ich czytanie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#388260

Pani Redaktor nie mówi po góralsku. Jest to zwykła maniera, sztuczne zachowanie, być może spowodowane obecnością mikrofonu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#388258