Prośba o wsparcie dla Krzysztofa Wyszkowskiego

Obrazek użytkownika sosenkowski
Ogłoszenie
Publikuję oświadczenie Pana Krzysztofa Wyszkowskiego, w związku z wyrokiem sądowym, który nakazał przeprosić byłemu opozycjoniście Lecha Wałęsę za stwierdzenie, że „współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa i pobierał za to pieniądze”.

]]>Powiedziałem prawdę]]>

Sopot, dnia 16 maja 2011 r.

Sąd Apelacyjny w Gdańsku wyrokiem z dnia 24 marca 2011 r. nakazał mi opublikowanie w audycjach TVP i TVN przeprosin wobec Lecha Wałęsy za to, że w 2005 roku powiedziałem, że „współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa i pobierał za to pieniądze". Według tego orzeczenia mam w dodatku stwierdzić, że „To oświadczenie stanowiło nieprawdę".

W ostatnich dniach telefonują do mnie dziennikarze pytając, czy zlecę stacjom telewizyjnym wykonanie tego wyroku, ponieważ , jak miał ich poinformować TVN, dotychczas takiego zamówienia nie złożyłem, a wyznaczony przez sąd termin wykonania już minął. Przekazano mi również informację , też mającą pochodzić z TVN, że w wypadku odmowy wykonania wyroku, może go wykonać na własny koszt Lech Wałęsa, a następnie dochodzić zwrotu tych kosztów ode mnie przez komornika.

Mam poczucie, że Lech Wałęsa może bez problemu uzyskać poparcie TVN dla każdego dowolnego kłamstwa, ale ostrzegam, że w wypadku upowszechniania jakiegokolwiek oświadczenia w moim imieniu, a bez mojej zgody, będę dochodził swoich praw na drodze sądowej. Co do wyroku, to - posługując się formułą wypracowaną przez jednego z moich towarzyszy walki z kłamstwem, wspólnie rozpoczętej ponad trzydzieści lat temu w Komitecie Obrony Robotników - oświadczam:

Sąd - wykonując prawo - może rozmaite rzeczy. Moim zdaniem nie może jednak niczego włożyć w moje usta. Może orzec o obowiązku przeprosin i rozmaite inne postanowienia może... Ale nie może mnie zmusić, czy nakłaniać, do złożenia konkretnie sformułowanego oświadczenia, jeżeli miałbym głosić nieprawdę, zaświadczać coś, o czym nie jestem przekonany, albo - czego zupełnie nie rozumiem. Sąd zapewne lepiej ode mnie wie, że takie oświadczenie woli nie ma żadnej mocy prawnej [jako złożone pod przymusem lub w niewiedzy]. Jak rzekł dawno temu Stanisław Ossowski: co stałoby się z przekonaniem Anglików o insularnym charakterze ich ojczyzny, gdyby obłożyć takie twierdzenie ścisłym administracyjnym zakazem (lub nakazem)?

A gdyby sąd dowolną kazuistyką, czy dialektyką prawną, skłaniał mnie do przekonania (i publicznego głoszenia), że PRL była jednym z wydań niepodległego państwa polskiego albo KPZR wzorową partią demokratyczną świecącą Europie czy światu przykładem - czy mogę usłuchać wezwania do wygłoszenia takiego dictum, jako własnego przekonania? I kto ma prawo stosować środki przymusu doprowadzające człowieka do schizofrenii osądów, by przekonanie było sobie, a głoszone tezy – sobie?

Sądzę, że postanowienie sądowe co do przeprosin w tej postaci jest niczym więcej jak przekroczeniem (obrazą) czy kreowaniem prawa, które urąga wszystkiemu naraz: prawdzie, zdrowemu rozsądkowi, świadectwu źródeł i faktów, wolności słowa i przekonań, podmiotowości skazanego, który miałby głosić zdania, o których najlepiej wie, że urągają prawdzie. Jeśli sąd drwi z prawa nie pozostaje nic innego jak obywatelski sprzeciw w formie obrony prawa przed sądami i prawnikami. Można rzec - elementarne i niezbywalne nieposłuszeństwo.

Krzysztof Wyszkowski

Więcej o szczegółach sprawy można przeczytać na stronie skazanego: ]]>Sprawa Wyszkowskiego]]>
lub w antagonistycznych wobec Wyszkowskiego mediach: ]]>Sprawa TW Bolka. Wyszkowski]]>

 

Na wskazanych powyżej stronach można przeczytać, iż wyrok jest wg niektórych absurdalny, a kara zaskakująco dotkliwa:

...
Jak dotkliwa jest kara? Odczytanie nakazanego przez Sąd tekstu zajmuje ok. pół minuty. Koszt wyemitowania 30-sekundowego ogłoszenia w TVN w godz. 19:00-19:30, wg cennika na maj 2011 r., wynosi 55 000 zł. Tak więc samo oświadczenie w TVN to suma rzędu 100 tysięcy złotych. Dodajmy, iż Wyszkowski utrzymuje się z pisania felietonów, więc ma dochody „poniżej zdolności kredytowej". Dalszy przebieg wydarzeń można łatwo przewidzieć. Jeżeli Wyszkowski ogłoszeń nie da, prawdopodobnie wpierw zostanie skazany na grzywnę, potem na kolejną, przy czym kwoty mogą być rzędu dalszych dziesiątków tysięcy złotych. Następnym etapem będzie zajęcie majątku i dochodów przez komornika. Są to represje w stylu późnego stanu wojennego, kiedy to za druk ulotek zabierano „narzędzie przestępstwa" – samochód, którym je rozwożono, lub mieszkanie, w którym była drukarnia.

...
Precedens sprawy Wyszkowskiego można uznać za przejaw nowego zjawiska – przemocy sądowej. Zacznie ona niewątpliwie uderzać w coraz szersze kręgi badaczy, zwłaszcza tych najwartościowszych – młodych, idealistycznych, bezkompromisowych. Sytuacja staje się poważna i nie bardzo wiadomo, co z nią zrobić. Założyć Komitet Obrony Historyków, jeździć na rozprawy i zbierać składki na ogłoszenia publikowane w najlepszym czasie antenowym w TVN?

Krzysztofowi Wyszkowskiemu zostało już tylko kilka dni, bo wyrok jest prawomocny. Trzeba więc przestać udawać, że nic się nie dzieje. Władze III RP, niczym ekipa Gierka, czułe na każde zmarszczenie brwi ze strony zagranicy, są niewrażliwe na krajową opinię publiczną. Niczym w schyłkowym PRL, musimy zacząć odwoływać się do opinii międzynarodowej. Środowiska naukowe i artystyczne mają tutaj duże możliwości.

Nie sądziłem, że doczekam takiego déjà vu.

Marek Czachor

 

  • dr hab. Marek Czachor, fizyk teoretyk, profesor Politechniki Gdańskiej. W stanie wojennym, będąc studentem trzeciego roku fizyki, został skazany przez Sąd Marynarki Wojennej w Gdyni na 3 lata pozbawienia wolności.

 W związku z powyższym po zapoznaniu się z opiniami oskarżonego i jego przeciwników proszę o ewentualną ]]>donację]]>, jeśli Szanowni Czytelnicy uznają, że warto wesprzeć Weterana Solidarności w jego sądowych bojach:

odbiorca: Krzysztof Wyszkowski
adres: ul. Andersa 12/5
kod i miasto: 81-831 Sopot
nazwa banku: BZWBK 0/Sopot
nr konta: PL20109010980000000109171939
Kod SWIFT (BIC code) BZ WBK S.A.: WBKPPLPP

 

UWAGA!

To jest donacja na utrzymanie strony i taki trzeba podawać cel wpłat - NIE MOZNA apelować o wsparcie w innym celu. inaczej policja skarbowa przejmie i zaora środki dla Pan Krzysztofa... Wpłata do 10 000, 00 zł od jednego donatora jest nieopodatkowana - informacja, jaką uzyskał Nasz Skazany w swoim Urzędzie skarbowym. Gdyby Autor ogłosił zbiórkę pieniędzy na Cel, wtedy musiałby mieć na to zgodę, jak np. na manifestację uliczną - vide ojciec Rydzyk, choć ciężko ustalić w tej chwili od kogo... Niemniej w tym wypadku Pan Krzysztof nie ogłasza żadnej zbiorki i dobrowolne wpłaty na jego konto są jak wyżej ( do 10 000,00 zł bez problemu, tzn. 9 999, 00 zł)

ps.

pozdrowienia dla ]]>Rebeliantki :)]]>

vide: ]]>3kr@n]]>

Brak głosów

Komentarze

Pozdrawiam Pana Wyszkowskiego - ja i moja rodzina dołożymy się z całą pewnością.

Podziwiam Pana odwagę - prawda zwycięży, a psubraty, sprzedawczyki i wszelkiej maści agenci muszą doczekać się sprawiedliwości i stosownej kary!

Vote up!
0
Vote down!
0
#159304

Tak POlszewiki wykańczają ikony Solidarności,jak trzeba się żucić to jak najbardziej,swoich kolegów nie zostawia się w biedzie,pójdę do kolegów z Solidarności i przedstawię sprawę,a Bolek jak dożyje,bo ma chore serce to pujdzie pod sąd,i cały świat dowie się o tym że to agent,pozdrawiam kolegę,bo tak mogę powiedzieć bo razem działaliśmy w Solidarności w latach 80

Vote up!
0
Vote down!
0
#159414

Grzegorz Braun przegrał sprawę z Miodkiem http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,5863263.html
i Wałesą
http://fundacjaobrony.salon24.pl/93377,sprawozdanie-z-procesu-grzegorz-braun-vs-lech-walesa
nikt mu nie pomógł, może też przy tej okazji wystosować drugi apel.

jawa

Vote up!
0
Vote down!
0

taba

#159410

Grzegorz Braun przegrał sprawę z Miodkiem http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,5863263.html
i Wałesą
http://fundacjaobrony.salon24.pl/93377,sprawozdanie-z-procesu-grzegorz-braun-vs-lech-walesa
nikt mu nie pomógł, może też przy tej okazji wystosować drugi apel.

jawa

Vote up!
0
Vote down!
0

taba

#159411

Serdecznie pozdrawiam i zycze duzo spokoju. Pragne podziekowac Panu Wyszkowskiemu za odwage i trwanie przy prawdzie. Oczywiscie przesle pomoc finansowa na wyzej podane konto.

Vote up!
0
Vote down!
0

malmarek

#159310

Należałoby się domagać od wszystkich posłów i senatorów PiS biorących udział w audycjach tv i radiowych, aby nagłaśniali tę sprawę i ten apel.
Mogliby nawet uzależniać swój udział od możliwości wygłoszenia kilku zdań w obronie Krzysztofa Wyszkowskiego tak, aby dotrzeć z informacją o tym absurdzie do jak największej rzeszy wyborców.

Vote up!
0
Vote down!
0
#159313

Pański apel właśnie w tej chwili został rozesłany do ponad 200 Klubów "Gazety Polskiej" w kraju i zagranicą .
Ma Pan nasze poparcie i szacunek w przeciwieństwie do tego śmiecia , którego sprawiedliwość prędzej czy później i tak dopadnie .

Niech nie myśli ten hipokryta (z Matką Boską w klapie) że to mu ujdzie na sucho..

Zapewniam pana że przyjdzie taki moment , że będzie musiał zastawić ostatnią koszulę by spłacić wierzytelności po zaskarżeniu z powództwa prywatnego na podstawie pozwu zbiorowego ...

Choćby o zadośćuczynienie za obiecane 100 mln złotych..czy inną formę jawnego wprowadzania narodu w błąd .

Andrzej K "Andruch"
/Klub "Gazety Polskiej" w Opolu/

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#159315

na stronie hej-kto-polak i FB _________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#159323

Jest też już na mojej stronie
http://andruch.blogspot.com/2011/05/prosba-o-wsparcie-dla-krzysztofa.html

i na blogpressie
http://www.blogpress.pl/node/8569

także na Blogmedia24 ( bądź za niedługo się pojawi )

Polacy ..
Rodacy do dzieła !

"policzmy się ponownie i zewrzyjmy szyki "
/śp. Anna Walentynowicz/

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#159334

Ile razy słyszę lub śpiewam hymn "Solidarnych", tylekroć myślę o tych, którzy stali się ofiarami złych ludzi w tamtych smutnych czasach i w tych, obecnych, ponoć demokratycznych...

"... A jeśli ktoś nasz polski dom zapali,
to każdy z nas gotowy musi być.
Bo lepiej byśmy stojąc umierali,
niż mamy klęcząc na kolanach żyć!

Solidarni, nasz jest ten dzień,
połączmy się, bo jeden jest nasz cel!"

Ten dzień właśnie nadszedł. Dziś trzeba nam pokazać prawdziwą Solidarność.

***

Swego czasu wrzucałam info o dramatycznej sytuacji p.Krzysztofa Wyszkowskiego, ale wówczas jakoś nie było odzewu. Dlatego cieszę się, że ktoś inny o tym napisał.
Wysyłam swoją cegiełkę i przyłączam się do akcji pomocy jednemu z symboli Wielkich Solidarnych.

Pozdrowienia.Ursa Minor

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#159353

Prośbę przedrukowaliśmy na stronie www.piswroclaw.pl: http://www.piswroclaw.pl/main.php?page=opinie&action=read&id=730

Z całą pewnością dołożymy się finansowo.

Pozdrawiamy

W imieniu Redakcji www.piswroclaw.pl

Robert Pieńkowski

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#159330

Jest dla mnie zaszczytem, że mogę przyłączyć się do tej szczytnej akcji wsparcia.

POKAŻMY, ŻE JESTEŚMY JEDNOMYŚLNI.

_____________________________________________________________ "Nie martwcie się, jeśli nie stanowimy większości. Wszystko czego potrzebujemy, to mniejszość zamiłowana w rozpalaniu ognia wolności w umysłach ludzi." - Samuel Adams

Vote up!
0
Vote down!
0

________________________________________________________________ "Nie martwcie się, jeśli nie stanowimy większości. Wszystko czego potrzebujemy, to mniejszość zamiłowana w rozpalaniu ognia wolności w umysłach ludzi." - Samuel Adams

#159337

Ja uważam że trzeba wesprzeć Krzysztofa Wyszkowskiego jest to wspaniały, prawy człowiek

Vote up!
0
Vote down!
0

jozefbiega

#159338

już dawno sugerowałem wspólne przedsięwzięcie pt. "Fundusz Ofiar Terroru AGORAntów"
http://niepoprawni.pl/blog/3357/fundusz-ofiar-terroru-agorantow

więc teraz mam nadzieję, iż to "pospolite ruszenie" w sprawie K. Wyszkowskiego przekształci się we Wspólnotę Narodową i Chrześcijańską oraz przetrwa dłużej nawet niż WOŚP komunisty Owsiaka ;)))

ps.
oczywiście dziękuję za energiczne i liczne poparcie - cieszy mnie, iż ten mój mały wirtualny kolaż cudzych utworów może pomóc Dobremu Polakowi :)))

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#159340

Takich ludzi w chwilach próby należy wspierać z całych sił.Bardzo dziękuję Panu Wyszkowskiemu za niezłomność i upór w dążeniu do prawdy.Oczywiście wesprę finansowo.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Sukces nigdy nie jest ostateczny,porażka nigdy nie jest totalna.Liczy się tylko odwaga.  /Churchil/

Vote up!
0
Vote down!
0
#159347

Jestem zdeterminowany pomóc legendarnemu bohaterowi Wolnej Polski w każdy możliwy sposób, w tym i finansowo - to jest właśnie w moim przekonaniu prawdziwa Solidarność!

Mam tylko pewną wątpliwość co do sensu w.w. akcji - ile byśmy nie uzbierali to przekazując WSIowemu koncernowi  ITI wzmacniamy naszych wrogów!!

Proponuję taką strategię: p. Krzysztof oczywiście odmówi tych błazeństw na rzecz Bolka, jak sąd zasądzi grzywnę to na NP pojawi się nowy pasek składki i zbieramy do 100%. Zapłacimy ale szykujemy równocześnie pozwy i petycję - są wśród nas prawnicy, konsolidujmy się i wygramy!

PS

nie rozumiem podstaw prawnych sądowej dintojry polegającej na nakazie wykupywania ogłoszeń po horrendalnych cenach reklam w najdroższym czasie antenowym - toć to rozbój w biały dzień typu "kup pan cegłę" a zarówno udział w tej dintojrze prywatnej spółki ITI (bezpieczniackiej prowiniencji - sic!) jak i TV publicznej uważam za hucpę w stylu łukaszenkowskim podlegającej zaskarżeniu do Trybunału Europejskiego ;/

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#159350

Jak sad moze nakazac jako kare twierdzenie nieprawdy w mediach publicznych ??? No bo przeciez sa dowody na to ze walesa byl agentem SB.Krotko mowiac sad pod sad a odnoszac sie do twojej wypowiedzi to nie sadze zeby Strasburg spieszyl sie zbytnio z obrona pana Wyszkowskiego, niestety to ta sama banda.Choc lapy opadaja to Glowy do Gory.ikarus.

Vote up!
0
Vote down!
0

ikarus

#159377

to prawda, ale wnet zacznie się prezydencja Polski w UE i nagłośnienie tej sprawy postawi reżim Tuska/WSI w głupiej sytuacji - to walka i obrona będzie adekwatna do skali agresji - to im się nie opłaci!!

pozdrawiam :)

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#159403

najlepiej wałęse opisał Ryszard Makowski http://www.youtube.com/watch?v=8e6RDeLqbCQ
swoją drogą ciekawe, że jego też nie pozwał ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#159351

Ale dożyliśmy czasów ! Satyra polityczna  kwitnie jak za komuny !

Bo też niewiele w gruncie rzeczy się zmieniło oprócz fasady. Cała ta transformacja była potrzebna do tego aby grupa cwaniaków uwłaszczyła się na majątku narodowym. I za to właśnie najwartościowsi ludzie zapłacili najwyższą cenę a Ci którzy przeżyli są w rozmaity sposób zmuszani do zaakceptowania obecnej sytuacji.

Jak długo Polacy dadzą się tak wykorzystywać ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#159381

I my dokładamy swoją cegiełkę. Panie Kszysztofie, mistyk i filozof, Jan Tyranowski (nauczyciel duchowy młodego Wojtyły i krawiec) ostrzegał: "Zło zawsze odradza się na nowo, w nieprzewidywalnej formie, z zdwojoną siłą". Po chwili względnego spokoju jesteśmy świadkami i uczestnikami tegoż zjawiska.

Vote up!
0
Vote down!
0
#159397

Autorze, wielkie podziękowanie za Apel.

Wszystkim: Za serdeczny odzew z pomocą.

Pamiętajmy, że Krzysztof Wyszkowski mówił o TW Bolku w czasach, kiedy nie było jeszcze o tym filmów i książek.
Wtedy te słowa oficjalnie były uznawane za herezję. W III RP robiono z niego niebezpiecznego wariata.
Ale on się nigdy nie ugiął i dalej walczy.

Kto nie zna albo chce sobie przypomnieć podaję link do programu Pod Prąd z Krzysztofem Wyszkowskim:

http://www.youtube.com/watch?v=eSayVVQzD9Y&feature=player_embedded#at=16

Poza tym na nowej stronie autorskiej włączone są komentarze i tam bezpośrednio można dodać mu otuchy.

http://www.wyszkowski.com.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=1816:powiedzia%C5%82em-prawd%C4%99

ps. Każda przesłana na konto kwota nawet b. mała się liczy. Koszty decyzji zawartej w Oświadczeniu będą pewnie wyższe od pierwotnie zasądzonych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#159387

No wiesz, jestem mocno podbudowana.:)
Po pierwsze Oświadczeniem, przed którym słabo to wyglądało. Po drugie dzisiejszym odzewem.

Nie wyobrażałam sobie chwili, kiedy będzie odczytany kuriozalny tekst przeprosin TW Bolka. Dodatkowe kuriozum to nakaz odczytania w załganych "Faktach" TVN i kasa, jaka im za to spłynie.
No, ale dzięki postawie "skazanego" do tego nie dojdzie.
Chwała Mu za to. Ma odwagi i godności za stu.Naszą godność
też ratuje.
Dziękuję Ci za trzymanie ręki na pulsie.

Pozdrawiam Cię serdecznie i Wszystkich wspierających.

Emka

Vote up!
0
Vote down!
0
#159441

Jan Bogatko

...mój fejsbuk,

pozdrawiam i trzymam kciuki,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#159405

To jest donacja na utrzymanie strony i taki trzeba podawać cel wpłat - NIE MOZNA apelować o wsparcie w innym celu.

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#159412

Bezcenna uwaga, ale może zostać niezauważona, skoro jest to n-ty komentarz do wpisu. Może powtórzyłbyś to jako wpis na stronie NP.
A najlepiej, przydałby się prawnik, by opracować "instrukcję obsługi" takich wpłat i generalnie instrukcję postępowania w podobnych sytuacjach, by nie zaszkodzić sobie ani komuś.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#159421

To rzeczywiście b.ważna uwaga, dzięki. Trzeba pamiętać, że policja skarbowa pewnie już postawiona w stan pogotowia...

Pozdrowienia.Ursa Minor

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#159422

"utrzymanie strony"?

Vote up!
0
Vote down!
0
#159430

a ja napisałam "na walke z ubekami i zdrajcami", nie podciagnie sie to pod utrzymanie strony?_________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#159507

pieniądze pójdą, jak się skończy przerwa techniczna w banku.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#159420

Dzięki, dobrze, że zwróciłeś uwagę.
Moglibyśmy się pogubić.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#159427

poszły. :)

krisp

Vote up!
0
Vote down!
0
#159439

Mam nadzieję, że jakoś pomogę.
Dziękuję za umieszczenie na np tego apelu, bo sprawą się interesowałam (czego dowodem jest nerwowy rozstrój żołądka po ogłoszeniu wyroku), ale uprawomocnienie się wyroku mi umknęło.
Ten przykład jest kolejnym klockiem, z którego składa się III RP: "odpowiednie" traktowanie tajniaków i donosicieli i tych, którzy faktycznie o Polskę walczyli.
Nie ma żadnej możliwości odwołania? Do jakichś instytucji międzynarodowych? TW Bolek aż się prosi, aby mu narobić smrodu!

Vote up!
0
Vote down!
0
#159429

Na ten temat było w polecankach, jeszcze w kwietniu:

http://www.niepoprawni.pl/content/wazne-rozmowa-z-krzysztofem-wyszkowskim

http://www.niepoprawni.pl/content/lex-walesa

Pozdrowienia.Ursa Minor

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#159432

Współczuję p. Krzysztofowi, sam doświadczając podobny przypadek. Czy kasacja coś w tym pomoże, to śmiem wątpić. Tylko upływ czasu w procedurze da jakąś szansę w przygotowaniu kolejnych kroków. Ułaskawienie przez prezydenta jest możliwe, bo obecny mógłby to wykorzystać na swój i PO wizerunek. W tej chwili juz trzeba pisac do Amnestii International - Berlin chyba lepszy niż w Polsce. Też Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Nawiążę z p. Krzysztofem kontakt aby go wspomóc. To mój obowiazek. Sądy kapturowe (w tym przypadku apelacyjny - wyrok bez obecności skazanego) w Polsce trzeba światu pokazywać i z nimi walczyć. To jest wyrok poltyczny i bezprawny!

Vote up!
0
Vote down!
0

Nasza Szkapa

#159431

- majatek przepisac na dzieci,zone (no wala im pokazac, jak Kozakiewicz w Moskwie )

-komornik nie wezmie chyba wtedy?

a jak Go zamkna za nieplacenie dlugow zrobic JUBEL do Amnesty International i na POL SWIATA

- Zrobic dziadom odwolanie do Strasburga

Vote up!
0
Vote down!
0
#159438

Muldi

Vote up!
0
Vote down!
0

Muldi

#159443

nie jestem ekspertem więc przedkładam do rozważenia propozycje od FOTOAMATORA z S24:
http://sosenkowski.salon24.pl/307534,prosba-o-wsparcie-dla-krzysztofa-wyszkowskiego#comment_4408148

Witam
Finansowo pomóc nie mogę, ale przesyłam listę możliwości prawnych wniesienia skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia wraz z odnośnymi numerami postanowień SN. Proszę zwrócić uwagę na postanowienie SN z dnia 19 stycznia 2006 r., II CNP 2/06, Orzecznictwo Sądu Najwyższego Izba Cywilna, 2006, 6, 112

pozdrawiam

Przesłanką dopuszczalności skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia jest istnienie szkody w chwili wnoszenia skargi, a nie możliwość wystąpienia szkody w przyszłości.

postanowienie SN z dnia 11 stycznia 2006 r., II CNP 13/05, Orzecznictwo Sądu Najwyższego Izba Cywilna, 2006, 6, 110
____________________________

Od postanowienia sądu drugiej instancji oddalającego zażalenie na zarządzenie o zwrocie pozwu skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia nie przysługuje.

postanowienie SN z dnia 13 stycznia 2006 r., II CNP 31/05, Orzecznictwo Sądu Najwyższego Izba Cywilna, 2006, 4, 77
____________________________

Wniesienie skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia, która została odrzucona, nie stoi na przeszkodzie ponownemu wniesieniu skargi od tego orzeczenia przez tę samą stronę (art. 424-3 k.p.c.).

postanowienie SN z dnia 18 stycznia 2006 r., III CNP 22/05, Orzecznictwo Sądu Najwyższego Izba Cywilna, 2006, 6, 111
____________________________

Prawomocne postanowienie sądu drugiej instancji orzekające o odmowie zwolnienia od kosztów sądowych nie jest orzeczeniem kończącym postępowanie w sprawie w rozumieniu art. 424 § 1 k.p.c., i jako takie nie podlega skargą o stwierdzenie niezgodności z prawem.

postanowienie SN z dnia 18 stycznia 2006 r., V CNP 74/05
____________________________

Skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia nie przysługuje od postanowienia oddalającego zażalenie na postanowienie o ogłoszeniu upadłości.

postanowienie SN z dnia 19 stycznia 2006 r., II CNP 38/05, Orzecznictwo Sądu Najwyższego Izba Cywilna, 2006, 10, 171
____________________________

Spełnienie wymagania określonego w art. 424-5 § 1 pkt 5 in fine k.p.c. polega na zawarciu w skardze wyodrębnionej, jurydycznej argumentacji, przedstawiającej, jakie podstawowe zasady porządku prawnego lub konstytucyjne wolności albo prawa człowieka narusza zaskarżone orzeczenie i wskazaniu na czym polegała obraza przepisów mających znaczenie dla ich ochrony.

postanowienie SN z dnia 19 stycznia 2006 r., II CNP 2/06, Orzecznictwo Sądu Najwyższego Izba Cywilna, 2006, 6, 112
____________________________

Skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem postanowienia sądu drugiej instancji wydanego w przedmiocie zwolnienia od kosztów sądowych jest niedopuszczalna.

postanowienie SN z dnia 18 stycznia 2006 r., V CNP 75/05
____________________________

Skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia nie przysługuje od postanowienia sądu drugiej instancji oddalające zażalenie na postanowienie sądu rejonowego, oddalającego wniosek o ustanowienie adwokata z urzędu celem wniesienia skargi konstytucyjnej.

postanowienie SN z dnia 25 stycznia 2006 r., V CNP 86/05
____________________________

Skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia nie przysługuje od postanowienia sądu drugiej instancji oddalającego zażalenie na postanowienie oddalające wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych.

postanowienie SN z dnia 25 stycznia 2006 r., V CNP 84/05
____________________________

Skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia nie przysługuje od postanowienia sądu drugiej instancji oddalającego zażalenie na postanowienie sądu rejonowego, odrzucające zażalenie powoda na postanowienie o zwolnieniu pozwanego od kosztów sądowych i ustanowieniu dla niego adwokata z urzędu.

postanowienie SN z dnia 25 stycznia 2006 r., V CNP 85/05
____________________________

Postanowienie w przedmiocie skargi na naruszenie prawa strony do rozpoznania sprawy w postępowaniu sądowym bez nieuzasadnionej zwłoki nie jest orzeczeniem kończącym postępowanie w sprawie w rozumieniu art. 424-1 § 1i 2 k.p.c.

postanowienie SN z dnia 26 stycznia 2006 r., II CNP 6/06
____________________________

Samo twierdzenie o istnieniu szkody nie jest wystarczające do uznania spełnienia wymagania skargi przewidzianego w art. 424-5 § 1 pkt 4 k.p.c.

postanowienie SN z dnia 26 stycznia 2006 r., V CNP 98/05
____________________________

Orzeczenie o kosztach procesu nie jest kończącym postępowanie w sprawie w rozumieniu art. 424-1 § 1 k.p.c.

postanowienie SN z dnia 26 stycznia 2006 r., V CNP 95/05
____________________________

Skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia przysługuje od postanowienia kończącego postępowanie w sprawie (art. 424 k.p.c.).

postanowienie SN z dnia 26 stycznia 2006 r., V CNP 96/05
____________________________

Orzeczenia wydane przez sąd przełożony w wyniku wniesienia skargi na naruszenie prawa strony do rozpoznania sprawy w postępowaniu sądowym bez nieuzasadnionej zwłoki nie są postanowieniami kończącymi postępowanie w sprawie w rozumieniu art. 424-1 § 1 i 2 k.p.c. i nie podlegają zaskarżeniu skargą o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia.

postanowienie SN z dnia 27 stycznia 2006 r., II CNP 9/06
____________________________

1. Skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia przysługuje od postanowienia sądu rejonowego oddalającego zażalenie na postanowienie sędziego komisarza rozstrzygającego w przedmiocie wyłączenia składników mienia z masy upadłości; 2. Wniesienie skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia wyłącza możliwość ponownego zaskarżenia skargą tego orzeczenia przez tę samą stronę, niezależnie od rodzaju rozstrzygnięcia pierwszej skargi.

postanowienie SN z dnia 25 stycznia 2006 r., V CNP 82/05
____________________________

Skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia (art. 424-1 k.p.c.) przysługuje od orzeczeń, które stały się prawomocne od 1 września 2004 r.

postanowienie SN z dnia 26 stycznia 2006 r., V CNP 15/06
____________________________

Od postanowienia sądu drugiej instancji oddalającego zażalenie na postanowienie o odrzuceniu skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia sądu pierwszej instancji nie przysługuje skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem.

postanowienie SN z dnia 27 stycznia 2006 r., V CNP 19/06
____________________________

Zastępstwo o którym mowa w art. 87-1 § 1 k.p.c. dotyczy także czynności procesowych związanych z postępowaniem przed Sądem Najwyższym, podejmowanych przed sądem niższej instancji.

postanowienie SN z dnia 25 stycznia 2006 r., V CNP 76/05
____________________________

Uprawdopodobnienie szkody (art. 424-5 § 1 pkt 4 k.p.c.) polega na przedstawieniu wyodrębnionego wywodu wskazującego, że szkoda została wyrządzona oraz określającego czas jej powstania, postać i związek przyczynowy z wydaniem orzeczenia niezgodnego z prawem.

postanowienie SN z dnia 31 stycznia 2006 r., IV CNP 38/05, Orzecznictwo Sądu Najwyższego Izba Cywilna, 2006, 7-8, 141
____________________________

Wersja publikacyjna:

Wykazanie w skardze o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia, że wzruszenie zaskarżonego orzeczenia w drodze innych środków prawnych nie było i nie jest możliwe (art. 4245 § 1 pkt 5 k.p.c.) polega na ujawnieniu i przedstawieniu tej okoliczności w sposób wyczerpujący i niebudzący wątpliwości oraz na dowiedzeniu jej istnienia i przekonywającym uzasadnieniu.

Wersja z karty informacyjnej:

1. Wskazanie przepisu prawa, z którym zaskarżone orzeczenie jest niezgodne, stanowi samodzielny element skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia. Odwołanie się do podstaw skargi lub ich uzasadnienia nie stanowi spełnienia wymagania przewidzianego w art. 424-5 par. 1 pkt 3 k.p.c.

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#159448

Tak samo można zrobić przecież dla Grzegorza Brauna
jawa

Vote up!
0
Vote down!
0

taba

#159472

...... robota i pomysł znakomity !!! tylko?? chciałbym wiedzieć czy p. Krzysztof Wyszkowski ... godzi się na tę "akcję" i kto z NP-owców, będzie koordynował -realizację>
Dzięki za odpowiedż !! a, i jeszcze jedno ...czy znasz inne kolory poza czerwonym ?? please ! :-)))
pozdr.
Marek

Vote up!
0
Vote down!
0
#159488

co więcej - konsultował się już w kontekście prawnym oferowanej mu tak hojnie pomocy internautów.

w kontakcie bezpośrednim jest z nim Rebeliantka:
http://rebeliantka.nowyekran.pl/

a czerwony kolor nie wiedzieć czemu przelał się poprzez kody HTML z edytowanej notki do komentarzy. mam nadzieję, że Admin NP to sprawdzi i coś zaradzi ;)))
___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#159498

[quote=sosenkowski]czerwony kolor nie wiedzieć czemu przelał się poprzez kody HTML z edytowanej notki do komentarzy. mam nadzieję, że Admin NP to sprawdzi i coś zaradzi ;)))[/quote]

wstaw koniecznie < /b> na końcu "czerwonego wpisu przekopiowanego z mojego komentarza . Prawdopodobnie to jest przyczyną tej usterki .

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#159514

- Bóg zapłać :)))

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#159529

....... pytam poważnie !!
Dlaczego mam kłamać,że to jest "donacja na utrzymanie strony internetowej " ??
Czy jeśli napiszę prawdę :" NA WALKĘ Z UBEKAMI i ZDRAJCAMI",-
Zaszkodzę adresatowi ,czy sobie ??
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#159589

Nie namawiam do kłamstwa, ale może w rzeczonej notce "donacja na utrzymanie strony internetowej" chodzi o to, aby obdarowany mógł się ew. wytłumaczyć przed policją skarbową, skąd ma te fundusze? Oczywiście, w razie wezwania i domagania się tegoż przez właściwy urząd.
Cassus S.Michalkiewicza pokazał, że wpłaty na utrzymania strony są poza podejrzeniem i nie trzeba płacić podatków od donacji z przeznaczeniem na ten cel.
Chodzi o to, aby nie zrobić obdarowanemu niedźwiedziej przysługi. Tak mi się przynajmniej wydaje...

Pozdrowienia.Ursa Minor

Vote up!
0
Vote down!
0

Ursa Minor

#159638