Treści z tagiem: Bogdan Goczyński

Obrazek użytkownika wilre
Kraj

Jak Polska realizuje ustawę 447

Bogdan GOCZYŃSKI

W sieci jest mnóstwo wrzawy na temat niedopuszczenia do realizacji ustawy 447 oddającej żydom polski majątek. Dyskusja ta jest jednak w dużej mierze chybiona. W rzeczywistości prawo umożliwiające arbitralny rabunek polskiej własności już istnieje i nie...

3.05
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.1 (głosów:7)
Obrazek użytkownika Joe Chal
Kraj

Kiedy w zeszłym roku wiele osób starało się aby wyciągnąć Bogdana Goczyńskiego z wiezienia on sam niezbyt chyba wiedział z kim ma do czynienia i że z sądami na całym świecie nie ma żartów.

Osobiście pojechałem wtedy do Radomia i Warszawy aby tam w Sdzie Okręgowym zorientować się - jak można było jemu pomóc. Rozmawiałem z sędziami...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Fundacja LEX NOSTRA
Kraj

Szanowni Państwo,

Wczoraj odbyło się posiedzenie Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie uchylenia tymczasowego aresztowania p. Bogdanowi Goczyńskiemu. Został on tymczasowo aresztowany w sprawie o rzekome niepłacenie alimentów.
Sąd nie przychylił się do zażalenia adw. Anny Sadowskiej z Kancelarii LEX NOSTRA na postanowienie o...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Fundacja LEX NOSTRA
Kraj

Szanowni Państwo,

Od początku osadzenia p. Bogdana Goczyńskiego wystosowaliśmy wiele pism, których dotychczas nie publikowaliśmy, licząc na zdrowy rozsądek funkcjonariuszy służby więziennej.

Niestety, aby „przerzucać się nawzajem” odpowiedzialnością za życie i zdrowie p. Bogdana, zastosowano technikę przewożenia p. Bogdana do...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika circ
Ogłoszenie

W czwartek w Warszawie – manifestacja w sprawie zwolnienia niezależnego dziennikarza Goczyńskiego. Goczyński złożył wniosek do Sądu o nadanie mu statusu więźnia politycznego.

Od 27 sierpnia przebywa w więzieniu znakomity i odważny dziennikarz obywatelski Bogdan Goczyński. Wszystko wskazuje na to, że uwięzienie jest związane z rażącymi...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Ogłoszenie

Wczoraj dotarł do mnie wniosek Bogdana Goczyńskiego o przerwę w błędnie zasądzonej karze więzienia. Goczyński prosił o jego publikację. Wspomóżmy wniosek, wysyłając pisma do Sądu Okręgowego dla Warszawy-Pragi, Ministerstwa Sprawiedliwości i RPO.

 

Jak kilkakrotnie już podawałam, 27 lipca br. został zatrzymany przed swoim domem...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

W Polsce nie ma instytucji ławy przysięgłych. W 2007 roku usunięto ławników z sądów rejonowych, orzekających w sprawach karnych. Poprzyjmy skargę konstytucyjną blogera - więźnia sumienia, który domaga się przywrócenia udziału obywateli w sądzeniu.

 

 

W Polsce nie ma instytucji ławy przysięgłych. W 2007 roku...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

10 sierpnia uczestnicy Lasu Smoleńskiego rozdali pod Pałacem Prezydenckim 1400 ulotek w obronie Bogdana Goczyńskiego. W przygotowaniu są kolejne akcje.

 

Inne teksty:

Bloger i dziennikarz Bogdan Goczyński aresztowany

Wspierajmy uwięzionego Goczyńskiego

Filmy z więzienia:

Bogdan Goczyński -...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

 Bogdan Goczyński mówi:

Oskarżenia były sfingowane, byłem oskarżony o bicie po głowie a obrażenia były na stawach skokowych. NIKT ZE ŚWIADKÓW NIE ZGODZIŁ SIĘ NA BADANIA WARIOGRAFEM. JA PODDAŁEM SIĘ BADANIOM. POZYTYWNY DLA MNIE WYNIK, SĘDZIA NIE WZIĄŁ POD UWAGĘ.

 

[video:http://www.youtube.com/...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

 

W sobotę informowałam o tym, że zatrzymano i przewieziono do Aresztu Śledczego na Służewcu Bogdana Goczyńskiego – znakomitego blogera i dziennikarza obywatelskiego, specjalizującego się w problematyce błędów wymiaru sprawiedliwości.

Zatrzymanie Goczyńskiego

 

Dzisiaj już  wiemy więcej na ten...

0
Brak głosów