Sąd bezprawnie sprzedał strategiczną nieruchomość cypryjskim spółkom

Obrazek użytkownika Fundacja LEX NOSTRA
Blog

 

Szanowni Państwo!

W dniu 11 czerwca 2018r. Bogdan Taras był uczestnikiem licytacji dotyczącej działki rolnej. Nie wszystko poszło jednak zgodnie z planem. Wyłonienie nabywcy zakończyło się w sposób skandaliczny. Tak jawne naruszenie przepisów prawa materialnego i procesowego nigdy nie powinno mieć miejsca, a jednak nie powstrzymało to Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim przed udzieleniem przybicia postanowieniem z 18 czerwca 2018r.

Licytacje nieruchomości rolnych rządzą się swoimi prawami. Po pierwsze, nie mogą zostać nabyte przez osoby nie będące rolnikami i inne podmioty nie spełniające wymogów ustawowych do nabycia nieruchomości rolnej. Zasada ta jest bez wątpienia logiczna i uzasadniona, biorąc pod uwagę fakt, że cały przetarg dotyczy działki rolnej, której osoba postronna nie wykorzysta w pełni. Po drugie, dopuszczenie do udziału w licytacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zarządzanej przez cudzoziemców nie posiadających stosownych zezwoleń na nabycie nieruchomości w Polsce jest niezgodne z ustawą. Po trzecie, nie można dopuścić do wylicytowania nieruchomości za kwotę wielokrotnie przewyższającą wartość kapitału zakładowego przy braku stosowanej uchwały wspólników.

Zapraszamy do lektury na naszej stronie: ]]>https://fundacja.lexnostra.pl/sad-bezprawnie-sprzedal-strategiczna-nieru...]]>

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)

Komentarze

Ktoś zadał sobie tyle trudu, (mógł to być nawet Trump, albo Putin), zarejestrował spółkę na Cyprze nie po to, aby mu jakiś bliżej nieznany spryciarz z Podlasia interes psuł, a sąd dopuścił do takiego skandalicznego rozgłosu w tej sprawie.

Cóż Urząd skarbowy i CBA powinny szybko zająć się bezczelnym Podlasiakiem psującym cypryjskim biznesmenom interesy. Sprawdzić go dokładnie skąd i czy legalnie bierze pieniądze na te swoje zabawy. Gdyby od razu posadzili go do aresztu to by do tej pory cicho o tej sprawie było. A tak taka wielka tajemnica handlowa po całym kraju się rozlała. Co tam kraju, po całym świecie się rozlała. Komisarz Junckers i Timmermans nie śpią. Tylu ludzi się denerwuje nieudolnością naszych sądów. Żeby nie potrafić takiej drobnej sprawy szybko po cichutku załatwić.

Tak tak reforma sądów jest bardzo potrzebna. Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1569564

W sądach, chyba oznaka kontrybucji

Bo o takich było już kiedyś słychać

Stąd wielu musi tak ciężko oddychać

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1569605