Sąd bezprawnie sprzedał strategiczną nieruchomość cypryjskim spółkom

Obrazek użytkownika Fundacja LEX NOSTRA
Blog

 

Szanowni Państwo!

W dniu 11 czerwca 2018r. Bogdan Taras był uczestnikiem licytacji dotyczącej działki rolnej. Nie wszystko poszło jednak zgodnie z planem. Wyłonienie nabywcy zakończyło się w sposób skandaliczny. Tak jawne naruszenie przepisów prawa materialnego i procesowego nigdy nie powinno mieć miejsca, a jednak nie powstrzymało to Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim przed udzieleniem przybicia postanowieniem z 18 czerwca 2018r.

Licytacje nieruchomości rolnych rządzą się swoimi prawami. Po pierwsze, nie mogą zostać nabyte przez osoby nie będące rolnikami i inne podmioty nie spełniające wymogów ustawowych do nabycia nieruchomości rolnej. Zasada ta jest bez wątpienia logiczna i uzasadniona, biorąc pod uwagę fakt, że cały przetarg dotyczy działki rolnej, której osoba postronna nie wykorzysta w pełni. Po drugie, dopuszczenie do udziału w licytacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zarządzanej przez cudzoziemców nie posiadających stosownych zezwoleń na nabycie nieruchomości w Polsce jest niezgodne z ustawą. Po trzecie, nie można dopuścić do wylicytowania nieruchomości za kwotę wielokrotnie przewyższającą wartość kapitału zakładowego przy braku stosowanej uchwały wspólników.

Zapraszamy do lektury na naszej stronie: https://fundacja.lexnostra.pl/sad-bezprawnie-sprzedal-strategiczna-nieruchomosc-cypryjskim-spolkom/

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

Ktoś zadał sobie tyle trudu, (mógł to być nawet Trump, albo Putin), zarejestrował spółkę na Cyprze nie po to, aby mu jakiś bliżej nieznany spryciarz z Podlasia interes psuł, a sąd dopuścił do takiego skandalicznego rozgłosu w tej sprawie.

Cóż Urząd skarbowy i CBA powinny szybko zająć się bezczelnym Podlasiakiem psującym cypryjskim biznesmenom interesy. Sprawdzić go dokładnie skąd i czy legalnie bierze pieniądze na te swoje zabawy. Gdyby od razu posadzili go do aresztu to by do tej pory cicho o tej sprawie było. A tak taka wielka tajemnica handlowa po całym kraju się rozlała. Co tam kraju, po całym świecie się rozlała. Komisarz Junckers i Timmermans nie śpią. Tylu ludzi się denerwuje nieudolnością naszych sądów. Żeby nie potrafić takiej drobnej sprawy szybko po cichutku załatwić.

Tak tak reforma sądów jest bardzo potrzebna. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1569564

W sądach, chyba oznaka kontrybucji

Bo o takich było już kiedyś słychać

Stąd wielu musi tak ciężko oddychać

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1569605