Poczta a sprawa polska

Obrazek użytkownika Fundacja LEX NOSTRA
Gospodarka

Nie da się ukryć, że choć temat przesyłek z sądów i prokuratur, a konkretniej - nowego operatora realizującego doręczenia - nieco już przycichł. Nie oznacza to jednak, że sytuacja uległa diametralnej poprawie. Faktem jest, że od początku roku wiele zmieniło się na lepsze, ciągle jednak potrzebna jest współpraca operatorów niepublicznych i operatora wyznaczonego - ponad podziałami i uprzedzeniami, bez walki o utrzymanie sztucznego monopolu i zniszczenie konkurencji.

Dlatego też Fundacja LEX NOSTRA złożyła niedawno na ręce Premiera Donalda Tuska petycję. Postulujemy w niej o doprowadzenie do jak najszybszych rozmów pomiędzy przedstawicielami Polskiej Grupy Pocztowej SA i Poczty Polskiej oraz wsparcie negocjacji rządowym autorytetem. Naszym zdaniem jest to jedyna realna szansa na rozwiązanie narastających problemów z dostarczaniem przesyłek sądowych i prokuratorskich.

Od początku roku korespondencję z Sądów i Prokurator dostarcza Obywatelom prywatny operator pocztowy – spółka Polska Grupa Pocztowa. Jak się okazało w praktyce, PGP ma duże trudności - wykorzystując jedynie swoją własną infrastrukturę i pomocne zasoby InPostu oraz Ruchu – w sprawnym wywiązaniu się z zadania, którego się podjęło.

O problemach wynikających z takiego stanu rzeczy pisaliśmy już wielokrotnie. Opisywaliśmy też historie z życia wzięte, a świadczące jednoznacznie o tym, że PGP z dużym trudem sobie radzi. Były to historie zarówno z naszego własnego doświadczenia, jaki opowiadane nam przez naszych Czytelników i Przyjaciół, ale także publikowane przez internautów na różnych forach. Słowem – rzeczywistość potwierdziła nasze przewidywania.

Od samego początku szukaliśmy też sensownego remedium na tę trudną sytuację. Rozważaliśmy różne scenariusze. Część tych pomysłów opisywaliśmy publicznie na łamach naszego portalu oraz w zaprzyjaźnionych mediach i serwisach, część porzuciliśmy już w zarodku, a część trafiała w charakterze szkiców i idei „do przemyślenia” do kolejnych projektów wspomnianej petycji.

Przez te kilka miesięcy sytuacja związana z dostarczaniem przesyłek sądowych i prokuratorskich do Obywateli zmieniała się bardzo dynamicznie. Chodzi tu zarówno o możliwości „przerobowe” PGP, działania Public Relations Polskiej Grupy Pocztowej oraz Poczty Polskiej, nastawienie przedstawicieli rządu, jak i „linię programową” realizowaną przez najważniejsze krajowe media.

W takich okolicznościach ewoluować – i to bardzo szybko – musiała także treść naszej petycji. Ostatecznie, po wielu dyskusjach i analizach – także prawnych – postanowiliśmy przyjąć ją w postaci takiej, jak ta opublikowana na naszej stronie internetowej (http://fundacja.lexnostra.pl/index.php/wiadomosci/aktualnosci/269-petycja-do-premiera-donalda-tuska-wiemy-jak-naprawic-sytuacje-z-doreczaniem-przesylek-sadowych).

Jesteśmy przekonani, że proponowane przez nas rozwiązanie to jedyna dziś realna szansa na uzdrowienie systemu doręczeń przesyłek sądowych i prokuratorskich. Więcej na ten temat przeczytają Państwo między innymi na naszej stronie internetowej: "Poczta a sprawa polska"

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

państwowe pozbawić rangi i autorytetu. Przepraszam bardzo ale jeśli ja mam odpowiadać za to, że sąd nie dostarczył mi na czas wezwania, zawiadomienia bo on ma jakieś pierepałki z doręczycielem, z którym podpisał umowę no to to mnie w sumie akurat ani dotyczy, ani obchodzi. To jest problem między sądem i "kurierem", dostarczającym powiadomienia, korespondencję.  Sąd gdy mu potrzeba potrafi znaleźć obywatela - wywali go z łóżka nawet o 3 nad ranem. Nawet gdy ten obywatel jest o 3 000 km od siedziby sądu ! Wtedy sąd nie ma problemu ! A za przeproszeniem gówno mnie obchodzi, że sąd ma problemy z Polska Grupa Pocztowa. Wiedziały gały co brały. Co mnie obchodzi to, że gdy sąd podpisywał umowę z  firmą Polska Grupa Pocztowa, nie sprawdził, że ma ona  "moc przerobową"  obslużyć 40 zamiast 4000 ? To przecież taki sam absurd jak ten, że minister spraw wewnętrznych zamiast podsłuchiwać, został podsłuchany i ja mam za to, że on jest ch... dupa i kamieni kupa,  odpowiadać ? Płacić ?   No przepraszam bardzo !  Jeśli sąd, genprok , minister sprawiedliwości mają problemy bo państwo ma prorblem bo jest kryzys to o jakiej niezależności, o jakiej niezawisłości wymiaru sprawiedliwości od państwa my mówimy ? Państwo szuka frajerów by mu uwierzyli, że jego wymiar sprawiedliwości jest niezawisły ? Niech se szuka. Ja się wypinam. Na takie państwo i na taką  "niezawisłość" sądów !

 

Odbieranie wezwań do sądu w kiosku typu "mydło i powidło" ??? Sorry, nie dotarło do mnie, nie mam pańskiego płaszcza ! Sądy chcą ustawiać ? Spróbujcie ustawić sądy, które z obywateli robią sobie jaja ale bez jaj ich skazują !

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1430771

dlaczego Min. Sprawiedliwości podpisuje umowę z doręczycielem przesyłek na obszar całego kraju? Dlaczego nie daje się wyboru własnej opcji przez sądy okręgowe? To ma być ta sławetna demokracja z centralizmem władzy w tle? Komu zależało na tym aby dać zarobić PGP?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1430834