Gdzie była policja ? - pobicie przez pseudokibiców POLSKIEJ OBSŁUGI EURO 2012 !

Obrazek użytkownika Fundacja LEX NOSTRA
Kraj

Pismo Fundacji LEX NOSTRA wysłane do Prokuratora Generalnego w dniu 9.06.2012 r. ok. godz. 10.00

Sz.P. Andrzej Seremet
Prokurator Generealny RP

Szanowny Panie Prokuratorze

Fundacja LEX NOSTRA zadeklarowała pomoc prawną w nagłych zdarzeniach świadczoną kibicom, w tym również zagranicznym turystom.

Niemniej jednak z całą stanowczością potępiamy i będziemy potępiać ich agresywne zachowania.

W związku a powyższym proszę o udzielenie informacji czy znany jest prokuraturze fakt dotkliwego pobicia polskiej obsługi EURO 2012 przez osoby posługujące się językiem rosyjskim i rosyjskimi flagami państwowymi w dniu meczu Rosja – Czechy rozgrywanego we Wrocławiu ?

Powyższe zdarzenie dokumentuje powszechnie dostępne nagranie video:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&;v=C7D0fNtIdW0

Mając na uwadze treść nagrania pytam się: Czy prokuratura wszczęła w tej sprawie postępowanie i czy poleciła policji zabezpieczenie materiału dowodowego ?

Uważam, iż tylko zdecydowane działania organów prokuratury mające na celu ukaranie przestępców zapobiegnie ewentualnym niepokojom społecznym i antagonizmom o podłożu narodowościowym, tym bardziej, iż nie jest – na podstawie materiału video – przesądzone, że czynów kryminalnych dopuścili się obywatele Rosji, choć na to wskazuje język rosyjski słyszany w tle, rosyjskie flagi państwowe, oraz okoliczności zdarzenia.

Jeszcze raz podkreślam, iż w powyższy materiał video nie pokazuje bójki pseudokibiców, ale napadnięcie i katowanie POLSKIEJ OBSŁUGI EURO 2012, tak więc żądamy ustalenia i ścigania sprawców – bez względu na ich narodowość !

Jednocześnie uprzejmie informuję, iż Kancelaria LEX NOSTRA jest zdecydowana zapewnić POKRZYWDZONYM pomoc prawną. Koszty tej pomocy opłaci Fundacja LEX NOSTRA.

Z uwagi na charakter sprawy pozwalam sobie na umieszczenie treści niniejszego pisma na stronie internetowej Fundacji LEX NOSTRA – www.fundacja.lexnostra.pl

Z poważaniem

Maciej Lisowski

Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=f9jfE0douT4

 Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#263910

Jaka policja?, pajace potrafia szarpac babcie sprzedajace koperek na ulicy albo kopac w twarz niewinnych przechodniow, na ruska swolocz stosuja wyprobowana adolfowska metode - kontrolowane wycofanie sie na z gory upatrzone pozycje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#263978

http://www.youtube.com/watch?v=sV18WXEqF34

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#263988