„Służby” próbują przejąć Fundację LEX NOSTRA ?

Obrazek użytkownika Fundacja LEX NOSTRA
Kraj

„Służby” próbują przejąć Fundację LEX NOSTRA ?

Kilka tygodni temu skontaktował się telefonicznie z Fundacją p. Dariusz Urbańczyk, który przedstawił się sekretarce jako mój „stary znajomy”.

Przy kolejnym połączeniu poprosiłem sekretarkę, by połączyła rozmowę z p. Urbańczykiem.
Podczas krótkiej rozmowy oznajmił mi on, że reprezentuje wpływowe osoby i chce się ze mną spotkać celem ustalenia „współpracy z nim” i „wzajemnych rozliczeń finansowych”.
Oczywiście stwierdziłem, iż nie widzę potrzeby spotykania się z nim i poprosiłem sekretariat by więcej nie łączył rozmów z Dariuszem Urbańczykiem.

Dariusza U. ostatni raz widziałem wiosną 2010 r. na sądowej sali rozpraw, gdy w charakterze świadka składałem wyjaśnienia w sprawie karnej przeciwko Dariuszowi U.
Do 2005 r. kojarzyłem tego pana jako rzutkiego przedsiębiorcę, później nie miałem z nim żadnego kontaktu, za wyjątkiem incydentu składania wyjaśnień na sali sądowej.

Po wielokrotnych telefonach z żądaniem rozmowy ze mną, które zaczęły być odbierane jako próba nacisku, dokonałem następujących ustaleń o Dariuszu U., urodzonym 6.09.1965 r. w Chęcinach.

Dariusz U. został skazany prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Kielcach za:

- udział w zorganizowanej grupie przestępczej
- wprowadzenie do obrotu ok. 18 milionów złotych pochodzących z dokonanych przestępstw
- oszustwa na kwotę ok. 22,5 milionów złotych
- posługiwanie się kilkoma fałszywymi dokumentami poświadczającymi jego tożsamość
- nielegalne posiadanie pistoletu
- nielegalne posiadanie pistoletu maszynowego Glauberyt wraz z tłumikiem i ostrą amunicją.

Na mocy porozumienia z prokuratorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie delegowanym do Prokuratury Krajowej - Jarosławem Jaczyńskim, Dariusz U. dobrowolnie poddał się karze i został skazany na 3,5 roku pozbawienia wolności, po czym opuścił areszt, ponieważ odbył już większość orzeczonej kary w warunkach aresztu śledczego.

Prokurator Jarosław Jaczyński, który za nielegalne posiadanie gotowego do użycia pistoletu maszynowego wraz z tłumikiem i ostrą amunicją, zażądał dla Dariusza U. karę 1 roku ( jednego roku ) pozbawienia wolności ( sic ! ), był znany z m.in. z faktu, że jeszcze jako Naczelnik Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Lublinie zdecydował o umorzeniu śledztwa przeciwko Aleksandrowi Kwaśniewskiemu.

Dariusz U. był już wcześniej skazywany m.in. za wymuszenia rozbójnicze i porwania.

Szanowni Państwo,

Znajomi prawnicy i dziennikarze nie mają cienia wątpliwości, iż Dariusz U., uzyskując tak korzystny dla siebie wymiar kary, musiał „ułożyć się ze służbami”. Potwierdzają to także inne osoby, które miały styczność z Dariuszem U. już po opuszczeniu przez niego aresztu.
Pozostaje tylko pytanie – z którymi „służbami” i czy na pewno tylko Polskimi ? – przy Dariuszu U. znaleziono m.in. oryginalne blankiety litewskich dokumentów tożsamości ze zdjęciem Dariusza U., wystawione na dane osobowe obywatela Litwy.

W dniu 4.02.2013 r. p. Dariusz Urbańczyk po raz kolejny skontaktował się telefonicznie z sekretariatem Fundacji LEX NOSTRA i kazał mi przekazać, iż jeśli się z nim „nie dogadam” to „wybierze się z wizytą do mojej mamy”…

Moim zdaniem – mając na uwadze wcześniejszą działalność Dariusza U. - była to wyraźna aluzja do zabójstwa matki Mecenasa Krzysztofa Piesiewicza…

Pozostaje tylko pytanie na czyje polecenie działa Dariusz U. i czy rzeczywiście „służby” mogły posłużyć się bandytą, by mnie zastraszyć i w „sposób siłowy” przejąć kontrolę nad Fundacją LEX NOSTRA ?

A jeśli tak, to „które służby”… ?

Maciej Lisowski
Fundator / Dyrektor
Fundacji LEX NOSTRA

Nagranie video z zatrzymania przez ABW Dariusza U. znajduje się na stronie internetowej Fundacji LEX NOSTRA:

http://fundacja.lexnostra.pl/index.php/artykuly/aktualnoci/147-suby-probuj-przej-fundacj-lex-nostra-

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Przed chwilą przykleiłam ten sam temat ale skasowałam, widząc, że już jest.
Proszę się trzymać Jedynie nagłośnienie i pokazanie, że na nic się zdadzą ich naciski skutkuje!

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#331257

i śmiem twierdzić,że obawy pańskie ,w kontekście podanych przez pana faktów, są bardzo uzasadnione.Pańskie pytania o to, które służby próbują przejąć Lex Nostra, traktuję jako retoryczne! Tego nie dowiemy się, przynajmniej teraz, kiedy spec służby triumfalnie wodzą rej i faktycznie sprawują rządy w jakże niesuwerennej Polsce.  Pozdrawiam, życząc odwagi słowami W. Churchila :" Sukces nigdy nie jest ostateczny, porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mika54

#331262

  Mafia grasuje, coraz bardziej bezkarnie, a wiec wszystko mozliwe. Z pewnoscia dlugo nie trzeba by  szukac, aby znalezc cale mnostwo osob, ktorym Fundancja sie "narazila".

Niezle byl uzbrojony ten osobnik; wszyscy powinnismy miec taki malutki arsenalik za fotelem.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lotna

 

#331269

- jedyna rada to nagłośnić i skompromitować przedsięwzięcie.
Wymyślą coś innego, ale to da Panu czas bardzo potrzebny.
pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Joanna K.

#331765