Włącz, nie przegap

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

AUDYCJA 311 - SZCZEGÓŁY

19:00 Andrzej Kołakowski – Warszawa – Smoleńsk

"Cześć i chwała bohaterom" - tak przywitano wdowę Ewę Błasik. Posłuchaj, co miała nam do powiedzenia. Zapamiętaj.

19:03 Apel pamięci: Generałowa Ewa Błasik – 10.04.2012

W przypadku „wiersza” Guntera Grassa mamy do czynienia ze strojącym się w szaty bezkompromisowości czystej wody konformizmem.

19:13 Blog:Gadający Grzyb – Gunter Grass i mądrość etapu

"Odwrócenie". Skuteczna metoda zastosowana w piątek przez premiera. Skuteczna? Wyjaśnienie manipulacji możliwej jedynie w naszej rzeczywistości medialnej.

19:26 Blog:dodam (czyta MarkD) – Wychowałeś się wśród stalinowskich kukieł jak Komorowska czy Michnik?

Fakty realne i fakty medialne - Część druga wywiadu dotyczy przyjmowanej przez autora metodologii badawczej przy pisaniu książki.

19:43 Blog:amelka222 (czyta:JaWa) – Free Your Mind – Burzenie smoleńskiego matrixu. cz.2

"Neutralne państwo stało się karczmą zajezdną dla obcych". - Konfederacja Czartoryskich szuka pomocy u carycy Katarzyny II. Stanisław Potocki faworytem carycy na tron polski. Branicki i Brühl zakładają stronnictwa; narodowe i dworskie, połączone pod wodzą Branickiego, jako hetmańskie szukają wsparcia przeciwko Rosji i Prusom u Francji i Austrii. Śmierć Augusta III. Ciąg dalszy podrozdziału: "Zamach Czartoryskich.

20:09 Historia:czyta Katarzyna – „Dzieje Polski” Michała Bobrzyńskiego

Wspomnienia i opinie o Lechu Kaczyńskim. Trzeba posłuchać ! Semka- są łajdacy jak Borusewicz, którzy chcą wykreślić LK z grona założycieli Solidarności (Lis, Borowczak). Karnowski - Porównanie majówek z okazji 3-maja u Kwaśniewskiego i Kaczyńskiego. Wspomnienie z wizyty w Izraelu i reakcji na niejasną wypowiedź premiera tego kraju. Warzecha - Z szacunkiem do KOR. O polityce zagranicznej LK wyrażającej się po pierwsze w zbieraniu kapitału a następnie budowaniu pozycji i przede wszystkim o realizmie politycznym LK.

20:24 Panel dyskusyjny: Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczpospolitej – Lech Kaczyński cz.1 – prowadzenie prof.Krasnodębski

„Putin – analogicznie jak wychwalany przez niego Stalin - nie daruje żadnej osobie, która stanie na jego drodze”.

21:31 Blog:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) – Władimir W(issarionowicz) Putin

"Chińsko-sowiecki dualizm i ruch rewolucyjny" - Korzyści płynące z rozłamu chińsko - sowieckiego dla ruchu komunistycznego na Zachodzie i polityki długofalowej Bloku.

21:41 Czytanka:czyta Katarzyna – „Nowe kłamstwa w miejsce starych” Anatolija Golicyna

Wypowiedzi Onych nie powinny nas dotykać. Nie musimy, a nawet nie powinniśmy wchodzić z nimi w polemikę. Zadaniem autora ten podział na My i Oni jest niestety prawdą wyklętą.

21:53 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) – Nas to nie dotyczy

Jarosław Kaczyński- wspomniał o przygotowywanej biografii LK. Uzupełnił informacje o działalności zagranicznej w szczególności wyjaśnił "problem" Lizboński. Zbigniew Romaszewski o tym jak poznał LK i jak go wykorzystywali w działalności KOR. Przedstawiciele Gruzji pełni wdzięczności za uratowanie ich kraju przed Rosją w sierpniu 2008r. Na koniec kilka słów min. Łopiński.

22:01 Panel dyskusyjny: Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczpospolitej – Lech Kaczyński cz.2 – prowadzenie prof.Krasnodębski

Wrak umyty, ślady zatarte... „Okazało się, że gdy Rosjanie obiecywali przykrycie wraku zadaszeniem, to po to, by mogli nie niepokojeni i niewidoczni z satelity robić z wrakiem, co im się tam żywnie podoba”.

22:33 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) – Wrak jak nowy!

Wizyta z 17 II 1972 Xuan Thuy - komunistycznego przywódcy Północnego Wietnamu. Początek roku 1973, Van Thieu. Prezydent Południowego Wietnamu z wizytą w "wolnym świecie". Kto był bohaterem, a kto katem dla opinii tego świata. Jak wyglądały audiencje u papieża Pawła VI obu tych przywódców?

23:40 Czytanka:MarkD – Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy – Józef Mackiewicz

W cotygodniowym felietonie o ostatnich publikacjach NDz i reakcjach polskich, a zwłaszcza prokuratury, na temat informacji o niszczeniu wraku przez Rosjan. Po co nam wrak. Jakie powinny być przeprowadzone badania.

23:53 Felieton:Antoni Macierewicz – Głos Polski

"Tyle kłamstwa w naszym mieście..." Aktualne wersje znanych piosenek, do wiosennego użytku. i propozycja nowej "Zwróćcie wrak Tu - 154, a my zwrócimy..." - Tym razem w czarnym humorze komentarz polskiej rzeczywistości.

24:08 Felieton:Jan Pietrzak – Przeboje tej wiosny

Jak traktuje społeczeństwo polskie dziennikarzy? Komentarz do wyniku sondażu.

24:15 Rozmowa:Barbara Fedzyszak-Radziejowska – O kulcie niezależności dziennikarskiej

Ciąg dalszy wspomnień działacza ""Solidarności", przewodniczącego MKZ „S” Katowic.

24:23 Wspomnienia:Andrzej Rozpłochowski – Postawią ci szubienice… fr.8

Jaką rolę pełni PSL w koalicji? O odrzuceniu referendum w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego.

01:03 Felieton:prof.Krystyna Pawłowicz – Myśląc Ojczyzna

Gdyby Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu rzeczywiście uznał brak odpowiedzialności Rosji za wymordowanie w lesie katyńskim wielu tysięcy polskich oficerów strzałem w tył głowy...

01:13 Felieton:Zbigniew Hałat – Spróbuj pomyśleć

Posiedzenie dotyczyło przyjęcia stanowiska Zespołu w sprawie komunikatu prokuratury wojskowej, dotyczącego śledztwa smoleńskiego, odrzucającej prawdopodobieństwo zamachu oraz kolejnego zestawu zeznań świadków tragedii smoleńskiej, zwłaszcza dotyczących słyszanej eksplozji.

01:22 Posiedzenie:Antoni Macierewicz – Zespół Parlamentarny, 13.04.201

Historia Wielkopolanina, który zginął na Podlasiu.

02:00 Wykład:Dr Mariusz Bechta (IPN) – Stefan Kosobudzki ps. „Sęk” – Żołnierz wyklęty NSZ

Brak głosów