Włącz radio, włącz głośniki - dlaczego ?

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

Poniżej odtwarzacze i szczegóły audycji

Chłopczyku z językiem przybitym do stołu
niezdarnie próbujący utrzymać się na palcach
(motyw ze świątecznych kartek pocztowych:
dziecko ukradkiem sięga po ciastko)...
poniedziałek, 11 lipca 2011 - "Dziś kolejna rocznica Krwawej Niedzieli - rzezi dokonanej przez nacjonalistów ukraińskich na polskich mieszkańcach Wołynia. Wiersz pochodzi z tomu „De profundis”.( http://wojciechwencel.blogspot.com/2011/07/smierc-lachom.html )

19:00 Wiersz:Wojciech Wencel – Śmierć Lachom

Janusz Palikot nie jest li tylko odrażającym, politycznym błaznem. Jego rola jest o wiele bardziej znacząca i ponura niż wynikałoby to z pozorów.

19:03 Blog:Gadający Grzyb – Rola Palikota w życiu politycznym III RP

Polityka BBN, w szczególności postać Stanisława Kozieja i jego stosunek do płk. Kuklińskiego świetnie podsumowany przez redaktora ś.p. Jacka Kwiecińskiego. Dla Kozieja „obcych” uosabiali Amerykanie, a „swoich, naszych” „sojusznicy” z Układu Warszawskiego

19:21 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) – Nadzorcy

Zasady wykwintnej dyplomacji a przepychanki pomiędzy Tuskiem, Rostowskim i Shulzem w sprawie wstąpienia Polski do strefy euro w 2015 roku.

19:37 Blog:seawolf (czyta JaWa) – Bąk królowej, czyli Schulz

Czy jest możliwe wytoczenie instytucji medialnej procesu o defamację? - Rozważania nad bezkarnością "usłużnych dziennikarzy" wobec zwyczajnych ludzi.

19:45 blog:Wiktorinoc (czyta IgorC) – Kopniaki procesowo bezpieczne

Czy i dlaczego Polska zasługuje na powtórkę z Afryki Płn. oraz rzecz o kolejnym nieudanym podejściu do cenzury Internetu przy pomocy ACTA.

19:51 Blog:Marcusso – Czy teraz Polska? http://niepoprawneradio.pl

Wśród strasznego zamętu umiera, narzekając na świat, w którym "grzech, złość i zdrada wybujały", Jan III Sobieski (1696 r.) Przekupstwo decyduje o tym, że królem zostaje elektor saski Fryderyk August.

20:02 Historia:czyta Katarzyna – „Dzieje Polski” Michała Bobrzyńskiego

O jedności z Bogiem. Gdzie panuje rozdźwięk i rozpamiętnienie tam Bóg nie mieszka. Nie kierujcie się nigdy tym, co wam podszeptuje gniew.

20:15 Patrystyka:wybrał i czyta ks.prof.Arturo Katolo – List do Filadelfian

Niepoprawne Radio PL oraz KGP w Dublinie zorganizował pokaz filmu "Towarzysz generał idzie na wojnę" i spotkanie z reżyserem. To część pierwsza relacji ze spotkania.

20:30 Spotkanie:Grzegorz Braun – Pokaz „Towarzysz Generał idzie na wojnę” – Dublin 24.01.2012 cz.1.

Nieudacznicy, zaprzańcy, indolenci... „Obywatele i Obywatelki, jeśli nawet z jakichś niezrozumiałych dla mnie powodów, pokochaliście szczerze tę bandę nieodpowiedzialnych szkodników i nieudaczników to tylko zwykły instynkt samozachowawczy powinien was skłonić do pogonienia raz na zawsze tej zgrai baranów, która dorwała się do władzy”.

21:32 Blog:Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) – PO, czyli POlska Poniżona i Ośmieszona

"Warto, by Zachód przeanalizował scenariusz i techniki czechosłowackiego eksperymentu z roku1968, by nie mogło dojść do wprowadzenia go ponownie". Ostrzeżenie autora. Dziś możemy ocenić czy było słuszne?
Odc. 66 - Komunistyczne straty i zyski z „demokratyzacji”. Konsekwencje „demokratyzacji” dla Zachodu.

21:43 Czytanka:czyta Katarzyna – „Nowe kłamstwa w miejsce starych” – Anatolij Golicyn

Test ten , przeprowadzony na współczesnych Europejczykach, mógłby ukazać, jaki jest ich poziom dojrzałości emocjonalnej i gotowości odraczania własnych przyjemności.

21:58 Blog:KP (czyta:JaWa) – Test cukierka, czyli kilka nieuczesanych myśli o schyłku europejskiej cywilizacji

Pedro Arrupe - jezuita z doświadczeniem z Hiroszimy - określa posłuszeństwo wobec zaleceń papieskich Pawła VI dotyczących "dopasowania do świata współczesnego" także w wykonaniu "regionalnym". Ucieczka księży hiszpańskich od posługi.

22:07 Czytanka:MarkD – Piedro Arrupe – „Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy” – Józef Mackiewicz

Nie zapomnij o Kresach” to kolejna książka ks. Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego poświęcona tragedii Kresów, w tym ofiarom narodowości ormiańskiej. Jest to, między zbiór felietonów z Gazety Polskiej.Książka "Ludzie dobrzy jak chleb". zawiera wspomnienia o nieżyjących już kilkudziesięciu osobach, które Autor znał osobiście. Jedno ze spotkań promocyjnych zorganizował Klub Gazety Polskiej w Berlinie. Całkowity dochód ze sprzedaży książek przeznaczony jest na Fundację im. Brata Alberta, która prowadzi w Polsce 30 domów dla osób niepełnosprawnych.

22:16 Spotkanie:ks.Isakiewicz Zaleski – „Nie zapomnij o Kresach” i „Ludzie dobrzy jak chleb” (cz1.) KGP Berlin

Przeciwnicy nacjonalizmu rozumianego jako patriotyzm nowego typu: nowoczesna idea narodowa. Omówienie przyczyn i charakterystyka ich postaw – od „patriotów starego typu”, poprzez ludzi znoszących niewolę dla świętego spokoju, po kosmopolitów i socjalistów.

23:28 Czytanka:Roman Dmowski (czyta Gadający Grzyb) – Myśli nowoczesnego Polaka – odc.19

O wyzysku kierowców przez państwo.

23:48 Felieton:Jan Pietrzak – Partia Wkurzonych kierowców II

Faraon każe zasypać rów, który pozwoli ominąć armii święte żuki. Egipski chłop kopał go 20 lat, by jego rodzina mogła być wolna. Na nic zdały się jego błagania. Rów zostaje zasypany, a nieszczęsny chłop wiesza się. "Wielki pisarz (Bolesław Prus) pokazał przy pomocy tej sceny, jak potęga totalitarnego państwa nie liczy się z pojedynczym człowiekiem. Tak było w starożytnym Egipcie. A we współczesnej Polsce?"

23:58 Felieton „Spróbuj pomyśleć’:Janusz Wojciechowski – W Polsce jak w państwie faraona

Dlaczego poseł Niesiołowski dostał ataku wścieklizny?

24:06 Felieton „Myśląc Ojczyzna”:Stanisław Michalkiewicz – Za dużo wolności, czy za mało?

To, że Polacy, zwłaszcza młodzi, nie chcą kupować narkotyków, napawa palikociarzy wstydem nie mniejszym, niż Dworaka i jego naganiaczy nasza niechęć do płacenia abonamentu na propagandę.

24:14 Felieton „Spróbuj pomyśleć”:Zbigniew Hałat – Na salonach popłoch

Wykład "Elity Polski - elity dla Polski - diagnoza i plan", wygłoszony przez prof. Andrzeja Zybertowicza z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, autora książki "Pociąg do Polski. Polska do pociągu" podczas konferencji "Pytania o naszą niepodległość", zorganizowanej przez Wrocławski Społeczny Komitet Poparcia Jarosława Kaczyńskiego i Stowarzyszenie Dolnośląski Instytut Wojciecha Korfantego we Wrocławiu, w dniach 28-29 stycznia 2012 r.

24:24 Wykład:prof.Andrzej Zybertowicz – Elity Polski – elity dla Polski – diagnoza i plan Wrocławski Społeczny Komitet Poparcia Jarosława Kaczyńskiego i Stowarzyszenie Dolnośląski Instytut Wojciecha Korfantego we Wrocławiu

Osoba Wojciecha Sumlińskiego, pod pretekstem płatnej protekcji, miała posłużyć do skompromitowania komisji weryfikacyjnej WSI. Na rozprawie 30 stycznia Sumliński odniósł się do "wizji prokuratury" w kontekście aktu oskarżenia.

1:15 Reportaż:J.Gajewski – Wojciech Sumliński – rozprawa w dn.30.01.2012 r.-część1 Nagranie własne Niepoprawnego Radia PL

Pomnik Smoleńsk : Panią Ewę Błasik zapytałem o okoliczności w jakich dowiedziała się o Tragedii, czy była o niej informowana przez stronę rządową, o podjecie decyzji nieuczestniczenia w identyfikacji i o stan rzeczy i telefonu męża. Moja rozmówczyni poruszyła również sprawy raportu MAK i komisji Millera, problem ustalenia odpowiedzialności za identyfikację głosu jej męża, ujawniając w jaki sposób i kiedy komisja Millera zdecydowała się na umieszczenie w raporcie stwierdzenia o obecności gen. Błasika w kokpicie.

1:44 Rozmowa:Ewa Błasik – Świadectwa Rodzin – Smoleńsk

"Nierzadko postuluje się unikanie w teologii takich określeń jak «jedyność», «powszechność», «absolutność», bo ich stosowanie stwarza rzekomo wrażenie, że zbyt przesadnie podkreśla się znaczenie i wartość zbawczego wydarzenia Jezusa Chrystusa w porównaniu z innymi religiami". Co w rzeczywistości oznaczają te słowa? Rozdział III. Jedyność i powszechność tajemnicy zbawczej Jezusa Chrystusa

2:07 Dokument:Katarzyna – Deklaracja Dominus Iesus

30 stycznia 2012 r. Sąd we Wrocławiu rozpatrywał zażalenie na umorzenie procesu przeciwko Grzegorzowi Braunowi.
wypowiedź Grzegorza Brauna na gorąco po posiedzeniu Sądu. Rozmawiał: Paweł Chojecki, red. nacz. "idź POD PRĄD".

2:28 Wypowiedz:Grzegorz Braun – Znów przed sądem

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Daani :)

Pozdrawiam tych, ktorzy nie pozwalaja gasic Ducha! :)

                                                                          

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Daani :)

#223589