Niepoprawne Radio PL - sprawdź, co w audycji 330 i posłuchaj!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

AUDYCJA 330 - SZCZEGÓŁY

"...nie mów że to nieprawda że nie ma aniołów..."

19:02 Wiersz:Zbigniew Herbert (czyta Jabolissimus) - Zobacz

Co ma wspólnego marsz rosyjskich kibiców w Warszawie z następującą historią : Był rok 1945. Polsko-sowiecki patrol prowadził niemieckiego jeńca. Nagle czerwonoarmista zażądał od Niemca, aby ten go kopnął. Jeniec się wzbraniał. Rosjanin podparł więc polecenie wymownym gestem pepeszy. Zdesperowany jeniec kopnął rozkazodawcę. Ten serią z karabinu natychmiast zabił nieszczęśnika. Zdumiony Polak zapytał, dlaczego sojusznik nie zabił od razu, a kazał się kopnąć. Nu! ty durak! – usłyszał w odpowiedzi – nie znajesz czto my nie agresory.?

19:06 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) - My nie agresory

Kto i po co czyta nasze blogi?

19:29 Blog:Katarzyna - Rozmyślania przy zmywaku mamy Katarzyny - Pisać czy zmywać?

„Demontaż państwa już się skończył. Teraz będą znikać ludzie” - Janusz Kurtyka, 06.04.2010.

19:44 Blog:Gadający Grzyb - "Teraz będą znikać ludzie"

"Oni śpiewają – „Deutschland, Deutschlan uber alles” (Niemcy, Niemcy ponad wszystko) – a my – „Jeszcze Polska nie zginęła”". Ale Niemcy zlekceważyli destrukcyjną potęgę demoralizacji. Co z tego wyniknie?

19:54 Blog:Jan Kalemba (czyta:JaWa) - Czy Niemcy temu podołają?

Wywiad archiwalny; niszczeniu Gromu po przejęciu jednostki przez MON. Jak się to zaczęło. Jak oceniał generał rządy Tuska.

20:09 Wywiad:gen. Sławomir Petelicki (rozmawiają Krzysztof Skowroński i Wojciech Cejrowski) - Generał Petelicki o rozkładzie państwa

"W Gromie jak w soczewce odbija się sytuacja kraju" - Rozmowa dotyczyła, między innymi, Gromu i sytuacji w wojsku, zwłaszcza żołnierzy polskich w Afganistanie, o której napisał w liście do premiera, kłamstwach Arabskiego i przyczynach, dla których nie poproszono NATO o pomoc w wyjaśnieniu katastrofy smoleńskiej, odmowy USA zainstalowania rakiet Patriot, zagrożeniu bezpieczeństwa Polski wskutek słabości wewnętrznej i arogancji władzy. - "Polski punkt widzenia - 05.02.2011 gościem programu był: gen. bryg. Sławomir Petelicki, program w TV Trwam prowadził: Robert Knap

20:47 Polski Punkt Widzenia:gen. Sławomir Petelicki

Niepoprawne RadioPL prezentuje niezwykle wartościową książkę, która ukazała się nakładem wydawnictwa “Arcana”

21:19 Prezentacja:Richard Butterwick, wyd. Arcana - Polska Rewolucja a Kościół Katolicki 1788-1792

"Polska pod rządami Platformy Obywatelskiej coraz bardziej przypomina świat Tolkienowskich orków. Sensem ich istnienia było niszczenie wszystkiego, co kojarzy się z dobrem. Pozostawiały po sobie zgliszcza i ubezwłasnowolniającą pustkę wewnętrzną".

21:25 Felieton:Anita Gargas (czyta:JaWa) - Platforma orków

Tło i postawa Chrześcijan i "chrześcijan" w czasie wyborów w Chile. Mimo dostrzegania niebezpieczeństwa przez katolików (list do Watykanu podpisany przez ponad 2 miliony obywateli), nie było reakcji papieża Pawła VI.

21:38 Czytanka:czyta MarkD - Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy - Józef Mackiewicz

Zaczynamy niewielką dawką aktualności, w tym sportowych. Następnie danie główne - czyli temat 'nocnej zmiany' - upadku rządu Olszewskiego w czerwcu 1992 i niechlubnych bohaterów tego wydarzenia. Odbierając telefony debatujemy, dlaczego lustracja jest potrzebna i dlaczego należy usunąć donosicieli i agentów z instytucji publicznych, a z przestrzeni publicznej nazwy i symbole totalitarne. Szczególną uwagę zwracamy na oświatę, gdzie system finansowania i wstawianie profesorów i doktorów wywodzących się z linii partyjnej jest powszechne. Tłumaczymy, dlaczego nie należy się mścić tylko ujawnić i napiętnować winnych. Miro, Rycho i Zbycho mogą rwać włosy z głowy. Złodzieja najbardziej boli, gdy musi oddać łup z nawiązką...

21:46 Konserwa:Jabollissimus&Kreator - Potrzeba nam dekomunizacji

"Spójrzmy prawdzie w oczy. Staliśmy się biernymi i obojętnymi nieudacznikami, narodem oportunistów i tchórzy, których nawet zbliżająca się wielkimi krokami prawda o mordzie smoleńskim nie jest w stanie oderwać od spektaklu odgrywanego od 22 lat na naszych oczach przez marnych aktorów i statystów".

22:41 Blog:Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) - "Boże spraw by nam się chciało, tak jak nam się nie chce"

Co to znaczy idealny prawicowiec? Wszystko musi być prywatne, bo inaczej mamy socjalizm? A co z wojskiem i obronnością? Czy powinniśmy się obawiać Polaków z Kresów? O sytuacji Polaków na dawnych Kresach i w Kazachstanie. Posłuchaj. Ważne.

22:51 Wykład promocyjny:nagranie własne Niepoprawnego Radia PL - prof. Chodakiewicz - Między Wisłą a Potomakiem cz3-Pytania o prawicowość i o Polaków z Kresów (opracowanie JaWa)

Tematem wykładu jest antypolonizm, jego przyczyny i przejawy na świecie.

23:06 Wykład:Stanisław Michalkiewicz - Antypolonizm (wydział zamiejscowy KUL w Tomaszowie Lubelskim)

Sylwetka admirała Józefa Unruga - jednego z twórców polskiej marynarki wojennej oraz jej dowódcy w czasie wojny 1939 roku.

24:13 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - Dowódca floty - cz. 1

Przygotowania polskich i sowieckich komunistów do "odnowy" w Polsce i powstania "Solidarności".

24:27 Czytanka:czyta Katarzyna - C.d. rozdz. 25 Finał przygotowań do „odnowy” Partia polskich komunistów wewnątrz Solidarności "Nowe kłamstwa w miejsce starych" Anatolija Golicyna

II część konferencji pt.: "Nocna zmiana 20 lat później" w Sopocie. Sytuacja geopolityczna Polski w początkach lat 90-tych XX w, stosunek USA i ZSRS a potem Rosji do zmian ustrojowych w Polsce. Zakulisowe okoliczności podjęcia przez Sejm uchwały w/s lustracji. Negocjacje Krzysztofa Wyszkowskiego z Januszem Korwinem - Mikke w krzakach, na tyłach kawiarni sejmowej, wpływ bankietu w ambasadzie izraelskiej na wynik obrad ówczesnej sesji sejmowej. Pytania z sali; czynna agentura rosyjska w Polsce i polskie służby specjalne, powiązania z nimi polityków, również Donalda Tuska. Szanse na zmiany sytuacji politycznej w Polsce i powrotu sił patriotycznych.

24:43 Konferencja: Sławomir Cenckiewicz i Krzysztof Wyszkowski - Nocna zmiana 20 lat później - cz.2

"W dniu wolności podatkowej" - Jak długo pracujemy na podatki? "Co tu dużo mówić; nie da się ukryć, że Cesarstwo Austro-Węgierskie, w porównaniu z III Rzeczpospolitą, kosztowało swoich obywateli znacznie mniej ".

01:42 Felieton RM:Stanisław Michalkiewicz - Myśląc Ojczyzna

"Dziś takiego świata już nie ma" - O zmianach cywilizacyjnych w dzisiejszych miastach.

01:49 Felieton RM:prof. Piotr Jaroszyński - Myśląc Ojczyzna

W klubie Ronina gościł Artur Dmochowski, były dyrektor TVP Historia. Okazją do spotkania był artykuł "Mój przyjaciel zdrajca", który opublikował w "Gazecie Polskiej Codziennie". Autor odwołał się w nim do Insurekcji Kościuszkowskiej, podczas której znaleziono w siedzibie rosyjskiego ambasadora pokwitowania wypłacanych pensji przedstawicielom polskiej elity. Zdaniem autora także niektórzy współcześni publicyści i politycy mogą być zdrajcami, tylko nie mamy na to bezpośrednich dowodów. W cz. 2 dyskusja i pytania z sali, dotyczyły, między innymi, szef wydawnictwa „Rytm” Marian Kotarskiego, który okazał się oficerem SB Marianem Pękalskim.

01:59 Spotkanie:Artur Dmochowski - Mój przyjaciel zdrajca (Klub Ronina)

Brak głosów