NIEPOPRAWNE RADIOPL - SZCZEGÓŁY AUDYCJI 228

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Kraj

JEŚLI SŁUCHASZ NAS, WIĘCEJ WIESZ, WIĘCEJ ROZUMIESZ

Afera Marszałkowa. Ostatnio odbyło się pierwsze posiedzenie Sądu w którym oskarżonym jest dziennikarz Wojciech Sumliński. Milczenie mediów a nawet blogerów jest złym objawem a w ocenie Ściosa może prowadzić nas do kolejnych lat hańby.
19:00 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) - Cena "Afery Marszałkowej"

Wiadomości internetowe ważne i nieważne...Pogodzona z losem mama Katarzyna szuka w Internecie ambitnych tematów.
19:23 Blog:Katarzyna - Wakacyjne surfowanie mamy Katarzyny

„Europa wciąż żyje w strefie Deutsche Mark, tylko że ta strefa dla niepoznaki nazwana jest inaczej.” - Gadający Grzyb o eurowalucie.
19:36 Blog:Gadający Grzyb - Deutsche Euro

Nie wolno nam zapominać . Można wybaczać, ale trzeba pamiętać, aby Bóg nie zapomniał o nas.
19:45 BLOG:Seawolf(JaWa) - Wołyń

Dokończenie rozdziału 2; Skutki NEP-u, Wnioski z NEP-u Rozdział 3 - Wzorce Dezinformacji: „Fasada i Siła”
19:55 Czytanka:Anatolij Golicyn (czyta Katarzyna) - Nowe kłamstwa w miejsce starych odc.5

Rozmawiamy z osobami, które nie podzielają naszych opinii o dzisiejszej Polsce. Zobaczmy, jakimi argumentami się posługują. Pierwszy Pan mówi o rewaloryzacji emerytur. Posłuchajmy.

PS. rozmowy
----------------------
1 marzec 2005 r. waloryzacja - nie było (to jeszcze SLD)
inflacja 0,7% za 2005 rok - 1 marzec 2006 r . waloryzacja - 6,2% ( 2,2 % waloryzacji dla tych co przeszli na emerytur po 1 marca 2005 r. )
inflacja 1,4% za 2006 rok - 1 marzec 2007 r. waloryzacja - nie było
inflacja 4% za 2007 rok - 1 marzec 2008 r. waloryzacja - 6,5 % (przyznana przez rząd J. Kaczyńskiego w 2007 r - sformułowanie o tyle trafne że zw.z ustawą)
inflacja 3% za 2008 rok 1 marzec 2009 r. waloryzacja - 6,1 %
inflacja 3,5% za 2009 rok1 marzec 2010 r. waloryzacja - 4,62 %
inflacja 2,6% za 2010 rok1 marzec 2011 r. waloryzacja - 3,1 %
aktualna inflacja to 5% !
Jak widać inflacja a waloryzacje mają się w miarę proporcjonalnie. Ale nie jest to "wola" rządu lecz ustaw. I tak w 2004 koalicja SLD-PSL przegłosowała plan "oszczędnościowy" (stąd w 2005 i 2007 nie było)
2004 uchwalono ustawę o waloryzacji rent i emerytur. Przyjmuje ona, że renty i emerytury będą rosły, gdy wskaźnik skumulowanej inflacji sięgnie 5%. Waloryzacja świadczeń następować ma nie rzadziej niż co trzy lata. Nowe zasady mają zacząć obowiązywać od przyszłego roku.
w 2007 PIS z koalicją uchwalił nową ustawę :
wprowadza waloryzację coroczną od 1 marca oraz wskaźnik waloryzacji rozumiany jako średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w poprzednim roku kalendarzowym, zwiększony o co najmniej 20% realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim roku kalendarzowym.
-----------------------
20:09 Polaków rozmowy:Przy namiocie Solidarnych2010 - O dymisji Tuska, i rewaloryzacji VI 2011

Kolejne sukcesy rządu. Media i rząd rozprawiały o nich mnóstwo kwadransów. My się z nimi rozprawiamy w 2 minuty. Kontynuujemy kwestię atomistyki. Tydzień temu wyjaśnialiśmy, że elektrowni atomowych nie trzeba się bać. Dzisiaj trochę o kosztach. A te, jak się okazuje, są poukrywane tu i ówdzie. Wyciągamy je na wierzch i porównujemy z kosztami innych typów elektrowni. 27 czerwca zmarł Maciej Zembaty. Był znakomitym satyrykiem. Kilka chwil poświęcamy przybliżeniu jego twórczości.
20:31 Konserwa:Jabollissimus&Kreator - Dyplomatyczne ruchawki, ciąg dalszy atomistyki, kilka słów o Macieju Zembatym

Nielegalnie działająca komisja Millera jest "wiarygodna", zaś parlamentarny zespół Antoniego Macierewicza – "niewiarygodny", czyli reakcje mediów na „Białą Księgę” Katastrofy Smoleńskiej.
21:53 Blog:Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) - Biała Księga - reakcje

Komentarz dotyczący stwierdzenia ojca Rydzyka, że Polską nie rządzą Polacy.
22:01 BLOG:Andrzej Tatkowski (JaWa) - PPP, czyli kto dziś w Polsce jest Polakiem ?

Relacja dziennikarza "Guardiana" z wypowiedzi prymasa Wyszyńskiego. Niejasność wypowiedzi kardynała otwiera różne możliwe interpretacje. Analiza Mackiewicza.
22:12 Czytanka:czyta MarkD - Mowa dyplomatyczna - "W cieniu krzyża" Józefa Mackiewicza

PANEL: Media publiczne, prywatne i społeczne
Robert Kroplewski - ekspert Instytutu Sobieskiego, radca prawny Kancelarii Prawnej JanuszczyK & Kroplewski Sp. P. - Dyskusja o kształcie misji mediów publicznych toczy się już od 1994r. i przybiera rezultaty zależne od aktualnego układu sił politycznych.Stale są dotykane kryzysem, którego rezultatem jest: utrata wpływów z abonamentu oraz roli pioniera w procesie cyfryzacji naziemnej. Korzyści społeczne cyfryzacji telewizji.
22:19 Kongres P-WP:Robert Kroplewski - Jaka misja mediów publicznych w epoce cyfryzacji

Igor Janke - publicysta Rzeczpospolitej O rewolucji w sposobach komunikowania się poprzez media społecznościowe i korzyściach z tego płynących dla debaty publicznej.
22:48 Kongres P-WP:dr Igor Janke - Konfederacja dysydentów - konserwatywne media społeczne

Piotr Legutko - Publicysta, dziennikarz - rola polskich mediów w warunkach demokracji.Komu służy prasa.Czy to konsekwencje prywatyzacji polskich mediów? Czy wiarygodność można kupić? W jakij sytuacji znajdują się dziś dziennikarze?
23:03 Kongres P-WP:red. Piotr Legutko - Rola mediów prywatnych w polskim życiu publicznym

Piotr Gliński - socjolog, profesor doktor habilitowany, pracownik Zakładu Społeczeństwa Obywatelskiego Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, profesor zwyczajny Uniwersytetu w Białymstoku, Kierownik Katedry Socjologii Struktur Społecznych tego Uniwersytetu, Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Socjologicznego - Kim jest społeczeństwo obywatelskie.Po roku 1989 rozwój społeczeństwa obywatelskiego miał miejsce w Polsce w siedmiu podstawowych obszarach społeczno-instytucjonalnych.Jaki jest wynik?
23:13 Kongres P-WP:prof. Piotr Gliński - Portret społeczeństwa obywatelskiego po 20 latach

Maciej Gnyszka - z wykształcenia architekt i socjolog.Głównym zagadnieniem, które porusza Autor w swojej wypowiedzi to fundraising w Polsce definiowany wstępnie jako ogół metod organizacji działań podmiotów trzeciego sektora, tak by stawały się atrakcyjnym celem prywatnych inwestycji.
23:34 Kongres P-WP:Maciej Gnyszka - Społeczna odpowiedzialność biznesu i inwestycje w zaufanie

Co tak naprawdę kryje się w kuferkach oznaczonych etykietkami „atrakcyjność intelektualna” i „intelektualne ubóstwo”? Wyjaśni nam to Coryllus w kolejnej gawędzie.
24:02 Blog:Coryllus (czyta Gadający Grzyb) - Ubóstwo intelektualne cechą ludzi wrażliwych i bezkompromisowych

Istnieje zasadnicza różnica między tolerancją a akceptacją o czym dobitnie przypomina nam Stanisław Michalkiewicz.
24:16 Felieton:Stanisław Michalkiewicz(JaWa) - Sodomici i Napieralski

Rok 1945 - rozszerzanie KWP na powiat Wieluński, Piotrków Trybunalski, na Sieradz i Łódź, Częstochowę, Śląsk, Konin. O tym w kolejnym odcinku działań twórcy KWP Warszyca.
24:25 Czytanka:opracowanie Ksawerego Jasiaka czyta MarkD - Z dziejów Konspiracyjnego Wojska Polskiego

Rok 1956 - 300 tys. Madziarów idąc pod pomnik gen. Bema skanduje: Polska wskazuje nam drogę, idźmy za Polakami". Dziś hasło trzeba odwrócić - "...idźmy za Węgrami". Dlaczego?
24:34 Wykład:Jerzy Robert Nowak - Węgry jako wzór dla przemian (nagranie własne)

WAŻNE!
Po wykładzie, który można było wysłuchać w audycji 227, nastąpiły pytania słuchaczy. Pytano między innymi o formy inwigilacji Jędrzeja Giertycha, zainteresowanie wywiadu Melchiorem Wańkowiczem, losach agenta Pączkowskiego, inwigilację Polonii po 1989 r.według Instrukcji Kiszczaka ....rolę służb wojskowych w uwłaszczeniu agentury i śmierci Papały. - odpowiada prof. Żaryn
01:05 Wykład:Jan Żaryn - Inwigilacja Polonii przez służby PRL 1945-89

Brak głosów