Niepoprawne Radio PL - przeczytaj, co w audycji 392!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Kultura

Ostatnie audycje są także do pobrania w postaci pliku mp3 (można je słuchać z odtwarzaczy i komórek) na stronie http://audycje.4shared.com


AUDYCJA 392 (CZWARTKOWA) - SZCZEGÓŁY

„W modlitwie do św. Józefa, w modlitwie, którą ułożył Leon XIII, są przy końcu takie słowa: „pobożnie żyć, święcie umierać, wiecznego szczęścia w niebie dostąpić.” Wiem, że mama żyła pobożnie, umierała święcie. Proszę Boga, aby dostąpiła tego szczęścia w niebie...”

19:01 Przemówienie:Jarosław Kaczyński - Przemówienie podczas pogrzebu śp Jadwigi Kaczyńskiej

Kardynał Józef Glemp nie żyje. Prymas Polski Senior zmarł o 21.30 w warszawskim szpitalu. Miał 83 lata. Przypominamy sylwetkę Zmarłego. Prócz tego, archiwalne nagranie, w którym ks. kardynał mówi o swym powołaniu.

19:24 Wspomnienie: Zmarł Kardynał Józef Glemp Arcybiskup Senior, Prymas Polski

Debiut w blogosferze i od razu mocny tekst o instytucjach unijnych. Witamy z radością.

19:39 Blog:Jasienko (czyta MarkD) - Do czego służy Natura 2000?

WOŚP nie ma wiele wspólnego z istotą dobroczynności. To marketingowy majstersztyk, ale niechętna Owsiakowi prawica nie umie tego ludziom wytłumaczyć.

19:54 Blog:Sebastian Rutkowski (czyta:JaWa) - WOŚP nie ma wiele wspólnego z istotą dobroczynności

Czy blogosfera świeci „światłem odbitym”? Czy jest zbiorowiskiem internetowych „kanap”?

20:04 Blog:Gadający Grzyb - Blogosfera-"światło odbite"?

"Reformy systemu nauki i szkolnictwa wyższego wprowadzone w 2010-2011 r. miały obniżyć znacznie obecny, wysoki, poziom patologii akademickich". W którym miejscu są uczelnie w walce z plagiatami, fikcyjnymi konkursami, nepotyzmem i przywiązaniem do złych tradycji?

20:17 Blog:Józef Wieczorek - Niezależne refleksje o patologiach akademickich

Sytuacja polityczna i społeczna Polaków w Księstwie Poznańskim. Program pracy organizacyjnej Karola Marcinkowskiego. Propaganda rewolucyjna Dembowskiego i Libelta. Plany powstańcze tajnego rządu narodowego. Uwięzienie spiskowców w zaborze pruskim, wybuch planowanego na dzień 18 stycznia 1848 powstania ludowego w Krakowie. Odc. 192

20:26 Historia:czyta Katarzyna - T. III, rozdz. II Polityka romantyczna 1831 - 1863, cd. § 26 Walka społeczna "Dzieje Polski" Michała Bobrzyńskiego

Prezes Wiktor Kamiński ze SKOK odpowiada na pytania publiczności – konferencja „Pytania o naszą niepodległość” Wrocław 2013.

20:42 Pytania o naszą niepodległość - edycja III - Wrocław - Ossolineum, styczeń 2013:Prezes Wiktor Kamiński - Kasy SKOK - pytania (Niepoprawne Radio PL)

Prof. Stanisław Mikołajczak prezentuje działalność Akademickiego Klubu Obywatelskiego w Poznaniu - konferencja „Pytania o naszą niepodległość” Wrocław 2013.

21:22 Pytania o nasza niepodległość - edycja III - Wrocław - Ossolineum, styczeń 2013:prof. Stanisław Mikołajczak - Akademicki Klub Obywatelski w Poznaniu (Niepoprawne Radio PL)

„Wszyscy ci „idole salonu” gdzieś w podświadomości czują jakąś słabość i wdzięczność zarówno do ZSRR jak i dzisiejszej Rosji, nie potrafiąc zrozumieć, że tak naprawdę cała sympatia do tamtych czasów głównie wynika z tego, że byli wówczas po prostu młodzi”.

22:36 Blog:Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) - Fanklubowi Putina do sztambucha

Babcia zaskakuje Maćka irytującą prośbą.

22:48 Czytanka:Martyna Ochnik (czyta : JaWa) - Oszołomy- część 18

Aresztowanie i usunięcie ze studiów sprawiło młodemu Włodzimierzowi radość. Poczuł się wolny.

23:04 Czytanka:Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta MarkD) - Lenin - rozdz.VI cz.2.

Major Deskur w swoim dworze w Horostycie przygotowuje atak powstańców na Radzyń.Odc. 6

23:19 Historia:czyta Katarzyna - Józef Piłsudski "22 stycznia 1863" frag. muzyki Krzesimira Dębskiego z filmu "Szwadron"

"Jak to możliwe, żeby naukowcy najstarszej polskiej uczelni takie rzeczy pisali całkiem legalnie i bezkarnie? Czyżby prawo karne tworzone m.in. przez Stanisława Waltosia na to pozwalało?"

23:35 Blog:Józef Wieczorek - Historia UJ w ujęciu prof. Stanisława Waltosia

Obudził mnie rano łoskot drew rzuconych na podłogę. To, jak wtedy nazwano "służąca" rozpalała w piecu.
Z ciężkim sercem zebrałam się i poszłam za swym doradcą poszukać w urzędzie niemieckim, gdzie teraz przebywa Rafał
czy został na miejscu, czy też wyjechał. Ku mojemu zdziwieniu w drodze spotykam mojego brata Rafałka. Przez dziesięć miesięcy mieszkam z Rafalkiem i jego rodziną w Żejbagołach.Wracam do Wilna. Znowu mogę grać w teatrze podobam się publiczności moja popularność wzrasta.

23:46 Czytanka:Janina Fieldorf (czyta Zuzia) - Los już mną zawładnął - odc.21

Mówi się, że powstania były szaleństwem. Czy jest to prawda? A jakie koszty byśmy ponosili, gdyby powstania nie wybuchały? W 150 rocznicę Powstania Styczniowego o warunkach i przyczynach opowiada Przemysław Żurawski vel Grajewski. W drugiej części rozmowa z Sewerynem Szwarockim o socjalu, skąd się wziął i jakie są jego skutki.

24:03 Konserwa:Jabollissimus&Kreator - Powstanie styczniowe - szaleńcze, czy rozumne? Potem o socjalu

Starania o reorganizację armii, budowę przemysłu zbrojeniowego i francuski kredyt na potrzeby wojenne Polski – druga część cyklu Godziemby.

01:36 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - Armia na czas pokoju - cz.2

W „Aktualnościach Dnia” Radia Maryja prof. Ryszard Terlecki mówił o Powstaniu Styczniowym i jego odniesieniach do współczesności.

01:50 AktRM:prof. Ryszard Terlecki - Czym było Powstanie Styczniowe

"Jest w tym racjonalne jądro, bo kobieta, wszystko jedno – bogata, czy biedna – w zasadzie kobietą być nie przestanie. Trzeba tylko jej wmówić, że jest oprymowana przez „męską szowinistyczną świnię” – jak w postępackim języku miłości nazywa się jej małżonka – żeby taki jeden z drugim ubek mógł ciągnąć zyski z bronienia jej do upadłego".

02:04 FelietonRM:Stanisław Michalkiewicz - Postępactwo szuka proletariatu

Felieton o "elastycznym" prawie polskim, o wyrokach kontrowersyjnych i bulwersujących, o filozofii prawa i teorii państwa i prawa.

02:12 FelietonRM:prof. Piotr Jaroszyński - Myśląc Ojczyzna

Antypolonizm - dyskusja nagranie z 11.01.2012 w Gdyni

02:21 Wykład:Stanisław Michalkiewicz (nagranie :JaWa) - Antypolonizm-dyskusja nagranie z 11.01.2012 w Gdyni

Brak głosów