AUDYCJA 198 - SZCZEGÓŁY

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

Podajemy szczegóły bieżącej audycji Niepoprawnego RadiaPL (nadawanej do niedzieli, godz.19:00)

"Rów w którym płynie mętna rzeka
nazywam Wisłą. Ciężko wyznać:
na taką miłość nas skazali
taką przebodli nas ojczyzną"

19:00 Zbigniew Herbert - Prolog (czyta autor)

W Polsce wszystko jest z nazwy – gospodarka rynkowa, państwo, władza i „rynkowe” ubezpieczenia w OFE, o ZUS-ie i KRUSI-ie nie wspominając. Tak naprawdę na nas wszystkich żerują różne mafie.

19:05 Blog:Rolex - Kilka uwag z zakresu wiktymologii (czyta Gadający Grzyb)

Rola Sławomira Wiśniewskiego w uwiarygodnianiu katastrofy

19:16 Blog: FYM - Historia Łunochoda (czyta JaWa)

PIĘKNE, MĄDRE I DO NAS, I O NAS. POSŁUCHAJ!
Zapomnieliśmy. "O dumie i honorze, o godności, pacierzach, i o tych, co ani piędzi ziemi nie chcieli oddać obcym./.../ I spotkała nas za to kara okrutna".

19:23 Blog: DaisyDeyna - Hogata Hrabal i Maria Kaczyńska (czyta Katarzyna)

Poddani medialnej manipulacji, bezradni, niewyedukowani politycznie. Polacy, ale także i w szczególności prawicowi politycy PIS, przegrywają z fałszywym przekazem podejmując z nim polemikę. Na czym to polega? - wyjaśnia autor.

19:36 Blog: Aleksander Ścios - Jak zasłużyć na nienawiść (czyta MarkD)

"Konserwa pod znakiem krwi, śmierci, zniszczenia. Mówimy o zagrożeniach dla Polski i świata. Od bomb, tykających pod naszymi pośladami, a których nikt nie chce rozbroić. Po zagrożenia nieprawdopodobne, a efektowne. Zaskakująca konkluzja na końcu – słuchajcie zatem uważnie! I strzeżcie się! Bo krew, śmierć i zniszczenie"!

19:56 Konserwa: 019 - Zagrożenia Polski i świata

Czym jest prawdziwy liberalizm i czy to co obecnie przyjęto nazywać liberalizmem jest nim w rzeczywistości, czy też jest to zakamuflowany neo-totalitaryzm?

21:01 Blog: Gadąjący Grzyb - O liberalizmach

Obraz Jacka Malczewskiego, przedstawiający w sposób alegoryczny postać A. Wielopolskiego i dwie różne wizje losów narodu polskiego.Jeśli się dobrze zastanowić to obraz akuratnie pasuje do dzisiejszej polskiej rzeczywistości.

21:16 Blog: nathanel - Hamlet Polski Aleksander Wielopolski (czyta JaWa)

Rok 1961 w sejmie PRL. Deklaracja posłów "katolickich" w sprawie stosunku państwa do kościoła. [..]ogólny kierunek rozwoju społeczno - politycznego po II WŚ uważamy za słuszny [..] głosować będziemy za rządem Józefa Cyrankiewicza. Deklaracja najwybitniejszych posłów katolickich w PRL (koło Znak) - Stefana Kisielewskiego, Konstantego Łubieńskiego, Tadeusza Mazowieckiego Stanisława Stommy i Jerzego Zawieyskiego [..] Ogromne zmiany jakie się w Polsce po 1945 roku dokonały [..] ustawiły Naród na uniwersalnej, nowoczesnej linii rozwojowej zarówno w dziedzinie stosunków międzynarodowych jak i w dziedzinie stosunków wytwórczych Więcej w audycji.

21:27 Czytanka: Józef Mackiewicz-W cieniu krzyża rozdz.7 odc.2 (czyta MarkD)

Wiedza i prawda jest trudna. Piłatowe - Cóż jest prawda? - towarzyszy nam w życiu.Kto jest przeciwnikiem prady? Do czego prawda nas zobowiązuje? - Henryk Kiereś - profesor KUL, polski filozof rozważa o prawdzie i prawdziwości w filozofii.

21:40 Wykład: Henryk Kiereś - O prawdzie i prawdziwości

Coryllus o fikcji polskiej samorządności budowanej pod dyktando „centrali” i za cudze, unijne pieniądze

22:21 Blog: Coryllus - Mam w dupie małe ojczyzny (czyta Gadający Grzyb)

Insurekcja Kościuszkowska w obronie Konstytucji 3 Maja i 3 rozbór Polski.

22:28 Blog: Nico031 - Cień Rosji nad Polska cz.6 (czyta JaWa)

Ostatnie spotkanie z mężem przed odlotem. Przygotowywania do wylotu do Katynia. Nie lubiłam latać i nie lubiłam, kiedy mąż leciał.Szukałam powodów, by mąż nie leciał do Katynia. Dlaczego ciała ofiary zostały przewiezione do Moskwy? Decyzja o locie do Moskwy wraz z dziećmi.Procedura nie ułatwiała identyfikacji ciała męża. - Wspomnienia Zuzanny Kurtyki, wdowy po prezesie Instytutu Pamięci Narodowej Januszu Kurtyce.

22:45 RN_RM: Zuzanna Kurtyka -10-04-2010 Katyń-Smoleńsk 336 dni walki o prawdę cz.1

Apel europosła Wojciechowskiego w sprawie biednego, zagubionego, chorego człowieka nad którym sądy nie pochylają ze zrozumieniem. Bezduszne państwo polskie.

23:52 Felieton: Janusz Wojciechowski - Sprawy Rafała

Różnorodność narodów. My nigdy nie chcemy czego nie możemy zrobić. - realizm polityczny Brytyjczyków w sprawie katyńskiej. Czy także w sprawie smoleńskiej?

23:58 Felieton: Piotr Jaroszyński - Hogatyzm Hemara

Święto Przemienienia Pańskiego w kościele Katolickim i prawosławnym.

24:08 Felieton: Sylwester Domański-W sprawie szczekania odc.15

Kazimierz Omachel - "Kaziuk" opowiada o spotkaniu i podjęciu współpracy z Łupaszką. To pierwszy z cyklu krótkich fragmentów długiej rozmowy z 99 - letnim człowiekiem z niebywale ciekawym życiorysem

24:37 Agent Łupaszki: Kaziuk-O Łupaszce (fr.1)

Zaangażowanie w tworzenie MO i UB w celu opanowania tych komunistycznych struktur przez żołnierzy niepodległościowego podziemia w tym oddziału "Ognia" w Nowym Targu. Kto decydował o obliczu władz cywilnych i policyjnych? Próba trwała 3 tygodnie - do 11 IV 1945.
24:47 Czytanka: Maciej Korkuć - Za Wolność i Niepodległość – Zgrupowanie partyzanckie Józefa Kurasia „Ognia” 1945-1947 odc. 3 (czyta MarkD)

Przypominamy, że audycja powtarzana jest (bez przerwy) aż do kolejnej premiery do niedzieli do godz.19:00

Na naszej stronie http://radiopl.pl znajduje się przelicznik godzin. Wg niego można ustalić kiedy powtarzamy każdą pozycję audycji.

Brak głosów