Listopadowe rozrachunki. Wokół mitu obrony Lwowa

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

SZCZEGÓŁY AUDYCJI 481 (NIEDZIELNEJ)

Listopadowe rozrachunki. Wokół mitu obrony Lwowa - wykład Tomasz Kuba Kozłowski (Przypominamy, że w naszym audiobooku jest: Józef Piłsudski "Obrona Lwowa" )

19:01 Blog: Gadający Grzyb

      Jak opakować aferę

      Źródło: http://niepoprawni.pl/blogs/gadajacy-grzyb„powinniśmy (...) wyjść z sytuacji, w której duże światowe firmy traktują Polskę jak neokolonialną przestrzeń do dokonywania niekoniecznie przejrzystych eksperymentów”

19:13 Blog: kokos26 (czyta MarkD)

      Zwyciężymy, ale musimy dalej maszerować

      Źródło: http://naszeblogi.pl/blog/68Jesteśmy już po kolejnym Marszu Niepodległości i mimo olbrzymiego frekwencyjnego sukcesu słychać coraz liczniejsze głosy mówiące, że czas na zmiany, a formuła marszu już się wyczerpała.
Czyżby część organizatorów przestraszyła się medialnej nagonki lewackiego salonu?

19:23 Historia: Józef Piłsudski (czyta Katarzyna)

      Poprawki historyczne, Uwagi do Pamiętników Ignacego Daszyńskiego

      Źródło: http://pilsudski.4shared.comJózef Piłsudski opowiada, jak spędził dni 10 i 11 listopada 1918 r. po powrocie z Magdeburga do Warszawy.odc.12.

19:43 Dokument: Witold Pilecki (czyta Władysław)

      Raport Witolda

      Źródło: http://pilecki.4shared.com"W kwietniu i maju 1941 roku przyszły wielkie transporty Polaków - więźniów z Pawiaka. Przyjechało wielu moich znajomych. Tworzę więc trzecią "piątkę"/.../. Organizacja rozwija się już w szybkim tempie. Aparat lagru jednak z wykańczaniem spieszy się również".Odc. 11.

20:02 Spotkanie: Grzegorz Braun

      Kto naprawdę rozpętał Powstanie Listopadowe cz.1

      Organizator / Źródło: Niepoprawne Radio PL i offca.tv / http://niepoprawneradio.plPierwsza część spotkania/wykładu zorganizowanego przez Niepoprawne Radio PL przy udziale offca.tv na temat przyczyn wybuchu Powstania listopadowego. Jeśli dotąd ktoś nie uważał prelegenta za osobę kontrowersyjną, to po tym wykładzie zmieni zdanie.Czy moglibyście sobie państwo wyobrazić ż główną postacią wykładu był Newachowicz? Część I i pierwsza przyczyna. W czwartek ciąg dalszy i przyczyna lub o sprawcy drugim.

21:41 Punk: Budyń78

      Po Zmroku

      Źródło: facebook.com/pozmroku78Kolejne utwory z płyt Dropkick Murphys i In Extremo, to, co najlepsze z nowej płyty El Dupy, nowa i stara Inkwizycja, stare KSU, w cyklu edukacyjnym Alhambra a na koniec koreański bonus.

22:24 Felieton: Jadwiga Chmielowska (czyta Gadający Grzyb)

      Czy plan Lenina będzie zrealizowany?

      Źródło: http://niepoprawni.pl/blogs/jadwiga-chmielowska"Marzeniem wodza rewolucji bolszewickiej było panowanie nie tylko nad Europą ale i światem. W 1920 r. na drodze stanęła Warszawa, a teraz 2013 r. Kijów."

22:38 Czytanka: Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta MarkD)

      Lenin - rozdz.XXXIV cz.1

      Organizator / Źródło: Niepoprawne Radio PL / http://lenin.4shared.comŚwięta Wielkanocne w podzielonej na bolszewików i wierzących Rosjii. W PRL-u nie byli tak mocni by obrażać Boga.

22:54 Audiobook: Andrzej Danilkiewicz (czyta Przemysław Piwowar)

      Rekonfiguracja - Karolina odc.26

      Organizator: http://kolatka.blogspot.com/Mimo to ze od kilku pokoleń aby mieć całkowity nadzór nad dzieckiem trzeba było skończyc specjalny kurs, to w przypadku mieszkańców wsi przymykano oko.

23:10 Wykład: Eugeniusz Szumiejko

      Wspomnienia czlonka TKK

      Organizator: Centrum Edukacji Historycznej "Konspira"Spotkanie ze swiadkiem historii

24:44 Historia: Godziemba (czyta Gadający Grzyb)

      Geneza "Burzy" - cz.2

      Źródło: http://naszeblogi.pl/blog/26"Październikowa „Instrukcja dla Kraju” została zasadniczo zmieniona w wyniku samowolnej decyzji KG AK, popartej przez premiera Mikołajczyka."

01:04 Felieton RM: prof.Krystyna Pawłowicz

      Myśląc Ojczyzna

      Źródło: http://radiomaryja.plProjekt SLD narusza zasadę autonomii Kościoła

01:15 Felieton RM: Antoni Macierewicz

      Głos Polski

      Źródło: http://radiomaryja.plRzecznik AGH w Krakowie stwierdził że ukarano prof.Rońdę poprzez odsunięcie na pół roku od zajęc dydaktycznych. Komentarz posła Macierewicza

01:29 Felieton RM: Zbigniew Hałat

      Spróbuj pomyślećDotychczas szerzenie propagandy homoseksualnej odbywało się poprzez uliczne parady połączone z obscenicznymi występami, nasączone promocją homoseksualizmu programy telewizyjne, w tym przeznaczone dla dzieci i młodzieży, koncerty, instalacje z nazwy artystyczne, przedstawienia teatralne, filmy, książki i czasopisma. Obecnie mamy w Polsce do czynienia z ewidentną kampanią eksterminacyjną, co do skutków przypominającą rozdawanie pierwszym mieszkańcom Ameryki koców z zabójczymu zarazkami, a co do metod – Kulturkampf Bismarcka.

01:45 Wykład: Tomasz Kuba Kozłowski

      O obronie Lwowa inaczej

      Organizator / Źródło: Polska Akademnia Umiejętności / http://wkrakowie2013.wordpress.comLwów 1918 - Debata w drodze ku Niepodległości
Listopadowe rozrachunki. Wokół mitu obrony Lwowa - Tomasz Kuba Kozłowski ( Dom Spotkań z Historią w Warszawie) , Polska Akademia Umiejętności, Kraków, 23 listopada 2013 r.

Odtwarzacze dla urządzeń mobilnych

Ocena wpisu: 
Brak głosów