Audycja 368 do niedzieli - posłuchaj,lub pobierz!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Kultura

AUDYCJA 368 - SZCZEGÓŁY. Audycje można ściągnąć ze strony audycje.4shared.com

Na dzień Wszystkich Świętych wybrałam wiersz nagrobka z Powązek. Słowa opisujące ukochaną zmarłą, tak dziwnie oddają też, to co ja czuję – myśląc o Polsce.

19:02 Wiersz:(czyta Jawa) - Wiersz na Wszystkich Świętych- Epitafium Zofii Jankowskiej na Powązkach - nagranie dla Niepoprawnego Radia PL

19:05 Tadeusz Sikora „Sam sobie weź” – z nowej płyty objętej patronatem Niepoprawnego Radia PL. Zapraszamy do kupowania e-mail: attsrecords@gmail.com (płyta kosztuje 30 zł + koszt wysyłki)

Kontakty pomiędzy Biurem Bezpieczeństwa Narodowego a Aparatem Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej są już stałą i tradycyjną procedurą. O nich, a także o cichych "międzylądowaniach" Komorowskiego w kolejnym mocnym wpisie Ściosa.

19:08 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD) - Październikowa misja

Sprawa katyńskiego śledztwa udowodniła nam, że strona rosyjska przyparta do muru i niemogąca już wyprzeć się sprawstwa mordu, zawsze próbuje oskarżyć o rzekomo to samo, ofiary i ich państwo.

19:22 Blog:kokos26 (czyta:JaWa) - Panika wśród zamachowców

„To o to chodziło tym sługusom diabła, o to, żeby znowu zdyskredytować, ośmieszyć Kaczyńskiego, zadrwić ze świętego oburzenia rodzin, z naszej pewności o ich zdradzie! Takiej pogardy dla człowieka nawet za komuny nie było. (…) Oni nas uduszą, uduszą tym kłamstwem. (…) Potrzebne nam są dobre wiadomości, bo już nie ma czym oddychać. Wytrują nas wszystkich cynizmem i kłamstwem, jak cyklonem B.”

19:36 Blog:Gadający Grzyb - Wybuchowa prowokacja

Towarzystwo Szubrawców i satyra "Świstaka" walczy z polskim ciemnogrodem. "Podróż do Ciemnogrodu" i ataki na instytucje kościelne przyczyną dymisji ministra wyznań Stanisława Potockiego,Spiski wolnomularskie i represje Nowosilcowa. Odc. 168

19:47 Historia:czyta Katarzyna - T. III c.d. § 13 Reakcja "Dzieje Polski" Michała Bobrzyńskiego

Co sądzi wdowa po ś.p. RPO, Januszu Kochanowskim o zachowaniu dziennikarzy po katastrofie smoleńskiej? Poruszające osobiste refleksje.

20:05 Wypowiedź:Ewa Kochanowska (Nagranie Janusz Gajewski) - Ewa Kochanowska dla Solidarnych 2010

W dniu 22 października odbyła się w Warszawie I Konferencja Smoleńska. Obrady poświęcone były analizie mechanizmu lotu i zniszczenia samolotu rządowego TU-154M oraz okoliczności towarzyszących „katastrofie smoleńskiej” z 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Dzięki portalowi pomniksmolensk.pl Niepoprawne Radio będzie przedstawiało kolejne wystąpienia z konferencji.

--------------------------------

20:14 I Konferencja Smoleńska:Jan Błaszczyk, Wojskowa Akademia Techniczna - Brzoza smoleńska – aspekty wytrzymałościowe struktury skrzydła samolotu Tu-154

--------------------------------

20:39 I Konferencja Smoleńska:prof. Wacław Berczyński, Former Politechnika Łódzka, Concordia Univ., Widener Univ., Boeing - Analiza wytrzymałościowa elementów struktury Tu-154M

--------------------------------

21:04 I Konferencja Smoleńska:prof. Jan Jaworski, Uniwersytet Warszawski - Charakteryzacja próbek 1 - 5 metodami mikroskopii elektronowej i mikroanalizy rentgenowskiej (EDS)

„Kiedy próbki trafią do Polski, nie wiadomo. Wniosek złożono „jakiś czas temu”, jeszcze przed wizytą prokuratorów. Prokuratorzy wrócili, próbki zostały w Rosji. Po co, nie wiadomo, bo na tym samym wydechu rzecznik zapewnił, że nikt ich tam nie dotknie, wyłącznie polscy rzeczoznawcy. Którzy jednak są w Polsce. A próbki w Rosji. Logika a’ la Prokuratura wojskowa”.

21:26 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) - A próbki w Rosji, czyli zaufanie

1,24 min dramatycznego filmu... Maciek odebrał e-maila od Saszy z tajemniczym załącznikiem

21:33 Czytanka:Martyna Ochnik (czyta : JaWa) - Oszołomy - część 5 (nagranie Niepoprawnego Radia PL)

Krótki i wstrząsający wpis tad9 o ostatnich wydarzeniach związanych z wykryciem trotylu na szczątkach wraku. Uzupełniony przez MarkD o kilka opisów technicznych urządzeń badawczych.

22:04 Blog:Tad9 (czytał i uzupełnił MarkD) - Państwo polskie nie istnieje

Szczególnie polecamy: "Zeszyt o moim mężu" - Rok 1920 r. Dni pełne trwogi. Rozgorzała na nowo wojna. Zwycięstwo. Przewrót majowy. Życie rodzinne, praca zawodowa, pasje ... Emil Fieldorf, jakiego nie znamy.

22:13 Czytanka:Janina Fieldorf (czyta Zuzia) - Los już mną zawładnął - cz.2

Czy istnieje coś takiego, jak kult Lecha Kaczyńskiego? Czy III Rzeczpospolita jest cokolwiek warta? Jak się podzieliliśmy jako społeczeństwo Polski? Czy warto być dumnym z naszej historii? O tym i nie tylko - rozmawiamy z bardem drugiego obiegu, Pawłem Piekarczykiem. Zainteresowanych organizacją koncertu - skontaktujemy. Piszcie na konserwa[at]preczzkomuna.pl

22:35 Konserwa:Jabollissimus&Kreator - Kult Lecha Kaczyńskiego?

Ukrywane fakty o sytuacji w Islandii

23:58 Artykuł:Marco Pali (czyta:JaWa) - Islandzka lekcja dla całego świata

Działalność wywiadowczo-propagandowa na tyłach bolszewików. Wykorzystanie prasy, przedstawicielstw dyplomatycznych i handlowych do pracy II Oddziału Naczelnego Dowództwa Wojska Polskiego. Ostatnia część eseju Godziemby o roli wywiadu wojskowego w wojnie polsko-bolszewickiej.

24:06 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - Dwójka kontra bolszewicy - cz.3

Najważniejsza jest idea, intencje? A forma? Pierwsza lekcja pięknego pisania. Po co nam kaligrafia.

24:22 Felieton RM:prof. Piotr Jaroszyński - Myśląc Ojczyzna

Katarzyna Gójska-Hejke rozmawia z Antonim Macierewiczem o sprawie materiałów wybuchowych na wraku tupolewa.

24:31 Rozmowa Niezależna:Antoni Macierewicz, Katarzyna Górska-Hejke - Obecność materiałów wybuchowych potwierdzają inne źródła

Wykład red. Rafała Ziemkiewicza pt. "Myśli nowoczesnego endeka", wygłoszony z okazji 25-lecia istnienia Akademickiego Klubu Myśli Społeczno-Politycznej "Vade Mecum" KUL.

01:03 Wykład:Rafał Ziemkiewicz - Myśli nowoczesnego endeka - cz.1

--------------------------------

01:52 Wykład:Rafał Ziemkiewicz - Myśli nowoczesnego endeka - cz.2

Brak głosów